Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 13:15

Podaję za IDG:

Woźniak w Apple!

13 września 2006 11:35
Computerworld
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, u boku Jobsa znowu będzie pracować Woźniak. Tyle, że nie Steven a Wojciech Woźniak, który ma stworzyć oddział Apple w Polsce.

Od ponad 15 lat Apple ma przedstawiciela handlowego w Polsce, ale wszystko wskazuje na to, że koncern otworzy także oficjalny oddział w naszym kraju. Bliższe szczegóły, zwłaszcza terminy, na razie nie są znane.

http://www.idg.pl/news/99323.html

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 13 września 2006 - 13:22

Jeśli to prawda, to skaczmy do góry z radości!!! Jeśli nie, to i tak jakaś nadzieja na przyszłość...

#3 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 13:56

Najwyższy czas by słowo stało się ciałem. Może na początek iTunes Store?

#4 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 13 września 2006 - 14:00

Oj jeszcze bedziecie milo wspominac SAD jak wam Apple pokaze jaka to slodka firma...

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 13 września 2006 - 14:02

no mogliby jakoś szybciej otworzyć sklep i dogadać się z dystrybutorami w Polsce.... wtedy może nawet zastanawiałbym się nad iPodem video, wyobraźcie sobie: wstaje rano a w iPodzie już czekają na mnie nowe odcinki Klanu, M-jak-miłość, Kuby Wojewódzkiego,Szymona Majewskiego, no i może jakiś krótki "szturchacz" ;)

#6 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 13 września 2006 - 14:03

Już nic mnie więcej złego spotkać nie może jeśli chodzi o SAD. A po za tym ciekawie by było gdyby pojawił się iTS PL i w końcu ceny w Apple Store by spadły na jakiś normalny poziom.

#7 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 września 2006 - 14:05

Oj jeszcze bedziecie milo wspominac SAD jak wam Apple pokaze jaka to slodka firma...


no bylem w apple store w londynie, kupilem tam kompa
zostalem bardzo szybko obsluzony, kompa dostalem natychmiast
a jak "wcielo" plyte z systemem przyslali mi kopie w ciagu paru dni...
straszni są.

#8 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 14:06

Oj jeszcze bedziecie milo wspominac SAD jak wam Apple pokaze jaka to slodka firma...


Jakieś negatywne doświadczenia?

#9 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 września 2006 - 14:10

A po za tym ciekawie by było gdyby pojawił się iTS PL i w końcu ceny w Apple Store by spadły na jakiś normalny poziom.


Już są na pi razy drzwi europejskim poziomie.

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 14:11

Ale tylko netto, a koledzy liczą na to, że im Apple wyrówna wysoki polski VAT ;-)

#11 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 13 września 2006 - 14:14

Po prostu SAD to cudowna firma! Nie wiem jak jest w USA ale SAD gwarancję na iMaca G4 wystawił mi wtedy kiedy opuścił*on ich magazyn w Warszawie, a za nim kupiłem go w sklepie minęło 10 miesięcy więc po prostu zostało tylko 2 miesiące gwarancji a SAD ma to w ..... Miałem kiedyś iMaca G3 w którym szlag trafił procesor 4 dni po zakończeniu gwarancjii a SAD zaproponował za naprawę 1000zł. Po prostu firma Apple to według ciebie gówno jakie tylko może być geniuszu?

#12 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 września 2006 - 14:15

widzę że Heidi jak zwykle ma cos do powiedzenia w temacie SAD.

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 14:24

Proszę się trzymać tematu, Panowie.

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 14:37

Nie wiem jak jest w USA ale SAD gwarancję na iMaca G4 wystawił mi wtedy kiedy opuścił*on ich magazyn w Warszawie, a za nim kupiłem go w sklepie minęło 10 miesięcy więc po prostu zostało tylko 2 miesiące gwarancji a SAD ma to w .....

Warunki gwarancji jakości udzielane przez SAD sp. z o.o.

10. Okres gwarancji dla nabywcy końcowego wynosi 12 miesięcy od daty sprzedaży odnotowanej w Karcie gwarancji jakości, nie dłużej jednak niż 15 miesięcy od daty wystawienia Karty gwarancyjnej.

Innymi słowy, sklep przetrzymał ten egzemplarz u siebie 13 miesięcy (skoro Tobie zostały 2 miesiące gwarancji) i jego psim obowiązkiem było poinformowanie Cię o zaistnieniu takiej sytuacji, ponieważ sprzedawali Ci w tym momencie egzemplarz niepełnowartościowy.

Miałem kiedyś iMaca G3 w którym szlag trafił procesor 4 dni po zakończeniu gwarancjii a SAD zaproponował za naprawę 1000zł.

No i? Gwarancja się przecież skończyła, prawda? A jeżeli by mieli przymknąć oko na 4 dni, to dlaczego nie na 5? A skoro na 5, to dlaczego nie na 6? Et cetera.
Poza tym Apple wcale nie podeszłoby do tematu inaczej, o czym wiem z bezpośredniego doświadczenia z Apple.de. Gwarancja mijała w piątek, w serwisie pojawiłem się w poniedziałek. I usłyszałem, że bardzo im przykro, ale nie mogą robić wyjątków.

#15 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 13 września 2006 - 14:40

Po prostu firma Apple to według ciebie gówno jakie tylko może być geniuszu?


Kolego! Waz slowa.

#16 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 września 2006 - 14:43

trzymając się tematu to nawet jeśli Apple Polska nie będzie ideałem
to pojawi się itunes store w Polsce co chyba jest sporym plusem prawda? ;)
w koncu maja największy wybór ze wszystkich mi znanych sklepów online.
a co do prawdopodobieństwa to jest jeden link zresztą na idg....
wyglada to calkiem realnie: HTTP://bywalec.computerworld.pl/news/99287.html

#17 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 13 września 2006 - 14:50

Panowie, ale przecież tu nie chodzi o to, czy komuś wymienią cuś w dwa dni, czy trzy tygodnie, bo i teraz jest tak, że jednemu SAD wymienia, innemu nie wymienia, i jak będzie AP to też jednemu zrobią że uch, a drugi będzie narzekał, ino o likwidację grajdołu. Będzie wieżowiec, będą szczury, będą plany, będą reklamy, będzie git. I może "polsku" będzie wreszcie w OS, i zamulający to i inne fora polonizator odejdzie w mrok historii. Tak to widzę.

#18 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 14:58

Ale może pojawi się Apple Care razem z Apple Poland.

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 14:59

to pojawi się itunes store w Polsce co chyba jest sporym plusem prawda? ;)
w koncu maja największy wybór ze wszystkich mi znanych sklepów online.

A o którym iTS piszesz, USA czy jakimś innym? Bo wiesz, ich zawartość potrafi się znacznie różnić i cholera wie, czy iTS.pl będzie miał równie bogatą ofertę.

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 15:02

to pojawi się itunes store w Polsce co chyba jest sporym plusem prawda? ;)
w koncu maja największy wybór ze wszystkich mi znanych sklepów online.


E tam, najwiekszy wybor ma pewien rosyjski sklep ;)

iTunes Store jest b. drogi. Roznica miedzy plyta w iTS a sklepem to dolar, dwa. Wole juz dolozyc i miec okladke. Maja tez czasem absurdalne oferty: plyta , w ktorej brakuje jednej piosenki. Np Momentary Lapse of Reason PF.

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 15:04

I może "polsku" będzie wreszcie w OS, i zamulający to i inne fora polonizator odejdzie w mrok historii. Tak to widzę.

I bardzo dobrze widzisz, bo, moim zdaniem, to będzie jedyna odczuwalna zmiana na lepsze.

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 15:06

I bardzo dobrze widzisz, bo, moim zdaniem, to będzie jedyna odczuwalna zmiana na lepsze.


Hmm... Ja tam jeszcze dorzucilbym mozliwosc wywolania zdjec z iPhoto( Kodak w Polsce jest) i sprzet refurbished. To na pewno beda zmiany na lepsze.

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 13 września 2006 - 15:10

Kodak jest ale chyba nie ma laboratoriów... jest w gruncie rzeczy jedynie importerem sprzętu, chemii, materiałów- mieli kiedyś kilka labów i to naprawde dobrych ale to relikty lat 90'tych dziś przejęte przez Polską spółkę profilab... więc ta opcja chyba odpada

#24 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 13 września 2006 - 15:29

Heidi, źle widzisz co ja widzę, bo najważniejsza dla mnie jest likwidacja grajdołu. A tak na marginesie, to czy z tym Apple PL to w ogóle jest prawda, ktoś coś wie?

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 września 2006 - 15:32

Kodak jest ale chyba nie ma laboratoriów...



A musi mieć? Wystarczą materiały i kontrola jakości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych