Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PYM Player 3: NapiProjekt i Front Row


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 22 kwietnia 2009 - 12:05

Dołączona grafika

Jest już dostępny nowy PYM Player
wersja 3.0.0b



Usunąłem z niego część nieużywanych funkcji, dodając w zamian kilka zupełnie nowych
i poprawiając działanie istniejących. Nowe funkcje to:

— obsługa NapiProjektu (napisy do filmów mogą być automatycznie pobierane z witryny NapiProjekt),
— obsługa trybu pełnoekranowego (można przeglądać listę filmów za pomocą pilota),
— ulepszone przekształcanie napisów z formatu .txt na .srt (do otwierania w QuickTime Playerze).

Dołączona grafika

W trybie pełnoekranowym dostępne jest również menu z kilkoma najczęściej używanymi opcjami,
dzięki czemu nie trzeba podnosić się z fotela, aby z nich skorzystać. Menu to włączane jest poprzez
przytrzymanie przycisku „Menu” na pilocie. Szczegóły można znaleźć w instrukcji obsługi programu
(której nikt nie czyta) oraz w pomocy programu (do której nikt nie zagląda).

Dołączona grafika

Program rozpoznaje także, czy zainstalowane są kodeki rmvb i Perian. Pozwala też na odtwarzanie
filmów z listy po kolei lub losowo (można np. włączyć odtwarzanie zawartości katalogu z teledyskami).
Opisy pod opcjami ułatwiają korzystanie z programu osobom nieczytającym dokumentacji.

Uwaga: obecna wersja wymaga procesora Intel i systemu Leopard (10.5).

Zapraszam — adres PYM jest w mej sygnaturce. Komentarze dotyczące błędów mile widziane. ;)

#2 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 22 kwietnia 2009 - 19:21

tylko ze nie ma sygnaturki ;)

#3 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 22 kwietnia 2009 - 19:55

pym.uce.pl

#4 matuss

matuss
  • 42 postów
  • SkądKLUCZBORK

Napisano 23 kwietnia 2009 - 09:56

działa na g4 z leopardem?

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 kwietnia 2009 - 10:01

intel - only

#6 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 23 kwietnia 2009 - 10:38

Easy Clit, fajna nazwa programu :D* *clit == łechtaczka

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 kwietnia 2009 - 11:29

clitoris, bo clit to skrót o ile się nie mylę, z języka potocznego wynikający... ładnie, ładnie...

#8 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 24 kwietnia 2009 - 12:33

Na sąsiednim forum pojawiło się kilka propozycji odnośnie nowych funkcji, więc wrzuciłem na PYM
kolejną wersję, tym razem 3.0.1b. Obrazek w pierwszym wpisie podmieniłem zdalnie, stąd pokazuje
on już preferencje z nowego PYM Playera.

Co nowego?

— można wymusić wyświetlanie ładnych napisów nawet w filmach o niskiej rozdzielczości,
— można wybrać czcionkę, którą mają być wyświetlane napisy,
— po pobraniu napisów z NapiProjektu PYM Player pyta, czy umieścić je w katalogu z filmem,
— w oknie informacyjnym wyświetlany jest numer wersji.

#9 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 24 kwietnia 2009 - 14:12

bardzo dobre posunięcie pozdrowienia

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 kwietnia 2009 - 16:03

Proponuję dodać opcję wyboru języka napisów pobieranych z NapiProjektu. Zazwyczaj ściągam angielskie przez QNapi, a jak nie ma to dopiero szukam polskich.

#11 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 kwietnia 2009 - 22:11

Dobra, kolejne sprawy. Niestety ja na razie odbieram tę wersję*"na minus" (ale to mój subiektywny punkt widzenia, bo wiem, że innym np napisy czy FR się przydadzą).

* brakuje mi możliwości zatrzymywania i dalszego odtwarzania za pomocą*klawisza myszy/touchpada. teraz działa tylko spacja.

* nie mam możliwości oglądania filmu w okienku - jest tylko fullscreen. wcześniej wciskałem np jabłko+0, okno z filmem zmniejszało się*o połowę*i mogłem jednocześnie oglądać i robić inne rzeczy. teraz okno z PYM Playerem zajmuje cały ekran... a może coś przeoczyłem?

Pozdr.

---- Dodano 25-04-2009 o godzinie 23:15 ----
Jakiś kwaracik pojawia mi się*w lewym górnym rogu ekranu:

Dołączona grafika

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwietnia 2009 - 08:56

ale czy przypadkiem PYM Player to nie jest z założenia fullscreenowy odtwarzacz? no i pilot jeszcze przecież działa ;)

#13 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 29 kwietnia 2009 - 09:50

Proponuję dodać opcję wyboru języka napisów pobieranych z NapiProjektu. Zazwyczaj ściągam angielskie przez QNapi, a jak nie ma to dopiero szukam polskich.


OK. Będzie w następnej wersji (prawdopodobnie w tym tygodniu).

brakuje mi możliwości zatrzymywania i dalszego odtwarzania za pomocą*klawisza myszy/touchpada. teraz działa tylko spacja.


Rzeczywiście, pomyłka. Poprawię to w następnej wersji.

nie mam możliwości oglądania filmu w okienku - jest tylko fullscreen. wcześniej wciskałem np jabłko+0, okno z filmem zmniejszało się*o połowę*i mogłem jednocześnie oglądać i robić inne rzeczy. teraz okno z PYM Playerem zajmuje cały ekran... a może coś przeoczyłem?


PYM Player służy do odtwarzania filmów na pełnym ekranie, odtwarzanie w oknie nie jest obsługiwane,
klawisze Cmd-0, Cmd-1 i F zostaną docelowo wyłączone.

Jakiś kwaracik pojawia mi się*w lewym górnym rogu ekranu:


Zbyt intensywnie próbowałeś włączyć tryb okienkowy ;)

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 kwietnia 2009 - 09:53

PYM Player służy do odtwarzania filmów na pełnym ekranie, odtwarzanie w oknie nie jest obsługiwane,
klawisze Cmd-0, Cmd-1 i F zostaną docelowo wyłączone.

Ja wiem, że (wielu osobom) służy do odtwarzania filmów na pełnym ekranie, ale po co ograniczać*jego możliwości? Niech będzie pełnoekranowy z możliwością powrotu do okienka. Tak było w starszej wersji - czy to komuś przeszkadzało?

A za całą resztę bardzo dziękuję! :D

#15 JoeBlack

JoeBlack
  • 37 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 29 kwietnia 2009 - 12:31

Gregory czy już nie będzie wspierany Tiger?

#16 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 kwietnia 2009 - 13:56

Świetna robota...

#17 dany

dany
  • 221 postów
  • SkądWawa

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:46

czy obsluguje dts badz ac3?

#18 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 kwietnia 2009 - 05:02

odtwarzanie w oknie nie jest obsługiwane,
klawisze Cmd-0, Cmd-1 i F zostaną docelowo wyłączone.


Moim zdaniem decyzja o odjeciu takiej funkcjonalnosci byla zbyt pochopna. Jest caly szereg osob, ktorym odtwarzanie w okienku sie przydaje, np. gdy jednoczesnie maja wlaczony edytor tekstu. Kto tak oglada filmy piszac jednoczesnie? Odpowiadam - np studenci szkol filmowych, ktorzy pisza prace na temat roznych filmow, analizuja ujecia czy sekwencje po wielokroc, czesto zatrzymujac film na stopklatce i szybko piszac mysl w edytorze. A wiekszosc studentow filmu to makjuzerzy. Prosze, przemysl problem jeszcze raz, Gregory.

#19 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 kwietnia 2009 - 10:34

insider - ale czy do tego quick time nie wystarczy? Perian - i odtwarzasz przekodujesz sobie napisy na srt - i masz nawet napisy w QT (które notabene mogą im przeszkadzać - zasłaniają przecież obraz)

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 kwietnia 2009 - 12:19

insider - ale czy do tego quick time nie wystarczy?
Perian - i odtwarzasz


Oczywiscie, ze wystarczy. Ale myslac w ten sposob dojdziemy do wniosku, ze PYM Player rowniez jest niepotrzebny, wszak jest juz QT. ;P

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 maja 2009 - 07:28

jeżeli ktoś chce oglądać filmy w okienku i samemu ściągać napisy (jeśli ich potrzebuje) - to tak, PYM Player jest mu niepotrzebny natomiast jeżeli ktoś chce oglądać film na pełnym ekranie (+ automagiczna mała korekta obrazu i głośności dźwięku), z napisami (które też się automagicznie ściągają), czyli de facto włączyć film i oglądać nie bawiąc się w nic oglądać - to PYM Player jest do tego bardzo dobry można by używać niby QT do tego, tylko rendering napisów na fullscreenie pozostawia wiele do życzenia

#22 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 01 maja 2009 - 22:21

W celu uczczenia pierwszego maja, umieściłem na PYM kolejną wersję, 3.0.2b. Tym razem:

— można wybrać język napisów pobieranych automatycznie (polski lub angielski),
— można zmienić domyślny katalog napisów,
— można zmienić domyślną pozycję napisów,
— jest nowe okno do ustalania domyślnej pozycji napisów i wielkości filmu,
— powinno dać się odtwarzać filmy na drugim monitorze,
— można przerwać oczekiwanie na pobranie napisów poprzez kliknięcie w przycisk, naciśnięcie spacji lub dowolnego przycisku pilota,
— podczas „ręcznego” pobierania napisów wyświetlane jest obracające się kółko, aby użytkownik wiedział, że coś się dzieje i warto czekać.

Dołączona grafika

#23 Benders

Benders
  • 3 postów

Napisano 04 maja 2009 - 17:32

Super program, w porównaniu z wersją 2.0.6. ma jednak zasadniczą, przynajmniej dla mnie, wadę. Mianowicie wersji 3.0.2b nie można otworzyć w windowsie działającym pod Parallels 4.0. Może można jakoś temu zaradzić?

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 maja 2009 - 17:38

ale czy PYM Player nie jest tylko i wyłącznie pod OS X'a? więc czemu miałby działać pod Windosem?

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maja 2009 - 17:40

Super program, w porównaniu z wersją 2.0.6. ma jednak zasadniczą, przynajmniej dla mnie, wadę. Mianowicie wersji 3.0.2b nie można otworzyć w windowsie działającym pod Parallels 4.0. Może można jakoś temu zaradzić?



Moglbys doprecyzowac, tak mniej wiecej, co palisz? :-D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych