Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone jako karta WiFI.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 21:40

Witam, mam do Was pytanko, jest jakiś sposób by używać iP przez kabel USB jako Karty WiFi? Zależy mi na tym, ponieważ mój notebook pojechał do serwisu a w starym lecz nieśmiertelnym IBM T22 nie mam Wifi ;) Bardzo Proszę o pomoc.

#2 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 21:52

PDANet

#3 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 20 kwietnia 2009 - 18:36

Tak bardzo dobry program a jesli chodzi o wersje testowa to napisz do mnie a pomoge ;] Jesli chodzi o pingi to w Call of Duty 2 niebylo roznicy pomiedzy zwyklym polaczeniem a poprzez iPhona.

#4 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 20 kwietnia 2009 - 19:59

A jest jeszcze jakiś inny program to tego? PDAnet dodaje jakiś ukryty proces nie ?

#5 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2009 - 20:05

No właśnie ja też nie wiem na jakiej zasadzie działa, bo nie widać żeby coś z siebie ''wypuszczał'' ani w programie nie ma haseł tabelek czy informacji :roll:

#6 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 20 kwietnia 2009 - 21:11

Hasla to nakladasz sobie na siec ad-hoc ktora stworzysz lub jakas inna zaleznie od konfiguracji. Pozatym jesli podlaczamy przez opcje z USB to takze niema po co ustawiac hasel, przeciez nikt nam sie niewkradnie do kabelka :) Mi aplikacja sie podoba, bardzo prosta w obsludze i wygladzie. Z reszta nawet jak dziala w tle i troche spowalnia iPhona to przeciez niezapominajmy ze podlaczylismy go do komputera aby tylko pozyskac polaczenie z netem. Co do innych programow to nieznalazlem ale istniejace opcje sa duzo bardziej skomplikowane choc niemowie ze trudne i oferuja tylko proxy czyli nieodpalimy juz na przyklad gierki ale tego to niesprawdzalem jak chodzi po 3G tylko lapalem neta z accespointa bo niestety w moim miescie niedzialaja takie technologie :)

#7 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 20 kwietnia 2009 - 22:31

Fajnie, lecz PDANet wsadza proces, podpisany jako systemowy który działa cały czas ! od włączenia...nawet jak nie używamy go.

#8 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 21 kwietnia 2009 - 00:28

Ale ów proces nie zjada na tyle zasobów aby to odczuć. O tym mogę zapewnić jako użytkownik PDANet od wielu tygodni. Żadnego wpływu na zużycie baterii.

#9 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 21 kwietnia 2009 - 14:18

Wiesz co, jesli masz checi to poprobuj rozne programiki z cydii w kategorii chyba networking. Jest chyba ze 3 ale mi sie niechce bawic skoro mi juz dziala jak chcialem ;) jeden z tamtych dosc ciekawie wygladal na screenie. Co do pdanet to jesli dobrze pamietam w pamieci zajmuje niewiecej niz 500kb

#10 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 18:34

Wiesz co, jesli masz checi to poprobuj rozne programiki z cydii w kategorii chyba networking. Jest chyba ze 3 ale mi sie niechce bawic skoro mi juz dziala jak chcialem ;) jeden z tamtych dosc ciekawie wygladal na screenie. Co do pdanet to jesli dobrze pamietam w pamieci zajmuje niewiecej niz 500kb


Nie odczuwasz żadnej rożnicy z ukrytym PDANet-em a bez w działaniu baterki ?

#11 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 21:30

Nie boj moj egzemplarz jest juz i tak calkiem calkiem przeladowany aplikacjami itp. Z kazdym dniem zakladajac ze tylko zadzwonie kilka razy, napisze pare sms i poszperam w necie tak z 10-15 minut to mam i tak polowe baterii w plecy :) Jednak mnie to nieprzeszkadza bo narazie wgrywam co mi sie podoba a przy wgrywaniu nowego softu zweryfikuje co bedzie tak naprawde potrzebne. A tak wogole mozna zrobic sobie przelacznik do bossprefs ale jeszcze niewiem jak ;] A tak sie jeszcze podepne czy da sie iPhona uzyc jako acces pointa i zeby internet dostawal przez USB a nie odwrotnie jak korzystam z pdanet.

#12 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 21:43

Tzn ? Możesz jaśniej ?

#13 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 21:43

Nikt chyba nie sprawdził, że to jest program dostępny poprzed Cydię, czyli trzeba zrobić JailBrake. Chyba, że to już jest tak oczywiste, ż nie trzeba tłumaczyć ... Poczekajcie do FW 3.0, najprawdopodobniej te opcje będą dostępna legalnie.

#14 metalic69

metalic69
  • 522 postów

Napisano 22 kwietnia 2009 - 21:45

Ja osobiście teraz staram sie wytrwać do wydania softu 3.0...bez restore....bo bez sensu teraz robić apdejt na 2.2.1... poczekam na 3.0

#15 pekin7

pekin7
  • 195 postów

Napisano 23 kwietnia 2009 - 16:42

Tez chcialem wgrac pare aplikacji ale pisze ze potrzeba 2.2.1 ale wytrzymam te 1.5 miesiaca na 3.0 :D Witos to ze trzeba miec jailbreak to ja myslae ze to jest jasne bo apple narazie niedal takiej mozliwosci aby zrobic to bez lamania systemu. metalic69 co niejasno powiedzialem w poscie wyzej? O acces poincie czy przelaczniku w bossprefs ? Ten przelacznik to juz widzialem do kilku rzeczy ze mozna sobie zrobic a tutaj na forum podane jest jak zrobic taki do serwera ftp dostepnego w cydii ktory wylacza proces czyli aplikacje w tym wypadku serwer ftp. Jelsi chodzi o accespointa to punkt dostepowy. Wikipedia wytlumaczy jesli niewiesz :) Mam juz kilka zastosowan dla takiego trybu pracy dla iphona ale niewiem czy to wogole da sie zrobic.

#16 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 kwietnia 2009 - 16:47

Na szczęście Apple zmieniło podejście do kilku spraw, może dzięki temu nie trzeba będzie robić JB. Ja daję radę bez i wcale nie czuję, żebym musiał to robić, wogóle nie mam potrzeby. Ale oczywiście ja to ja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych