Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

word microsoft 2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 września 2006 - 22:18

tiger 10.4.7 macbook intel 2.0 microsoft office 2004 no i problem z Wordem wlasnie chcialem napisac dokument w jez. angielskim i nie sprawdza mi pisowni gdy wchodze w TOOLS>spelling&grammar wyskakuje mi blad: 'the custom dictionary Microsoft Office ACL [English] is not avaible' dlaczego? gdy wejde w TOOLS > language i wybiore ENGLISH (UK) text podkresla sie na czerwono, ale tyklo ten ktory zaznaczylem. dalej gdy pisze znow musialbym zaznaczyc i tam wejsc. nawet jesli klikne aby ustawil ENGLISH jako default, to i tak textu na bierzaco mi nie sprawdza ( musze zaznaczyc caly pisany text). w PREFERENCES>spelling&grammar mam zaznaczone 'check spelling as you type' oraz custom dictionary jako : microsoft office ACL english. nic nie zmienialem od instalacji OFFICA. nawet nie dodawalem poki co polskiego slownika. pomocy? p.s. napisalem cos po niemiecku...zaznaczylem caly text wszedlem w TOOLS> languages wybralem niemiecki i OK. popodkreslalo zle slowa. ale gdy pisze dalej nic. czy za kazdym razem trzeba zaznaczac text i wybierac jezyk? i co z tym ENGLISH slownikiem? dlaczego go nie widzi?

#2 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 21 września 2006 - 20:26

a jak masz ustawiony jezyk w systemie? moze tu jest problem?

#3 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 21 września 2006 - 20:33

A może odznacz - jeśli masz zaznaczone - Word -> Preferences -> Edit -> Match font with keyboard?

#4 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 września 2006 - 02:24

rowniez odznaczone to samo.

#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 22 września 2006 - 14:32

tak się właśnie dzieje i nic na to nie poradzisz, jeśli chcesz by Ci sprawdzał pisownie musisz utworzyć nowy dokument, nadać mu niejako język, ustawić spelling i dopiero będzie sprawdzał w locie pisownię. Utwórz nowy dokument, poustawiaj te swoje angielskie na default i skopiuj tekst. Przynajmniej ja tak sobie radziłem z Polskim słownikiem na początku po przestawieniu z angielskiego.

#6 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 września 2006 - 20:23

i kazdy z MACowcow tak robi? no a co z problemem : 'the custom dictionary Microsoft Office ACL [English] is not avaible'??? czesto pisze dokumenty w jez. polskim i czesto w angielskim. czyli za kazdym razem bede musial przestawiac? nie mozna zwyczajnie kliknac na dole na ikonke sprawdzania pisowni i zmienic jezyka? tak jak w office na pc? pozdrawiam

#7 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 22 września 2006 - 20:54

Custom Dictionary u mnie ma ustawiony język jako None. Może tu jest odpowiedź? Poza tym wszystko działa tak ja trzeba.

#8 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 września 2006 - 20:55

zrobilem na none. blad juz mi nie wyskakuje. co natomiast ze sprawdzaniem pisowni na biezaco? nie mozna zachowac takich ustawien na zawsze? za kazdym razem trzeba nadawac jezyk do danego dokumentu?

#9 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 23 września 2006 - 20:59

Napisz tekst po angielsku, zaznacz go i z menu Tools wybierz Language, ustaw Angielski (o ile nie jest taki ustawiony) a następnie wciśnij Default... Zmiana zapisze się w szablonie Normal, przy pomocy którego domyślnie tworzony jest nowy dokument. To zawsze tak działało, począwszy od Worda 2.0 (choć tam nie było sprawdzania pisowni w tle).

#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 września 2006 - 23:10

Napisz tekst po angielsku, zaznacz go i z menu Tools wybierz Language, ustaw Angielski (o ile nie jest taki ustawiony) a następnie wciśnij Default... Zmiana zapisze się w szablonie Normal, przy pomocy którego domyślnie tworzony jest nowy dokument.
To zawsze tak działało, począwszy od Worda 2.0 (choć tam nie było sprawdzania pisowni w tle).


no a kiedy chcesz zmienić język nowych dokumentów musisz go w ten sposób ustawić jakby na sztywno jak kolega wspomniał w prostszych słowach niż ja. Pamiętaj, że Word nie ma bazowo polskiego słownika tylko wgrywasz custom. Ze standardowymi słownikami działa jak należy, znaczy jak na windowsie, zmieniasz w spelling język.

#11 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 września 2006 - 14:58

ale mam jazde nie moge zmienic jezyka w dokumencie... wybieram language-->polish i niby ok klikam nawet default i niby ok... akceptuje niby przyjmuje zmiany lecz... wlaze jeszcze raz language i tam caly czas zaznaczony czeski :(... help plz...

#12 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 27 września 2006 - 15:01

Pójdź na stronę pierwszą do wpisu nr 3 w tym wątku.

I korzystaj z funkcji szukaj.

#13 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 września 2006 - 15:16

hmm skorzystalem ale ni znalazlem jakos slepne.... no spoko jest polski ale nadal nie poprawia... ide sie meczyc dalej... :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych