Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Seagate FreeAgent Desk i FreeAgent Go for Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#51 >>> Kris

>>> Kris
  • 10 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2009 - 12:31

Lacie Witam mam podłączone 3 sztuki lacie d2 quadra i extreme FireWire 400 & 800 2x500 i 1tb. - każdy z nich potrzebuje zawsze chwili na rozruch - tak działają dyski zewnętrzne. lacie quadra przez fw 800 jest bardzo szybki - działają bardzo dobrze, a najlepsze jest chłodzenie - żadne dyski jeszcze takiego nie mają. profeska

#52 jojo

jojo
  • 21 postów

Napisano 18 maja 2009 - 20:21

Witam Poniewaz moj problem dotyczy wyzej opisanego testu, stwierdzilem ze chyba nie ma sensu zakladac nowego watku (jesli jestem w bledzie to prosze mnie delikatnie skarcic;)). Problem polega na tym, ze po lekturze testu FreeAgent | Desk zdecydowalem sie na zakup wersji 1TB. Dysk sprawowal sie wzorowo przez pierwszy dzien. Dnia nastepnego iMac czasem go wykrywal czasem nie, czasem dysk znikal to sie znowu pojawial, zartownis taki. Pogooglowalem, przeszukalem fora, strone Seagate i w zasadzie niczego konstruktywngo co pomogloby w rozwiazaniu mojego problemu nie znalazlem. Widzialem post Iro, w ktorym mowil ze problemem jest slaby zasilacz dodawany w zestawie. Jaki zasilacz radzilibyscie podlaczyc do tego "cuda" zeby wreszcie zaczelo dzialac poprawnie bez wydzielania zapachu wedzonych kabli? Z gory dziekuje za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam

#53 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 maja 2009 - 20:31

Witam

Poniewaz moj problem dotyczy wyzej opisanego testu, stwierdzilem ze chyba nie ma sensu zakladac nowego watku (jesli jestem w bledzie to prosze mnie delikatnie skarcic;)). Problem polega na tym, ze po lekturze testu FreeAgent | Desk zdecydowalem sie na zakup wersji 1TB. Dysk sprawowal sie wzorowo przez pierwszy dzien. Dnia nastepnego iMac czasem go wykrywal czasem nie, czasem dysk znikal to sie znowu pojawial, zartownis taki. Pogooglowalem, przeszukalem fora, strone Seagate i w zasadzie niczego konstruktywngo co pomogloby w rozwiazaniu mojego problemu nie znalazlem. Widzialem post Iro, w ktorym mowil ze problemem jest slaby zasilacz dodawany w zestawie. Jaki zasilacz radzilibyscie podlaczyc do tego "cuda" zeby wreszcie zaczelo dzialac poprawnie bez wydzielania zapachu wedzonych kabli? Z gory dziekuje za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam

Ja osobiście posiadam wersję 1,5TB i zasilacz standardowy (12V / 2A) działa bez żadnych problemów.
Nie wiem jaki zasilacz dają do wersji 1TB, może trochę słabszy?

#54 jojo

jojo
  • 21 postów

Napisano 18 maja 2009 - 20:37

Dziekuje za odpowiedz code, wyglada na to, ze zasilacz w 1TB jest taki sam - (12V / 2A). Czy moglbys zdradzic w jaki sposob laczysz sie z dyskiem? Ja poki co FW 800.

#55 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 maja 2009 - 20:41

Dziekuje za odpowiedz code, wyglada na to zasilacz w 1TB jest taki sam - (12V / 2A). Czy moglbys zdradzic w jaki sposob laczysz sie z dyskiem? Ja poki co FW 800.


Dokładnie tak samo, FireWire 800.

#56 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 18 maja 2009 - 20:42

Wersja 1TB smiga mi z MB po FW400 bez najmniejszych problemow - zasilacz standardowy.

#57 jojo

jojo
  • 21 postów

Napisano 18 maja 2009 - 20:47

Dzieki dzaku, jak tylko skonczy sie backup przelacze go na 400 i zobaczymy jak sie bedzie zachowywac.

#58 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 18 maja 2009 - 21:26

a czy używa ktoś tego dysko FreeAgent Go for MAC? Czy jeżeli łącze dysk z MB poprzez FW to jeszcze trzeba dodatkowo podpinać USB jako zasilanie? I dlaczego w teście dysk WD My Passport wypadł jako szybszy chociaż ma jedynie USB 2.0?

#59 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 21 maja 2009 - 18:51

nikt nie używa? :(

#60 b52

b52
  • 127 postów

Napisano 22 maja 2009 - 19:42

Czy jeżeli łącze dysk z MB poprzez FW to jeszcze trzeba dodatkowo podpinać USB jako zasilanie?


2.5" dyski zewnętrzne zasilane przez port USB lub FireWire, natomiast 3.5" wymagają własnego zasilania.

I dlaczego w teście dysk WD My Passport wypadł jako szybszy chociaż ma jedynie USB 2.0?


Podejrzewam, że WD, jak i Seagate były podpięte via USB. Ale najlepiej na to pytanie odpowie autor tego "testu".

nikt nie używa? :(


A myślisz dlaczego Seagate wynajął firmę propagandową i urządza "testy" i konkursy?

#61 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 24 maja 2009 - 09:25

Polecam Seagate. Mam 1T Free Agent for MAC. Podzielilem go (na MACU) na 3 partycje, gdzie: 1> do time machine z mim mini (laczie sie fw 800) 2>do time machine z macbook (fw 400) 3>Uniwersalna parycja "przenosna" do wszystkich komputerow i makow (w fat 32). Wszystki pieknie dziala. Polecam ten dysk, gdyz jest niedorgi w stosunku do mozliwosci.

#62 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2009 - 13:58

Co się opłaca bardziej? Kupić FreeAgent Go 500GB i używać pod FireWire 800, czy kupić zwykły dysk pod USB? Pytam się, gdyż w testach ten model Seagate'a wyszedł najgorzej. Czy wciąż będzie on szybszy od typowego dysku pod USB?

#63 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 11 czerwca 2009 - 16:47

no właśnie stoję przed takim samym dylematem czy FreeAgent Go for Mac czy My Passport Essential...

#64 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2009 - 18:18

To Essential ma wejście Frajerłajer? Myślałem, że tylko zwykłe Paszporty je mają.

#65 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 12 czerwca 2009 - 08:16

To Essential ma wejście Frajerłajer? Myślałem, że tylko zwykłe Paszporty je mają.


i Essential i Ellite mają jedynie USB

dopiero My Passport Studio ma również FW WESTERN DIGITAL My Passport Studio 250GB srebrny | EUKASA.pl

#66 dominias

dominias
  • 208 postów

Napisano 12 czerwca 2009 - 22:06

freeagent for mac go 500 witam.a wiec jezeli chcecie kupic owe dyski to proponuje w agito.pl.naprawde szybko i tanio dosyc. ja kupilem taki dysk ale m am pytanko....mam go podlaczony do imaca alu 2.8. podlaczony jest przez port firewire 800 ....a pytanko brzmi:))) nawet jak wylacze lub uspie lapa dysk nawet po paru godzinach po wylaczeniu dalej jest cieply..i taki pozostaje, jakby byl podlaczony i chodzil caly czas...tzn. nie kreci sie bo nie slychac nic ale jest cieply....czy ktos wie o co chodzi??? dzieki za odp..

#67 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 08 lipca 2009 - 14:46

Co się opłaca bardziej? Kupić FreeAgent Go 500GB i używać pod FireWire 800, czy kupić zwykły dysk pod USB? Pytam się, gdyż w testach ten model Seagate'a wyszedł najgorzej. Czy wciąż będzie on szybszy od typowego dysku pod USB?

Dysk pod USB nigdy nie bedzie szybszy od dysku pod FW800, transfer po USB to okolo 30MB/s, po FW800 do 80MB/s

Chba zassam tego Seagate z FW800 bo mysle o przesiadce na SSD i bede potrzebowal zewnetrzengo dysku.
Wczesniej posiadalem MyBook Studio na FW800 i bylem bardzo zadowolony, a z tego co widze w tabelce to ten Seagate zjada go na sniadanie, super :)

#68 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 sierpnia 2009 - 18:12

No wiec kupilem sobie tego 320 GB wersja na usb i firewire 800. Kabel od usb w sumie moge od razu wywalic za okno ;) Wreszcie wykorzystuje port fw 800 w Macbooku Pro. Predkosc taka ze łeb urywa :) Foldery ok. 70-120 MB, przy kopiowaniu nawet nie pojawiaja sie paski postepu, po prostu pliki sie pojawiaja na dysku i juz. Fajny dysk, nie trzeba zadnego dodatkowego zasilania. Wyglada jak Mac, tj. bialo srebrny design. W pakiecie kilka kabelkow, pochewka, dock do dysku (tylko na fw 800). Z wad poki co to grzanie sie dysku - juz po 20 minutach parzy przy dotknieciu. Aha, no i sciema na zdjeciach, obudowa z plastiku, nawet nie lezala kolo aluminium ;)

#69 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 03 sierpnia 2009 - 19:19

Ze swojej strony. USB ujdzie ale wisi na zasobach i ciężko już się robi przy kilku połączeniach. FireWire ma takie 'bdziąk' jak się film ogląda (i to jest oznaka obciążenia USB z powyższego opisu) a tak go nie czuć nic. Zdecydowanie polecam FireWire. Produkty poprzednie miałem Seagate i byłem bardzo zadowolony.

#70 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 sierpnia 2009 - 18:52

No to jasne ze fw bedzie zawsze szybsze od USB. Ja chcialem tylko zwrocic uwage na bzdure w tym tekscie: "Podobnie jak poprzedni dysk, ten także został wykonany z dwóch rodzai materiałów. Spodnia część pokryta jest plastikiem, górna została wykonana z aluminium." Otoz nie ma tam sladu aluminium.

#71 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2009 - 12:36

Ruczaj, ja na moim FreeAgent Go pod FrajerŁajer 800 kopiowałem 30GB folder zaledwie w 4 minuty. Niech ktoś spróbuje zapełnić głupiego pendrajwa 8GB pod USB w mniej niż 15 minut :D

#72 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 14:20

fw400 powinno być nawet szybsze od USB chociaż teoretycznie jest wolniejsze :)

#73 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 sierpnia 2009 - 17:16

Tylko teoretycznie w liczbach. Praktycznie USB 2.0 nigdy nie wyciaga tego transferu, a nawet jak pociagnie to tylko raz na iles czasu, transfer nie jest stabilny, tylko blokami pamieci. FW daje staly transfer tej samej predkosci, dane ida strumieniem a nie w blokach jak w usb. Ot i cala tajemnica.
W dodatku usb siada na procesorze a fw jest dla procesora przezroczyste ;)

zbieraj, wiem wiem ;), teraz nawet fw 400 wydaje mi sie srednie, a usb wogole nie korzystania przy plikach.

#74 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 06 sierpnia 2009 - 00:56

No to jasne ze fw bedzie zawsze szybsze od USB.


Co najwyżej do czasu spopularyzowania się USB 3.0 ;)

#75 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2009 - 10:09

Nie do końca. Obecnie jest przygotowywany nowy FireWire (na razie kodowo nazwany P1394d). Spodziewają się wyciągnąć z niego 6.4 Gbit/s, a to oznacza znacznie więcej niż USB 3.0., który nota bene nie jest jeszcze rozpowszechniany, gdyż dalej znajduje się on w fazach testów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych