Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fotografia] zakup aparatu - prosba o rade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#51 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 października 2006 - 21:12

Jak już pisałem- a może nie było to w tym wątku, może nawet nie na tym forum, canon 350D do udanych aparatów nie należy szczególie że na każdym kroku ustępuje nikonowi d50- fakt nikon ma dwa miliony mniej ale jak kupujesz aparat za 2000 to chyba nie robisz okładek i rozkładówek do kolorowych czasopism :?: Jak tak to współczuje. D50- według dpreview- a jest to chyba autorytatywne źródło- lepiej wypada we wszystkim łącznie z szumami przy wysokich czułościach i w wygodzie trzymania- przy całej swej "gównianej" małości. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione testy, własne niemiłe doświadczenia z 20D canona oraz organoleptyczną ocenę D50- dośc wnikliwą bo jeden z moich współpracowników taki aparat nabył- no i oczywiście stosunek ceny do jakości na samym początku wymieniłem nikona nie canona. Cena nikona jest bardzo kompaktowa( patrz przez google np ricoh GR Digital) a jakość jak już wspomniałm dcd* w zupełności wystarczająca- może przy drukowanych publikacjach być mało ale i to sprawny DTPowiec obejdzie bo informacji jest dość. *do celów domowych

#52 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 02 października 2006 - 16:56

canon 350D do udanych aparatów nie należy szczególie że na każdym kroku ustępuje nikonowi d50- fakt nikon ma dwa miliony mniej ale jak kupujesz aparat za 2000


za 2 tys. zł to były w czwartek Nikony D70s z obiektywami (kit) w Saturnie
ale już ich nie ma :-D

#53 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 października 2006 - 17:06

nowy kit D50 to koszt rzędu 1800-2100zł z jakąś kartą w promocji i obiektywem- kiepskim ale i tak o niebo lepszym niż 18-55 canona. A te D70s to tzw wyprzedaż leżaków magazynowych :) w dobie D80 było to do przewidzenia :)

#54 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 października 2006 - 17:30

Popieram JSG, jeśli tania/dbra lustrzanka to zdecydowanie Nikon D50 lub jeśl trafi się na okazje to D70/D70s, bardzo fajne aparaciki i stosunkowe dobre "szkło' w standarcie. A jak wygląda menu, cóż, sam wolałem lustrzanki Canon'a , a Nikona kiedyś miałem 2 godziny w lapach i nie potrafiłem zrobić dobrze zdjęcia. Jednak teraz zostałem niejako zmuszony do używania D70s i powiem wam, że jeśli kupię lustrzanke to bardzo możliwe, że Nikona D80, podoba mi się system Nikona. Jak wygląda menu, nie jest zawsze ważne, sam już to przechodziłem nie raz (via telefony komórkowe i przesiadka z Nokii na SE), trzeba tylko zakceptować fat, że istnieją produkty inne niż te do ktorych przywykliśmy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych