Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS 8.6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bsl

bsl
  • 14 postów

Napisano 10 marca 2009 - 06:50

Witam Dostałem za free G3 blue and white ... ale mam problem z uruchomieniem OS 8.6 ... może ktoś pomoże ... lub przynajmniej podpowie jak obejść problem lub co zainstalować by śmigało " sorry a system error occurred illegal instrucion to temporaly off extension reset and hold down shift key" hmm ... trzymałem shifta jak pisało ... pod oknem było napisane extension off ale pojawia się ten sam komunikat pomocy ...

#2 grzesiek

grzesiek
  • 128 postów
  • Skądlublin

Napisano 10 marca 2009 - 23:08

System ktory masz na B&W nie jest przeznaczony do instalacji na komputerze. Kiedys tak mialem jak probowalem skopiowac findera z plyty nortona :P dokladnie ten sam komunikat.

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 marca 2009 - 23:19

w zależności od tego ile masz ramu możesz zainstalować OSX, OS 8 to niemal przeżytek,jak coś to napisz mi na PM

#4 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 12 marca 2009 - 12:43

Tak, ale OSX trzeba kupić, żeby używać go legalnie. Mimo to polecam instalację Tigera i zainwestowanie w 1GB RAM, wtedy Twój mak dostanie "skrzydeł". Pozdrawiam

#5 Sofeicz

Sofeicz
  • 320 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 marca 2009 - 20:35

Jeszcze niedawno pracowałem na 8.6 - bardzo dobry system. Być może trzeba będzie go przeinstalować. Chyba, że jest to jeden z tych chimerycznych B&W (mam też taki, który raz startuje, raz nie i wyświetla jakieś dziwne komunikaty). Jeżeli masz płytkę z systemem, włóż i odpal z wciśniętym C. Zobacz czy będzie chodzić. Jak nie masz, to gdzieś jeszcze powinienem mieć. Ale tak naprawdę to wejdź w OSX. Chociaż nie licz na dużo na tej maszynie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych