Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PYM Player 3: NapiProjekt i Front Row


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#26 Benders

Benders
  • 3 postów

Napisano 04 maja 2009 - 18:01

Do insider: Jak nie chcesz pomóc po co odpisujesz? Wedle życzenia precyzuję: windows xp uruchamiany przy pomocy parallels 4.0. Włączona opcja Share Mac OS X applications with Windows. Pym Player 2.0.6 uruchamia się w windowsie przy pomocy opcji 'otwórz za pomocą -> Pym Player'. Pym Player 3.0.2b nie.

#27 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 maja 2009 - 18:06

a widzisz, to już jest inna inszość ;) tylko ty tego programu pod Windowsem tak i siak nie odpalasz - tylko odpalasz w programie (w OS X'ie) plik znajdujący się na wirtualnej (bądź fizycznej, jeżeli korzystasz z bootcampa) partycji windowsowej, którą Parallels 'udostępnia' i stąd całe nieporozumienie

#28 Benders

Benders
  • 3 postów

Napisano 04 maja 2009 - 18:10

To co napisałeś doskonale wiem. Uprościłem żeby było prościej okazało się, że jest odwrotnie:-) Co i tak nie zmienia faktu, że w opisany sposób Pym Player 3.0.2b uruchomić nie mogę, a 2.0.6 mogłem.

#29 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 16 maja 2009 - 20:01

Dobra wiadomość dla posiadaczy PowerPC — jest już PYM Player 3.0.4b:

— działa na procesorach Intel i PowerPC (wymaga systemu 10.5),
— rozpoznaje połączenie z Internetem (jeżeli nie ma połączenia, to nie próbuje pobierać napisów),
— ma poprawionych kilka mniej istotnych błędów.

Pozdrowienia dla wszystkich 12 użytkowników! ;)

#30 pepies

pepies
  • 147 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 maja 2009 - 21:18

a mnie tylko zastanawia... Czy może ktoś wreszcie zrobić w Macowym playerze interpretacje tagów napisów z allplayera?
żeby zamiast {y:i}apple pokazywało się*po prostu apple. Wiem, że może to być skomplikowane ale to zrobiłoby z playera najtwardszego gracza na rynku odtwarzaczy przynajmniej jeśli chodzi o Polaków :) To jest właśnie coś co najbardziej mnie wkurza w polskich napisach do filmów ;]

#31 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 17 maja 2009 - 21:25

Szkoda, że Pym to jednak tylko frondend do mplayera - gdyby nie fakt, że czasem przełącza się to wszystko miedzy mplayerem i pym to byłby dla mnie numero uno. Na razie korzystam z mplayer extendet i polecam autorowi funkcjonalność pymplayera zmieścić w jednym programie (jak się da oczywiście). Brakuje trochę możliwości oglądania w okienku. Autorowi gratuluje bardzo profesjonalnie wyglądającego i działającego programu - przyglądam się i korzystam z innych Twoich projektów i muszę rzec: Oby tak dalej! pozdrawiam

#32 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 20 maja 2009 - 01:06

a mnie tylko zastanawia... Czy może ktoś wreszcie zrobić w Macowym playerze interpretacje tagów napisów z allplayera?


Zapraszam do pobrania nowej wersji PYM Playera. Dołączyłem do niej poprawkę MicroDVD.patch
do mplayera
ze strony Mplayer MicroDVD Patch | PCLinuxOS.org.pl, dzięki czemu obsługiwane są napisy
w różnych kolorach i wykonane pogrubioną czcionką lub kursywą.

UWAGA: Funkcję tę trzeba ręcznie włączyć w preferencjach programu — domyślnie jest wyłączona.

Dołączona grafika

PYM Player 3.0.5b

— obsługa napisów MicroDVD dzięki zastosowaniu MicroDVD.patch (Mplayer MicroDVD Patch | PCLinuxOS.org.pl),
— możliwość wymuszenia ponownego pobrania napisów z NapiProjektu poprzez przytrzymanie klawisza Shift podczas otwierania filmu,
— drobne poprawki.

#33 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 maja 2009 - 08:25

Mam pewien problem z pym player'em 3.0. W przykładowym filmie puszczonym w 2ce i 3ce zauważam różnice w wygładzaniu krawędzi np. początkowego logo "Warner Bros". W 2ce jest ok są one gładkie w 3.0 już niestety poszarpane co może być tego przyczyną?

#34 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 20 maja 2009 - 11:09

Mam pewien problem z pym player'em 3.0. W przykładowym filmie puszczonym w 2ce i 3ce zauważam różnice w wygładzaniu krawędzi np. początkowego logo "Warner Bros". W 2ce jest ok są one gładkie w 3.0 już niestety poszarpane co może być tego przyczyną?


Obawiam się, że może być to skutkiem ubocznym wymuszenia rozciągnięcia filmu przed nałożeniem
napisów, spróbuj wyłączyć funkcję „Używaj napisów wysokiej jakości” lub wyzeruj ustawienia PYM Playera.

#35 pepies

pepies
  • 147 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 21 maja 2009 - 20:26

Zapraszam do pobrania nowej wersji PYM Playera. Dołączyłem do niej poprawkę MicroDVD.patch


Koooocham Cię xD
no o to chodziło! teraz jest to bez wątpienia najlepszy odtwarzacz na rynku! nic mi już*nie brakuje! OSD jest, skróty są, napisy wyświetlają się*jak trzeba, pilot działa... żyć nie umierać! :D



ps.
Nie działa ustawianie tła pod napisami zmienionymi na nowy tryb wyświetlania :)

#36 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 25 maja 2009 - 22:39

Obawiam się, że może być to skutkiem ubocznym wymuszenia rozciągnięcia filmu przed nałożeniem
napisów, spróbuj wyłączyć funkcję „Używaj napisów wysokiej jakości” lub wyzeruj ustawienia PYM Playera.


Niestety nic to nie daje. Będę zmuszony chyba powrócić do poprzedniej poprawnie działającej wersji. Tutaj nawet nie ma możliwości zmiany aspect ratio.

#37 agun

agun
  • 52 postów
  • SkądGdansk

Napisano 25 maja 2009 - 23:04

Czy da sie jakos wlaczyc stara opcje apple + f zeby zmiejszyc do okna i w 2 strone ? Naprawde bardzo duzo z tego uzywam podczas ogladania filmow.

#38 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 maja 2009 - 18:55

Czy da sie jakos wlaczyc stara opcje apple + f zeby zmiejszyc do okna i w 2 strone ? Naprawde bardzo duzo z tego uzywam podczas ogladania filmow.

dokładnie o tym pisałem. ze względu na brak opcji „normalnego” wyłączenia fullscreena wróciłem do starszej wersji...

#39 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2009 - 20:54

W plikach MKV czasami są*ukryte napisy - da się je jakoś w PYM Playerze zobaczyć?

#40 kasiax

kasiax
  • 8 postów
  • SkądPOZ - know how :)

Napisano 02 czerwca 2009 - 21:08

Przerpaszam - jestem trochę bardzo zielona i nie wiem co się stało. Zainstalowałam PYM i nie mogę włączyć preferencji bo cały czas są takie szare :) A tak to napisy się odtwarzają same z siebie i dobrze choć byly przystosowane pod PC :P P.S. Nie spalcie mnie na stosie za takie pytanie :)

#41 dziamdziak

dziamdziak
  • 36 postów

Napisano 04 czerwca 2009 - 13:32

Czy można dodać opcję, dzięki której PymPlayer będzie ściągał napisy do katalogu z filmem?

#42 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 czerwca 2009 - 12:43

Czy można dodać opcję, dzięki której PymPlayer będzie ściągał napisy do katalogu z filmem?


Napisy pobierane automatycznie podczas otwierania filmu trafiają do osobnego katalogu, aby nie robić
bałaganu na dysku lub pendrive, a także aby odtwarzać z napisami filmy z płyt CD.

Jeżeli chcesz pobrać napisy do katalogu z filmem, wybierz Inne > Narzędzia (Command-T), kliknij w przycisk
„Pobierz napisy z NapiProjektu” — po udanym pobraniu pojawi się okno z przyciskiem umożliwiającym
skopiowanie napisów do katalogu z filmem.

W plikach MKV czasami są*ukryte napisy - da się je jakoś w PYM Playerze zobaczyć?


Skąd mogę wziąć taki przykładowy plik mkv z osadzonymi napisami? Teoretycznie mplayer powinien to
obsługiwać, więc pewnie będzie się dało, pozostaje pytanie, czy łatka obsługująca kolory i style czcionek
nie namieszała za bardzo... ;)

Przerpaszam - jestem trochę bardzo zielona i nie wiem co się stało.
Zainstalowałam PYM i nie mogę włączyć preferencji bo cały czas są takie szare :)
A tak to napisy się odtwarzają same z siebie i dobrze choć byly przystosowane pod PC :P


Jak to szare? Samo polecenie Preferencje w menu jest szare, czy opcje w oknie preferencji?
Wszystkie, czy tylko niektóre? A jeśli niektóre, to które?

Działa przycisk „Wyzeruj ustawienia”?

Dla pewności zainstaluj też nowszą wersję, bo jest już 3.0.6b, nie pisałem o tym, bo w sumie uaktualnienie
dotyczyło tylko poprawek błędów.

#43 straycat

straycat
  • 20 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 17:46

Czy da sie jakos wlaczyc stara opcje apple + f zeby zmiejszyc do okna i w 2 strone ? Naprawde bardzo duzo z tego uzywam podczas ogladania filmow.


Nowa wersja jest bardzo fajna, tylko podstawowym problemem jest to dziwnie dzialajace przelaczenie z fullscreena - ktore poprostu nie dziala. Po wcisnieciu jablko+F film przelacza sie niby-do-okna ktore jest rozciagniete na caly ekran (a nie w poprzedniej wersji dopasowane do org. rozdzielczosci filmu). Po jego recznym zmniejszeniu cale tlo jest czarne i nie widac wcale pulpitu czy okien pod filmem.

Czy mozna liczyc na jakas latke?

#44 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 18:01

mam to samo, ogolnie program super, ale ten "fjuczer" z full screenem troche mnie wkurza, zwlaszcza, ze w poprzedniej wersji tego nie bylo

#45 straycat

straycat
  • 20 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 23:02

Co ciekawe po wcisnieciu jablko+F i uzyciu spaces i expose okazuje sie ze to nasze okienko mplayer'owe jest normalnym okienkiem, a pod spodem jest czarny ekran z napisem "pobieram napisy z napiprojektu". czyli prosba do autora zeby przy ow "kulawym" wylaczeniu full screena usunac czerna plansze i przeskalowac okienko do 1:1 i na pewno garstka fanow bedzie zadowolona (bardziej).

#46 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 08 czerwca 2009 - 12:48

Co ciekawe po wcisnieciu jablko+F i uzyciu spaces i expose okazuje sie ze to nasze okienko mplayer'owe jest normalnym okienkiem, a pod spodem jest czarny ekran z napisem "pobieram napisy z napiprojektu".

czyli prosba do autora zeby przy ow "kulawym" wylaczeniu full screena usunac czerna plansze i przeskalowac okienko do 1:1 i na pewno garstka fanow bedzie zadowolona (bardziej).


Ze względu na sposób, w jaki mplayer nanosi napisy na film, nie można tego zrobić. Ponieważ chcemy mieć
ładne, nie „poszarpane” napisy, PYM Player skaluje okno mplayera do rozmiarów ekranu zanim mplayer
nałoży napisy na film. Dzięki temu napisy mają gładkie krawędzie, ponieważ wymusza to nałożenie ich
w rozdzielczości ekranu, a nie w rozdzielczości samego filmu. W wyniku tego rozmiar 1:1 to tak naprawdę
rozmiar ekranu (bez Docka i paska menu).

Czarny ekran widoczny pod spodem jest używany m.in. do wyświetlania efektu „obrotu”, widocznego po
otwarciu filmu z Findera.

Na skutek błędu w mplayerze, włączanie trybu pełnoekranowego przy wyłączonym użyciu Core Video powoduje
czasami pozostawienie u góry ekranu paska tytułowego okna. W PYM Playerze problem ten jest rozwiązany
„siłowo” poprzez wyłączenie tego paska, co po przejściu w tryb okienkowy uniemożliwiłoby przesuwanie okna.

Wynika z tego, że jeżeli koniecznie chcecie ten tryb okienkowy, to musiałby on zostać wprowadzony po
rezygnacji z następujących funkcji (lub pod warunkiem ich wyłączenia w preferencjach):

- napisy wysokiej jakości (kto raz je włączył, pewnie nie zechce wrócić do standardowych)
- efekty specjalne (obracanie ekranu)
- tryb pełnoekranowy (zastępujący Front Row)
- włączenie Core Video (na różnych komputerach wpływa różnie na wydajność)

Tryb okienkowy mplayera jest poza tym mało funkcjonalny, ponieważ i tak odtwarzanie filmu obsługiwane
jest przy pomocy pilota i klawiatury, nie ma w ogóle paska przewijania do obsługi myszą.

Podtrzymuję tezę, że jeśli ktoś potrzebuje trybu okienkowego, to lepszym wyborem będzie MPlayer OSX
Extended lub VLC. Jeżeli bowiem zrezygnujemy z ładnie wyglądających napisów (w 3.0.6b mają nawet
cień, taki jak przy użyciu QuickTime/Perian), działania w trybie podobnym do Front Row i miłego dla oka
obracania ekranu, to (poza automatycznym pobieraniem napisów z NapiProjektu), PYM Player będzie
uboższą wersją np. MPlayera OSX Extended czy nawet zestawu QuickTime + Perian.

Jeżeli koniecznie, absolutnie chcecie, to ja mogę (gdy pewnego dnia obudzę się, i stwierdzę, że zupełnie
nie mam nic innego ciekawego do zrobienia) dodać opcję wyłączającą powyższe funkcje i dającą wzamian
możliwość przełączenia z pełnego ekranu do okna, ale czy warto, skoro zamiast tego mógłbym np. ulepszyć
działanie trybu Front Row (przeglądanie dysków zewnętrznych i płyt CD/DVD) i poprawić opcje konfiguracji
nowego trybu wyświetlania napisów (obecnie niektóre funkcje, takie jak ustawianie pozycji napisów pod
filmem itp. są niedostępne, gdy używamy kolorowych napisów i różych stylów czcionki)?

Przyznaję się. PYM Player dostosowywany jest głównie do moich potrzeb. Gdy używałem PowerMaka 8500/G3,
miał opcje pozwalające odtwarzać DivX-y na tym sprzęcie (np. obniżanie rozdzielczości ekranu przed
wyświetleniem filmu, bo karta graficzna nie radziła sobie z powiększaniem obrazu). Obecnie priorytety
są inne — filmy oglądam leżąc na łóżku, wybierając, zatrzymując i przewijając je pilotem, więc PYM Player
będzie się raczej tak rozwijał, aby można było więcej czynności wykonać przy pomocy pilota i aby tryb
zastępujący Front Row wyglądał i działał jeszcze lepiej.

Wobec powyższego: czy na pewno chcecie powrotu trybu okienkowego, takiego samego jak w PYM Playerze 2.x.x,
kosztem konieczności wyłączenia wymienionych wyżej funkcji? Nie żal wam takich napisów:

Dołączona grafika

...i chcecie wrócić do takich:

Dołączona grafika

Bo mnie żal. ;)

#47 straycat

straycat
  • 20 postów

Napisano 09 czerwca 2009 - 15:09

W pelni zgadzam sie z Twoja argumentacja. jablko+F bywa/-lo czasem przydatne jesli ogladalo sie cos a jednoczesnie chciales cos sprawdzic w jakiejs innej aplikacji i bylo szybkim sposobem na zerkniencie. Prosbe mam taka czy nie daloby sie tego "zokienkowania" zrobic bez rezygnacji z wysokojakosciowych opcji, tylko w momencie wcisniecia jablko+F napisy moglyby byc renderowane w gorszej jakosci w oknie a po powrocie do pelnego ekranu wszystko byloby wyswietlane spowrotem zgodnie z ustawieniami PYM Playera. Wydaje mi sie ze wszyscy "skarzacy sie" domyslnie nie lubuja sie w ogladaniu filmow w malych okienkach tylko czasem ten tryb byl pomocny przy "robieniu czegos" bez przerywania filmu. W tym momencie np. mozna wcisnac jablko+F, recznie zmniejszyc okienko i przeciagnac je na innego space'a, tylko wszyscy chcielibysmy to "z automatu". Jesli oczywiscie znajdziesz troche czasu.

#48 pepies

pepies
  • 147 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 13 czerwca 2009 - 18:38

Autor nie ma fizyczniej możliwości zmiany renderingu napisów co opisał już powyżej. Jaki macie problem z tym cmd+f skoro po wciśnięciu cmd+f i naciśnięciu cmd+tab możecie bez problemu wybrać sobie np findera i funkcjonować w systemie... Dla mnie ten program w takiej właśnie wersji jest przebombowy! Nie mam z nim żadnych problemów. Wielkie podziękowania na ręce autora. Jakbyś tylko mógł zobaczyć ten problem z napisami który opisałem stronę wcześniej... Jeśli nie da się/nie chce się Tobie tego rozwiązać to nie ma problemu. I tak jest to najlepszy dostępny odtwarzacz :) Jeszcze raz wielkie dzięki

#49 agun

agun
  • 52 postów
  • SkądGdansk

Napisano 25 czerwca 2009 - 00:14

Nigdy wszystkim sie nie dogodzi:) Ja zostane przy mojej starej wersji ktora jest o lepsza niz wiekszosc programy do ogladania filmow. Ogolnie fajnie, ze projekt jest wspierany i robisz Gregory cos z nim. pozdrawiam agun

#50 dany

dany
  • 221 postów
  • SkądWawa

Napisano 25 czerwca 2009 - 02:27

a co z ac3 i dts? dziala pass through?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych