Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy shuffle? - i do tego mówi po polsku? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#1 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 13:40

Dołączona grafika

Apple - iPod shuffle - The first mp3 player that talks to you

#2 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marca 2009 - 13:49

Stronka się nie chce odpalić... więc coś dziwnego :D

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marca 2009 - 13:53

WOW, normalnie mnie zatkało, stronka u mnie działa

---- Dodano 11-03-2009 o godzinie 14:01 ----
jest jedno ale... DUŻE ale, fatalne sterowanie!! teraz będzie można używać jedynie słuchawek Apple? ja wolę zwykłe douszne słuchawki, bez żadnych pierdół

#4 _AE

_AE
  • 18 postów

Napisano 11 marca 2009 - 14:05

Nowa szufla bez przycisków bardzo mi przypomina parodię Macbooka bez klawiatury
[url=http://vimeo.com/3544201?pg=embed&sec=]Onion News "New Laptop with No Keyboard" on Vimeo[/url]

No i trzeba będzie używać jabłkowych słuchwek, które po prostu kiepsko brzmią

#5 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marca 2009 - 14:16

No właśnie, wielki błąd ze słuchawkami zrobili, bo jest dużo słuchawek które pozwalają na użycie środkowego przycisku, ale co ze zgłaszaniem i zciszaniem? Jak dla shuffle zawsze był najwygodniejszym ipodzikiem, bo dawał wolność.. a teraz ograniczają mnie słuchawki, mogli chociać +/- dać na obudowie.

#6 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 14:17

podejrzewam, że słuchawki firm trzecich do iphone/iphone 3g ze sterowaniem powinny dać radę... np. ep-630i

#7 iAm Nano

iAm Nano
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2009 - 14:20

Nie podoba mi się to sterowanie i przód jest taki "zwykły". Stafa szufelka fajniejsza. Jedyne plusy to pojemność 4gb i waga 10 gramów.

#8 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 14:22

ciekawe, czy da się sterować za pomocą voice over ;) (słuchawkami z mikrofonem)

---- Dodano 11-03-2009 o godzinie 14:28 ----
W radosnych czasach kaset magnetofonowych, byłem szczęśliwym posiadaczem walkmana sony wm-ex7, który miał ciekawie rozwiązane sterowanie. Dostęp do wszystkich funkcji możliwy był za pomocą wciskania 1 przycisku na obudowie (konkretna ilość kliknięć odpowiadała konkretnej funkcji)

Dołączona grafika

sterowanie przyciskiem na słuchawkach trochę mi przypomina to rozwiązanie.

#9 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 11 marca 2009 - 14:38

Wow co się stało że nie było żadnych przecieków... ps: czego jak wyszły nowe imaki i maki mini to strona apple odrazu po polsku była a teraz co zapomnieli przetłumaczyć :/

#10 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 marca 2009 - 14:39

Mi się osobiście nie podoba. Za duży bajer z tym mówieniem. Kolejny minus to kompatybilność tylko ze słuchawkami Apple, (bo co nam po kastracie funkcji) które nie oszukujmy się nie grzeszą dobrą jakością dźwieku. Przód - jakiś taki mdły, a najważniejsze (jabłko) znalazło się z tyłu. Cena podchodząca pod Nano 4G 4GB, który ma szersze pole do popisu. Póki co Shuffle 2G nie ma sobie równego jeśli chodzi o prostotę używania i minimalizm funkcji, bo ten jest “przedobrzony” i obawiam się, że VoiceOver nie będzie user-friendly.

#11 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 14:40

Wow co się stało że nie było żadnych przecieków...


były, ale na godzinę przed premierą ;) (na macrumors)

#12 iSławek

iSławek
  • 31 postów

Napisano 11 marca 2009 - 14:42

Apple w swoim minimalistycznym podejściu przeszło samo siebie. Brak przycisków sterowania w samym urządzeniu czyni go bardziej taką zabawką niż odtwarzaczem z prawdziwego zdarzenia. By the way: Szufelka pierwszej generacji i tak była najlepsza:)

#13 miasto

miasto
  • 34 postów

Napisano 11 marca 2009 - 14:46

gdyby nie ograniczenia w sterowaniu do słuchawek to uznałbym, że znalazłem odtwarzacz dla siebie, niestety seryjne słuchawki apple to nie szczyt marzeń melomana

#14 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 11 marca 2009 - 14:48

I tak go kupie, dla dziewczyny na urodziny :D

#15 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 11 marca 2009 - 14:49

Zaraz.. jakieś firmy robią dobre słuchawki tego typu. Więc nie jesteśmy skazani na te pięknę pierdziuszki.

#16 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 11 marca 2009 - 14:50

czyli by zmienic piosenkę musze do niego powiedzieć ?

#17 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 11 marca 2009 - 14:51

Świetne posunięcie ze strony Apple. Ci ludzie są genialni! Teraz Apple udostępni patent z przyciskami w słuchawkach firmom trzecim, tak jak do tej pory robili z innymi gadżetami i zarobi trochę grosza. Na dodatek powiększą sprzedaż własnych słuchawek. Genialne posunięcie!

#18 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 11 marca 2009 - 14:51

Przód - jakiś taki mdły, a najważniejsze (jabłko) znalazło się z tyłu.

A na czym (poza iMacami) znajduje się z przodu?

#19 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 marca 2009 - 14:56

A na czym (poza iMacami) znajduje się z przodu?


Na topie Mini ;)

Nie chodziło mi tylko o to, że jabłko jest z tyłu, bo faktycznie przeważnie tam ląduje, ale przód jest zbyt jednolity i ładniej by wyglądąło, gdyby właśnie tu się znalazło zamiast tyłu.

#20 wujek_zed

wujek_zed
  • 391 postów

Napisano 11 marca 2009 - 14:57

ale kicha,... 4GB bez normalnych przyciskow...

#21 OloUnited

OloUnited
  • 194 postów
  • SkądKonin

Napisano 11 marca 2009 - 14:57

Nie specjalnie mi sie podoba ,chyba ma małe szanse na stanie sie jednym z najpopularniejszych iPodów,z wygladu jest tak prosty ze niewyroznia sie niczym ciekawym ,wyglada jak jakas spinka,mi przypomina Apple remote tylko ze pilocik ma przyciski i jakos wyglada,co do kwesti sterowania sluchawkami,slaby pomysl,malo ludzi uzywa oryginalnych sluchawek dolaczonych do iPoda,jednak kazdy woli troche wyzsza jakosc.Odzczytywanie tytułu piosenki,voice over to mi sie podoba :) Jednak jesli juz mialbym kupowac szufelke to zdecydowanie 2g jest duzo ladniejsza.

#22 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 marca 2009 - 14:59

nie wiem czemu tak sie denerwujecie że niema przycisków że sterowanie tylko ze słuchawkami apple że mała pamięć... przecież*o to chodzi mały prosty z przeciętną jakością* dźwięku.

#23 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 11 marca 2009 - 15:03

A taki pilot Smarttalk Griffina nie będzie działać? Mnie się ten ipod podoba... elegancki bardzo. Tylko szkoda, że tylko 2 kolory...

#24 wujek_zed

wujek_zed
  • 391 postów

Napisano 11 marca 2009 - 15:04

nowy iPod shuffle 4GB bez przyciskow 79$ uzywany 2GB z przyciskami jedyne 119$ juz widze jak ludzie wchodzą do media market kupic 'empetrojke' i wybieraja tą bez przycisków. Jak dla mnie to jakiś żart.

#25 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 15:04

ale kicha,... 4GB bez normalnych przyciskow...


buuu, a ajfon też nie ma prawdziwych przycisków... i touchpady w macbookach też... ej bo przecież ten multitacz to jakaś porażka ;)





może wstrzymajmy się z narzekaniem do czasu, jak zobaczymy, jak to działa w praktyce




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych