Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana wyglądu OS X - czym za darmo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2006 - 13:11

Cześć, widziałem w sieci mnóstwo themsów do OS X. Większość jednak działała pod płatnym ShapeShifterem. Czy jest coś bezpłatnego?

#2 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 września 2006 - 13:21

jak już wcześniej pisałem, nie warto zmieniać wyglądu - nie ma takiego, który dorówna aqua. Mówię serio, zawsze coś nie dopasuje - czy to kolor tła pod ikonką skypa w górnej belce, czy jakieś inne gówienko ;) Zainstalowałem ShapeShifter i mi się licencja skończyła. Wogóle nie był mi potrzebny. Myślę, że to takie przyzwyczajenie z windy, kiedy się zmieniało wszystko, bo XP jest brzydki - wtedy się ściągało skórki, żeby go upodobnić do macosx :D a teraz - spokój - nic nie trzeba zmieniać - po prosru jest ładnie. To jest moje skromne zdanie, moja filozofia na temat wizerunku macosx.

#3 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 17 września 2006 - 14:02

jak już wcześniej pisałem, nie warto zmieniać wyglądu - nie ma takiego, który dorówna aqua. Mówię serio, zawsze coś nie dopasuje - czy to kolor tła pod ikonką skypa w górnej belce, czy jakieś inne gówienko ;)


a co powiesz na to ?

Dołączona grafika

Hex mam nadzieję, że się nie obrazisz ;)

Proszę moderatorów o jakieś sensowne osadzenie obrazka- mi coś nie wychodzi :)


również szukam darmowego rozwiązania do zmiany tematów

i sorki, ale ile kosztuje w Polsce w złotówkach ten shape shifter?

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2006 - 14:04

a ja chce link do tapetki z ta piekną panią ;)

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 17 września 2006 - 14:05

ja też bym prosił linka ;)

#6 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 września 2006 - 15:30

w sumie jak koledzy zauwazyli, to tapetka fajna (swoją drogą daj link ;)) a wygląd os'a na screenie w sumie nie jest jakiś rewelacyjny. Nie ma pozatym jabuszka w lewym górnym :D

#7 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 17 września 2006 - 15:35

a tak przy okazji powiedzcie mi jak zrobić żeby pod dyskiem pokazywało mi się ile jest wolego miejsca bo jak narazie pokazuje mi sie ile wogóle dysk ma GB.

#8 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 17 września 2006 - 16:00

klikasz na desktop prawym przyciskiem myszy, show view options- show item info.

#9 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 17 września 2006 - 16:02

To wiem, ale tak jak powiedziałem - pokazuje mi sie tylko pojemność całego dysku a nie ile jest Available.

#10 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2006 - 16:35

OK, OK... Ale nadal nie mam odpowiedzi. Jakim darmowym programem zmienić wygląd OS X;) Pozdrawiam

#11 badseed

badseed
  • 57 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 września 2006 - 19:54

Tak naprawdę jedyną sensowną alternatywą na skórkowanie maca jest właśnie shapeshifter. Nie jest to drogi program (20$) więc jeśli zależy Ci na zmianie wyglądu swojego mcosx'a to warto je wydać. Jest jeszcze inna moźliwość: skórki w formie plików instalacyjnych np. UNO, ale wg. mnie najlepiej sprawdza się właśnie shapesifter.

#12 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2006 - 20:53

Tak naprawdę jedyną sensowną alternatywą na skórkowanie maca jest właśnie shapeshifter. Nie jest to drogi program (20$) więc jeśli zależy Ci na zmianie wyglądu swojego mcosx'a to warto je wydać. Jest jeszcze inna moźliwość: skórki w formie plików instalacyjnych np. UNO, ale wg. mnie najlepiej sprawdza się właśnie shapesifter.


Wole te 20 dolców na co innego wydać:P

#13 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 17 września 2006 - 23:43

Do zmiany wyglądu Dock'a: TransparentDock, na http://versiontracker.com Co prawda wyglądu całego OSX nie zmieni, ale zawsze coś... ;)

#14 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 18 września 2006 - 09:16

To wiem, ale tak jak powiedziałem - pokazuje mi sie tylko pojemność całego dysku a nie ile jest Available.

Widocznie masz dysk jakoś sformatowamy śmisznie. Żeby zobaczyć ilość miejsca trzeba mieć naraz:
a) uprawnienia zapisu do tego dysku (bo jak nie masz uprawnień, to taka informacja jest ci niepotrzebna)
B) dysk sformatowany jako HFS.

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 09:18

Albo pracuje na zwykłym koncie użytkownika ;-)

#16 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 18 września 2006 - 10:18

Albo pracuje na zwykłym koncie użytkownika ;-)


zgadza się, nie pracuje na koncie admina tylko na standartowym :)

( a dysk mam sformatowany normalnie - hfs )

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 10:26

No i masz odpowiedź na pytanie, dlaczego nie widzisz ilości dostępnego miejsca ;-)

#18 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 18 września 2006 - 10:29

dzięki Heidi - w takim razie zadowole sie tym co mam bo przyzwyczaiłem sie do działania na koncie standartowym - to chyba dobrze ? ;)

#19 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 10:46

Dysk USB

{

To wiem, ale tak jak powiedziałem - pokazuje mi sie tylko pojemność całego dysku a nie ile jest Available.

}



A ja mam pytanko, mam nowiutkiego imaca, mój stary komp odszedł w cień szafy (spalona elektronika dysku po jakimś wirusie), zanim go tam wsadziłem miałem dysk zewnętrzny USB z danymi WD w obudowie welland, który teraz z radością podłączam do Maca i może to głupie pytanie ale jestem świeżak.. Czemu nie mogę nic usuwać ani kopiować na ten dysk, mogę tylko przeglądać i z niego kopiować? Gdzie się takie parametry ustawia? Mam nadzieję że nie muszę go formatować pod Maciem, swoją drogą tego też jeszcze niew umiem, choć namierzyłem narzędzie do partycji.

I jeszcze jedno: w IMacu dysk nie ma partycji, teraz już chyba za późno na robienie ich, ale jak IMac pracuje z partycjami? No bo system zapisuje wszystko "po swojemu" czyli Itunes wrzuca muzykę do swojego folderu itp. i to mi pasuje, tylko czy tworząc partycję nie ograniczę sobie miejsca np. na muzę.

Skrzywienie windozą zwalczam... :lol: a macusiu zakochany...

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 11:42

przyzwyczaiłem sie do działania na koncie standartowym - to chyba dobrze ? ;)

Owszem, to bardzo dobry nawyk, który może nie zabezpieczy przed każdym rodzajem zagrożenia, ale pozwala unikać wielu z nich.

Czemu nie mogę nic usuwać ani kopiować na ten dysk, mogę tylko przeglądać i z niego kopiować?

Możliwe, że jest sformatowany w taki sposób, że Mac OS X widzi go jako dysk tylko do odczytu. Jaki system plików jest na tym dysku? Ale pewnie i tak nie obejdzie się bez ponownego sformatowania go pod Mac OS X.

w IMacu dysk nie ma partycji, teraz już chyba za późno na robienie ich, ale jak IMac pracuje z partycjami? No bo system zapisuje wszystko "po swojemu" czyli Itunes wrzuca muzykę do swojego folderu itp. i to mi pasuje, tylko czy tworząc partycję nie ograniczę sobie miejsca np. na muzę.

Hm, a czemu miałby służyć podział na partycje? Skoro masz możliwość dokonania reinstalacji systemu z zachowaniem danych i użytkowników, to rozdzielanie systemu od danych przestaje mieć sens.
  • rasputin lubi to

#21 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 12:16

dysk usb No dobra, ale jeżeli sformatuje dysk usb który był formatowany pod windowsem, to jak go pod windows podepnę, czy nie będę tam znowu miał problemu z zapisem, a przecież po to go kupiłem, by czasem pojechać gdzieś i przywieźć sobie "świeżych" danych

#22 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 18 września 2006 - 12:19

Jeżeli chcesz żeby dysk był widziany pod windą i maciem i żebyś pod obydwoma systemami mógł zapisywać i kasować pliki to dysk musi*być sformatowany na FAT32

#23 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2006 - 14:13

Jeżeli chcesz żeby dysk był widziany pod windą i maciem i żebyś pod obydwoma systemami mógł zapisywać i kasować pliki to dysk musi*być sformatowany na FAT32


Dzięki, wydaje mi się że formatowałem go pod fat32 ale nie jestem pewien, sprawdzę to, jeśli tak to mam masę roboty, bo jest pełny, anyway przynajmniej wiem że będzie się dało wrzucać na niego pod windozą...

#24 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 18 września 2006 - 14:54

Cześć,

widziałem w sieci mnóstwo themsów do OS X. Większość jednak działała pod płatnym ShapeShifterem. Czy jest coś bezpłatnego?


no to problem rozwiazany :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych