Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 22:34

Już widzę kolejkę chętnych płacących 1 Euro za piosenkę.


A widzisz kolejkę chętnych po MB, MBP, iMac i MP?
Widzisz kolejki do sklepów muzycznych po albumy w cenie 15 Euro?
Czy dlatego nie ma sklepów muzycznych w Polsce?
Jaki jest koszt "wytworzenia", transportu, magazynu, sprzedaży pliku mp3?

#77 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 13 września 2006 - 22:55

E tam, najwiekszy wybor ma pewien rosyjski sklep ;)


A kto w tym ruskim sklepie kupuje ;) Pamietasz??? :D Moj brat Marek. I zapiera sie na wszystkie swietosci, ze to jest legalne... smiac mi sie chcialo z jego miny jak sie dowiedzial, ze te wszystkie mp3-ki sa nielegalne :D

Pozdr.

#78 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 23:49

iTunes Store!

A co ma piernik do wiatraka? iTunes Store nie wymaga istnienia lokalnego oddziału Apple - vide Portugalia: iTS działa, a mają tylko IMC.

#79 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 września 2006 - 23:55

zastanówcie się ludzie chociaż przez chwilę,
mamy firmę sprzedającą i produkującą komputery
dotychczas ta firma korzystała z usług innej firmy, aby ta
sprzedawała te komputery za nią, obie te firmy musiały
na tym zarobić. Teraz ta pierwsza firma, ktora je produkuje,
będzie je sprzedawać bezpośrednio. Gdzie będzie taniej
u pośrednika czy u producenta? Klepiecie cały dzień na tym
forum, a nie chce wam sie po prostu pomyslec. Do tego
jeszcze szerzycie tę mętną sadopropagandę.

#80 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2006 - 00:00

No dobrze. Wynikałoby z tego, że Apple od początku powinien wejść do Polski, bo więcej by zarobili i mogliby taniej sprzedawać. Dlaczego więc tego nie zrobili? Może jednak bezpośrednie wejście jest droższym przedsięwzięciem niż skorzystanie z pośrednika? Spróbuj sobie w wolnej chwili odpowiedzieć na pytanie, jakie elementy składają się na obecność firmy w danym kraju. Czy tylko sprzedaż swoich towarów, czy może coś więcej?

#81 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2006 - 00:18

Widze dwa obozy,jednemu ta plotka przypadła do gustu,drugiemu nie! Kaźdy człek ma swoje zdanie.Mi osobiscie spodobał się ten pomysł,chciał bym żeby w polsce był Apple Store z prawdziwego zdarzenia,i ładne miejsce,i obsługa na wyźszym poziomie(nie pieje tu do SADu).Sądze rownież że poprawiła by się obsługa klienta,skrócił czas oczekiwania na sprzęt,naprawy.Sądze rownież że nie pożałowali by kasy na reklame a co za tym idzie może jakoś powiekszyla by się liczba macuserów.Na pewno Apple Polska miało by większy i szerszy zakres możliwości niż SAD.Jeżeli chodzi o iTunes Store to sądze że miał by racje bytu w naszym kraju,może nie filmy video czy gry,ale muza na pewno.Idąc do sklepu jestes skazany na zakupienie całej płyty,a tu jak wiadomo album możesz sklecic sobie sam. Koszt płyt to jakies 50 pln jezeli podzielisz to na 15 utworów wychodzi że jeden kosztuje około 3.30pln.Muszą brać pod uwage również polskie realia bo nikt nie zapłaci wiecej za mp3.Cena 3 pln jest na dobrym poziomie,chociaż jak by była niższa też by się nic nie stało.Nie wiem w ilu krajach działa iTunes Store lecz wydaje mi się że z tego jakie przynosi zyski i napędza Apple to na pewno nie zrezygnują z innych rynków bazując tylko na tych co już posiadaja.Ekspansja pewnie dopiero się zacznie! Podsumowując jestem jak najbardziej za Apple Polska! Ale realnie patrząc na to wszystko to sądze że to jeszcze nie ten czas i przyjdzie nam poczekac. Uffff koniec teraz zobaczymy co powie Heidi;) Pozdrawiam PitMac

#82 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 września 2006 - 00:24

Zauważ że ostatnimi czasy Apple zmienia politykę na bardziej ekspansywną żeby zdobyć jakiś rynek trzeba zainwestować, dotychczas mieliśmy porywające wejścia na polski rynek "duzych" marek, np. nikomu niepotrzebny Orange z tym haraczem za markę który my jako abonenci musimy płacić, billboardy, reklamy w prasie, tv itd. to kosztuje a i tak jest to najbardziej konkkurencyjna cenowo marka w Polsce i ma najciekawsze telefony, jak to się im opłaca ? komputery Apple juz nie sa zabawkami dla ludzi ktorzy maja za duzo kasy albo potrzebują bezwzględnie stabilnego i wysokiej jakosci sprzetu do zastosowan profesjonalnych, kupno iMaca 20 inch z core2duo to juz nie jest fanaberia to sie bardziej oplaca niz kupno podobnego pod wzgledem wydajnosci skladaka z podobnym jakosciowo wyswietlaczem. Tylko ze ludzie o tym nie wiedzą, do tego jest potrzebna reklama. Kogo na nia stac ? Chyba nie muszę tego pisać. Książeczki ktore sie rozeszly po ludziach ktorzy juz wiedza o macach i uzywaja ich w pracy w domu... to ma byc reklama? naprawde szkoda bylo na to kasy.

#83 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2006 - 00:37

Ja powiem tyle, że niepotrzebnie znowu kontrastujesz na podoba/nie podoba. Pomysł Apple Polska podoba się, jak myślę, wszystkim, nawet - uwaga! - ludziom z SADu. Różnica polega jedynie na tym, jak wiele oczekują po tej zmianie różne osoby. Osobiście nie spodziewam się ani żadnych drastycznych obniżek cenowych, ani znaczącej poprawy terminów dostaw. Spodziewam się natomiast dużo lepszego wsparcia dla języka polskiego i w tym widzę największą szansę dla rozwoju platformy. Bo reszta... no cóż. Jeżeli ktoś się spodziewa, że Apple przyniesie w kieszeni swoich sprzedawców czy serwisantów, to raczej się myli. Moim zdaniem po prostu kupią SAD z całą logistyką i infrastrukturą, wprowadzając jedynie swoje własne procedury. I obym nie był złym prorokiem, ale tych procedur najbardziej bym się obawiał. Bo to procedury z innego świata. Sprawdzają się zapewne w USA, ale w Europie niejednokrotnie dało się słyszeć głosy, że zupełnie nie pasują do tak zróżnicowanego społeczeństwa jakim jest Unia Europejska.

#84 trickykid

trickykid
  • 64 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 września 2006 - 01:34

Myślę, że to czego można się spodziewać gdy Apple wejdzie do Polski, to głównie zmian w podejściu do marketingu i wsparcia językowego. I nie wiem czy można mieć im to za złe, że w przestrzeni medialnej pojawią się reklamy maka, a system będzie można kupić w wersji polskojęzycznej. U moich koleżanek mieszkających w Brukseli jabłko to nie alternatywa dla PC, ale po prostu normalny komputer - ładnie wyglądajacy na biurku i prosty w użytkowaniu. Nie widzę powodu, dla ktorego przeciętny dorosły użyszkodnik miał nie kupić sobie MacMini zamiast pieca o podobnych możliwościach - wszakże różnice cenowe naprawdę nie są mordujące [właśnie sprawdziłem - we francuskim Apple Store Mac Mini są tańsze niż w SADzie]. Ale bez promocji jabłek nie ma mowy o zaistnieniu tej marki na naszym rynku. Ot co.

#85 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 14 września 2006 - 02:31

Polska nie jest "insza" nie jestesmy bydlem... APPLE STORE BEDZIE!!! :)

#86 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2006 - 06:59

A co ma piernik do wiatraka? iTunes Store nie wymaga istnienia lokalnego oddziału Apple - vide Portugalia: iTS działa, a mają tylko IMC.


No właśnie dlatego.
Wiem, tytuł wątku mówi o Apple Polska ale patrząc realnie wydaje mi się, że łatwiej zacząć od iTS. Kolejnym etapem byłoby właśnie Apple Polska.

A jak będzie naprawdę?

zastanówcie się ludzie chociaż przez chwilę,
mamy firmę sprzedającą i produkującą komputery
dotychczas ta firma korzystała z usług innej firmy, aby ta
sprzedawała te komputery za nią, obie te firmy musiały
na tym zarobić. Teraz ta pierwsza firma, ktora je produkuje,
będzie je sprzedawać bezpośrednio. Gdzie będzie taniej
u pośrednika czy u producenta?


Polski oddział Apple nie będzie musiał płacić za czynsz, energię, telefony, pensji dla sprzątaczek i managerów, ZUSu, podatków i ma per saldo wychodzić na zero?
Ceny netto będą takie jak w całej Europie + 22% VAT. Wielokrotnie pisał już o tym Heidi i ja się z nim zgadzam.

#87 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 14 września 2006 - 07:11

A jak będzie naprawdę?



Byc moze zanim cos sie zacznie dziac, to juz zdazycie wszyscy zapomniec, ze cos takiego mialo zaistniec :)

#88 Kkropka

Kkropka
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 września 2006 - 09:19

Ceny w polsce wcale takie wysokie nie są... popatrzcie na naszych sąsiadów Czechów który płacą 500 - 800 zł na Maku więcej od nas. Co do samej obsługi w SAD to przyznam że początkowo byłem nieco źle nastawiony do firmy przez niektórych na tym i innych forach, potem jednak zrozumiałem że to nielogiczne nie lubić kogoś kto mi nic nie zrobił złego i swoje zdanie wyrównałem jako - nie wiem. Każda firma raz popełni błąd i z jednym Klientem się nie dogada a z innym dogada się bardzo dobrze. Sama obsługa w pod Wrocławskim sklepie jest bardzo miła, profesjonalna i pomocna. Jedyne co to brak promocji i mała ilość sklepów (noo dorzuciłbym tutaj denerwujący mnie strasznie nie spójny design sklepu i strony apple.pl - ale to wkurza jak się przechodzi ze strony do sklepu) ale z drugiej strony patrzę na to ekonomicznie, takie rzeczy kosztują a nie jesteśmy krajem takim jak USA czy Niemcy. Na ipod'y nie rzuci się każdy kto zobaczy reklame jaki to wspaniały produkt itp. itd. Ja także nie byłbym takim optymistą jak Heidi co do polonizacji, ale może on więcej wie. Sam wolę wersje angielskie - każdego nawet przetłumaczonego systemu czy programu.

#89 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 września 2006 - 09:35

Ja powiem tyle, że niepotrzebnie znowu kontrastujesz na podoba/nie podoba. Pomysł Apple Polska podoba się, jak myślę, wszystkim, nawet - uwaga! - ludziom z SADu. Różnica polega jedynie na tym, jak wiele oczekują po tej zmianie różne osoby. Osobiście nie spodziewam się ani żadnych drastycznych obniżek cenowych, ani znaczącej poprawy terminów dostaw. Spodziewam się natomiast dużo lepszego wsparcia dla języka polskiego i w tym widzę największą szansę dla rozwoju platformy. Bo reszta... no cóż. Jeżeli ktoś się spodziewa, że Apple przyniesie w kieszeni swoich sprzedawców czy serwisantów, to raczej się myli. Moim zdaniem po prostu kupią SAD z całą logistyką i infrastrukturą, wprowadzając jedynie swoje własne procedury. I obym nie był złym prorokiem, ale tych procedur najbardziej bym się obawiał. Bo to procedury z innego świata. Sprawdzają się zapewne w USA, ale w Europie niejednokrotnie dało się słyszeć głosy, że zupełnie nie pasują do tak zróżnicowanego społeczeństwa jakim jest Unia Europejska.


co do procedur, byłem świadkiem wprowadzania iso w jednej
firmie co za tym szlo dosc klopotliwych procedur na pierwszy rzut oka...
fakt paru przemakijażowanym panienkom się bardzo nie podobały
ale bardzo je zdyscyplinowały, nawet same nie wiedziały kiedy,
(a tego bardzo brakuje w SADzie)
jasne ze nie przywiezie swoich serwisantów, ale przywiezie know-how
porządnie przeszkoli i już nigdy pan w serwisie nie będzie próbował
wymieniać nikomu kości ze śróbokrętem w powerbooku.....;)
oby tak bylo ze Apple kupi SAD bo dzieki temu prezio nie straci
a zyska, chociaz nie czuje sie zaprzyjazniony z tą firmą a wręcz przeciwnie.
naprawdę nie uwierzylibyście jak nawet kiepski zespół może
się zmienić na lepsze jeżeli jest dobrze zarządzany
i na pewno nie będzie tak źe sprzedażą wysyłkową będzie się
zajmować jedna Pani tak jak dotychczas...

No właśnie dlatego.
Wiem, tytuł wątku mówi o Apple Polska ale patrząc realnie wydaje mi się, że łatwiej zacząć od iTS. Kolejnym etapem byłoby właśnie Apple Polska.

A jak będzie naprawdę?



Polski oddział Apple nie będzie musiał płacić za czynsz, energię, telefony, pensji dla sprzątaczek i managerów, ZUSu, podatków i ma per saldo wychodzić na zero?
Ceny netto będą takie jak w całej Europie + 22% VAT. Wielokrotnie pisał już o tym Heidi i ja się z nim zgadzam.


ja też nie licze na duze spadki cen, ale nie będzie absurdów,
jak w swoim czasie cena powerbook 17
ale teraz jest Apple i jego marza + SAD i jego marza,
baedzie Apple i jego marza, gdzie będzie taniej?

#90 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 września 2006 - 09:42

ale teraz jest Apple i jego marza + SAD i jego marza,
baedzie Apple i jego marza, gdzie będzie taniej?


Ty masz uczulenie na liczby chyba...

#91 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2006 - 09:46

bardzo je zdyscyplinowały ... (a tego bardzo brakuje w SADzie)

Hm, opinie na temat obsługi w iSpotach wyrażane w dziale "Gdzie kupić nowy sprzęt" zdają się przeczyć tej tezie.

jasne ze nie przywiezie swoich serwisantów, ale przywiezie know-how
porządnie przeszkoli i już nigdy pan w serwisie nie będzie próbował
wymieniać nikomu kości ze śróbokrętem w powerbooku.....;)

Hm, opinie na temat serwisu Apple wyrażane na discussion.apple.com zdają się przeczyć tej tezie.

i na pewno nie będzie tak źe sprzedażą wysyłkową będzie się
zajmować jedna Pani tak jak dotychczas...

A to fakt.

ja też nie licze na duze spadki cen, ale nie będzie absurdów,
jak w swoim czasie cena powerbook 17
ale teraz jest Apple i jego marza + SAD i jego marza,
baedzie Apple i jego marza, gdzie będzie taniej?

100 zł + 25 zł (marża Apple dla IMC) + 25 zł (marża IMC) = 150 zł
100 zł + 50 zł (marża Apple dla klienta detalicznego) = 150 zł

Przestrzegałbym więc przed zbytnim optymizmem, bo nie praktykuje się tego, by klient końcowy dostawał marżę na poziomie IMC czy nawet resellera.

#92 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 14 września 2006 - 10:07

Ceny netto będą takie jak w całej Europie + 22% VAT. Wielokrotnie pisał już o tym Heidi i ja się z nim zgadzam.


Powtarzacie jak mantre, ze wszystkiemu winien 22% vat. Przeciez nie jest tak, ze placi sie go tylko w Polsce. W wielu krajach jest co prawda nizszy (7%) ale placi sie tez podatek ekologiczny itp. W sumie ceny spokojnie powinny spasc o 10% a na pewno obsluga bedzie na wyzszym poziomie.
Odwiedzalem Apple Store w wielu miejscach Europy i takiej niekompetencji jak w Galerii Mokotow to nigdzie nie spotkalem. Zapytajcie sie o roznice miedzy iLife 5 a 6 to uslyszycie, ze jest idvd,imovie i itunes a poza tym to pracownik pracuje tylko na najnowszym sofcie i nie ma pojecia co jest w starszym. A w ogole to on Maka chyba na oczy pierwszy raz zobaczyl w zeszlym tygodniu. Dziekuje za takie rady. Czekam na Apple Polska.

#93 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2006 - 12:00

No tak to jest że na danym stanowisku nie zawsze znajdzie sie odpowiednia osoba.Przypuscmy ze jest 2 kandydatow na stanowisko sprzedawcy. 1 ma doswiadczenie w sklepie z blaszakam. A 2 jest pasjonetem firmy Apple i może bez konca gadac o kazdej drobnostce ,produkcie,niestety brak doswiadczenia.Kogo wybierze pracodawca trzymajac w łapie oba CV? Może własnie dlatego narzekamy na obsługe,koleś idzie poprostu odsiedziec swoje 8 h i tyle. Nigdy nie bedzie pracownika bardziej wydajnego od tego który lubi poprostu swoja prace!

#94 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 września 2006 - 12:03

Powtarzacie jak mantre, ze wszystkiemu winien 22% vat. Przeciez nie jest tak, ze placi sie go tylko w Polsce. W wielu krajach jest co prawda nizszy (7%) ale placi sie tez podatek ekologiczny itp. W sumie ceny spokojnie powinny spasc o 10% a na pewno obsluga bedzie na wyzszym poziomie.


Możesz pokazać jakieś wyliczenia tego 10%? I przy okazji kraj z podstawową stawką VATu na poziomie 7% (hint - EU wymaga conajmniej 15%).

#95 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 14 września 2006 - 12:43

Możesz pokazać jakieś wyliczenia tego 10%? I przy okazji kraj z podstawową stawką VATu na poziomie 7% (hint - EU wymaga conajmniej 15%).


Nie napisalem w EU tylko w "innych krajach" np w Szwajcarii vat na komputery wynosi 7%. A przeliczajac na polski 22% vat i tak tam jest kilka % taniej ( jak zreszta prawie w calej Europie).
Poza tym to juz nie chodzi o te kilka, kilkanascie % tylko o profesjonalny staff, ktory odpowie na kazde pytanie zarowno po polsku jak i angielsku. Chodzi wlasnie o takich fanatykow jak na tym forum ( mowa o wiedzy o Makach i nie mylic z kultura) , ktorzy odpowiedza z przyjemnosia a nie na odpi.....
Ja bym w Sadzie nie kupil nawet podkladki pod mysz, jesliby takowa sprzedawali. Najgorsze dla mnie jest to, ze aby zamowic Maka do swojego labu to musze poddac ten zakup pod przetarg. Nie moge sobie zamowic sprzetu tam gdzie chce (np Cortland - ludzie naprawde na poziomie) bo tak mowia przepisy. Nie chce nawet mysles co bedzie jesli akurat SAD wygra taki przetarg..
Ludzie chca sprzedawcy na poziomie dlatego moze byc tylko lepiej.

#96 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 września 2006 - 13:09

Nie napisalem w EU tylko w "innych krajach" np w Szwajcarii vat na komputery wynosi 7%. A przeliczajac na polski 22% vat i tak tam jest kilka % taniej ( jak zreszta prawie w calej Europie).
Poza tym to juz nie chodzi o te kilka, kilkanascie % tylko o profesjonalny staff, ktory odpowie na kazde pytanie zarowno po polsku jak i angielsku. Chodzi wlasnie o takich fanatykow jak na tym forum ( mowa o wiedzy o Makach i nie mylic z kultura) , ktorzy odpowiedza z przyjemnosia a nie na odpi.....
Ja bym w Sadzie nie kupil nawet podkladki pod mysz, jesliby takowa sprzedawali. Najgorsze dla mnie jest to, ze aby zamowic Maka do swojego labu to musze poddac ten zakup pod przetarg. Nie moge sobie zamowic sprzetu tam gdzie chce (np Cortland - ludzie naprawde na poziomie) bo tak mowia przepisy. Nie chce nawet mysles co bedzie jesli akurat SAD wygra taki przetarg..


I wierzysz, że Apple Polska to zmieni? Ten Woźniak o którym mowa ma być conajwyżej szefem oddziału zagranicznej firmy a nie nowym ministrem finansów, więc zejdzmy na ziemię zamiast snuć populistyczne hasła narodu wybranego.

#97 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 września 2006 - 19:50

I wierzysz, że Apple Polska to zmieni? Ten Woźniak o którym mowa ma być conajwyżej szefem oddziału zagranicznej firmy a nie nowym ministrem finansów, więc zejdzmy na ziemię zamiast snuć populistyczne hasła narodu wybranego.


gadasz troche od rzeczy LACK lepszy narod wybrany niz kompleks polaka,
w kazdym kraju spora czesc narodu czuje sie tym jedynym najlepszym narodem, pojedz do UK, Francji, czy USA....
"jestem dumny ze jestem Polakiem" - moze bede mogl to powiedziec
za 30-40 lat ale na pewno nie teraz ;)

No tak to jest że na danym stanowisku nie zawsze znajdzie sie odpowiednia osoba.Przypuscmy ze jest 2 kandydatow na stanowisko sprzedawcy.
1 ma doswiadczenie w sklepie z blaszakam. A 2 jest pasjonetem firmy Apple i może bez konca gadac o kazdej drobnostce ,produkcie,niestety brak doswiadczenia.Kogo wybierze pracodawca trzymajac w łapie oba CV?
Może własnie dlatego narzekamy na obsługe,koleś idzie poprostu odsiedziec swoje 8 h i tyle.
Nigdy nie bedzie pracownika bardziej wydajnego od tego który lubi poprostu swoja prace!


masz w 100% rację znam tylko kilka firm ktore tak zatrudniaja i one odnosza sukcesy
sam zostalem tak zatrudniony, bylem pasjonatem bez doswiadczenia, zanim go nabralem
zarabialem srednia krajowa, ale jak go nabralem dotalem jeszcze raz tyle.... i tak dalej ;)
teraz juz tam nie pracuje ale byla tam niesamowita atmosfera, oczywiscie propaganda sukcesu
robila swoje, ale to byl sukces! pomimo propagandy ;)
dlugo jeszcze bedzie tak ze jak powiesz komus ze lubisz swoja prace, spelniasz sie w niej
i masz satysfakcje popatrzy na Ciebie jak na wariata, norma za to jest narzekanie na szefa na podwladnych..

wiem ze to straszny ot ale nie moglem sie powstrzymac.

#98 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 września 2006 - 20:06

gadasz troche od rzeczy LACK lepszy narod wybrany niz kompleks polaka,
w kazdym kraju spora czesc narodu czuje sie tym jedynym najlepszym narodem, pojedz do UK, Francji, czy USA....
"jestem dumny ze jestem Polakiem" - moze bede mogl to powiedziec
za 30-40 lat ale na pewno nie teraz ;)


Przykro mi ale gadaniem od rzeczy jest twierdzenie, ze jak Apple otworzy oddział w Polsce to od razu ceny spadną do poziomu USA czy Szwajcarii ze zniżką studencką.
Ja tam nie czuję ani kompleksu polaka ani narodu wybranego, po prostu wymagam od siebie a nie od innych.

#99 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2006 - 00:49

dla mnie jako dla uzytkownika tych komputerów oddzial Apple to dobra wiadomosc, mozliwy wzrost popularnosci kompow Apple przeklada sie na ostrzejsza konkurencje na rynku komp. w Polsce czy na swiecie i poprawę sytuacji sprzętowej blachowielbicieli bo za tyle samo kupi więcej producenci zwyklych pc beda cos musieli zrobic w walce z Apple, pierwsze - obnizanie cen (dalsze pogarszanie jakości w segmencie najtanszych pc ;) ?), a troche wyzej na polce moze nareszcie pojawia sie jakies porządne obudowy do pc... musialem ostatnio postawic serwer plikow i mialem problem ze znalezieniem porządnej obudowy tower, tylko najmniejsze barebone jakos wygladaja.. ale dla mnie za male w obudowe musze wsadzic 6 dyskow 250 gb + cd/dvd rom gdyby ktos cos wiedzial... mam do wydania 600 pln na sama obudowe i nie moge znalezc nic sensownego, tragedia. niestety na Apple nas nie stać.

#100 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 września 2006 - 07:21

dla mnie jako dla uzytkownika tych komputerów oddzial Apple to dobra wiadomosc, mozliwy wzrost popularnosci kompow Apple przeklada sie
na ostrzejsza konkurencje na rynku komp. w Polsce czy na swiecie
i poprawę sytuacji sprzętowej blachowielbicieli bo za tyle samo kupi więcej
producenci zwyklych pc beda cos musieli zrobic w walce z Apple,
pierwsze - obnizanie cen (dalsze pogarszanie jakości w segmencie najtanszych pc ;) ?), a troche wyzej na polce moze nareszcie pojawia sie jakies porządne obudowy do pc... musialem ostatnio postawic serwer plikow i mialem problem ze znalezieniem porządnej obudowy tower, tylko najmniejsze barebone jakos wygladaja.. ale dla mnie za male w obudowe musze wsadzic 6 dyskow 250 gb + cd/dvd rom gdyby ktos cos wiedzial... mam do wydania 600 pln na sama obudowe i nie moge znalezc nic sensownego, tragedia. niestety na Apple nas nie stać.


Zobacz na Silverstone lub Lian-Li. Ewentualnie Chieftecy, wyglad zwyklych szarakow, ale w srodku dobrze pomyslane.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych