Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niewykrywa dysku zewnetrznego FireWire/USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 09 marca 2009 - 19:45

Witam, Niewiem jak to sie stalo ale od 2 dni przestal mi dzialac dysk posiadam takie 2: Iomega UltraMax Desktop Hard Drive 1 TB External hard drive (2008) - 2 partycje 50/50 Iomega UltraMax Desktop Hard Drive 650GB External hard drive (2007) - 2 partycje 50/50 Jako ze 1Tb jest nowszy byl podlaczony FireWire800 i przez niego podlaczylem 650GB Oba dyski sa w systemie MacOSX Extended Journaled i wczoraj zniknol mi ten wiekszy dysk. Czyli 650GB jest polaczone przez 1TB ktorego nie widac. Porozlaczalem oba dyski 650GB jest podlaczyony dziala. Podlaczam 1TB osobo na FireWire przez USB i niewykrywa go. Disk Utility nie pokazuje tego wiekszego. Probowalem uzyc przycisku re-build niepomoglo. Podlaczalem go do iMAC-a 24" na PB12" tez go nie widac i tak samo jest na PB17" obojetne jak go podlacze czy USB czy FireWire. Oba dyski sa na RAID-zie Prosze o jakos podpowiedz jak moge potraktowac go - moze ktos mial podobny problem

#2 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 12 marca 2009 - 10:16

Panowie moze jakas krotka podpowiedz co powinienem zrobic, Na tym dysku mam wszystkie forteczki i cala mase muzy - dysk poprostu zniknol i nie chce sie wykrywac. Wszystko wyglada na to ze dziala itd Prosze o jakas rade moze wypiac dyski z tego i wpiac do tamtego - zadzialalo by? niewiem co robic ale jedno moge powiedziec nie kupujcie tych dyskow: 650gb padl zasilacz dali nowy pozniej padl przycisk on/off i na koncu czujnik temp - i dysk niewychamowywuje wiatraka gwizdze swiszczy dopiero odmontowany przestaje - z tego powodu byl polaczony przez tamten (czyli jak 1TB wychamowal wygasil ten 650GB) No i zonk teraz 1TB niewykrywalny Paranoja wychodzi na to ze musze back up-owac dyski back up-owe...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych