Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign - Export do EPS, ID CS2 - ma problemy z EPSami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 09:09

Czy to tylko ja mam problem czy sa tacy co tez sie juz z tym spotkali. ID Eksportuje EPSy z ktorych potem nikt nie jest w stanie nic zrobic. Oczywiscie nie zawsze... Ale ja najczesciej pracuje wlasnie na EPSach. (dla wygody). I okazuje sie ze na 10 reklam (zrobionych w InDesigne) i zamienionych na EPSy, otwiera sie tylko 6. pozostale 4 nie. Przeprowadzilem szereg prob i nic. Nie pomoglo nawet zmiany ustawienia eksportu z Poziomu3 do Poziomu2 ani indywidualne ustawienia Eksportowanej Przezroczystosci. POPROSTU sa prace z Ktorych ID nie jest w stanie zrobic EPSa. sad.gif Moze czegos nie wiem. POMOCY bo bede zmuszony Wrocic do Quarka.

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 09:11

A co się kryje pod pojęciem "nie otwiera się"? W czym się nie otwiera i czy towarzyszy temu nieotwieraniu jakiś komunikat może?

#3 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 09:19

Nie jest w stanie otworzyc tego epsa zadna aplikacja (nawet z wlasnego pakietu adobe). Jasne ze jest komunikat.
...Could not complete your request because the parser module cannot parse the file...

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 09:40

A do Indyka wrzucasz pliki EPS czy PDF? Sprawdź również fonty.

#5 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2006 - 09:51

Z mojego doświadczenia wynika, że z takim komunikatem można zetknąć się gdy np.: 1. Importujemy plik EPS do starszej aplikacji (starsze wersje filtrów odpowiedzialnych za import nie radzą sobie z nowszymi efektami graficznymi) 2. W pliku EPS występują fonty o różnym sposobie kodowania polskich znaków nie zamienione na krzywe, lub któryś z fontów na uszkodzoną odmianę postscriptową (wersja ekranowa może być OK). 3. W pliku EPS występują trudne do zaimportowania efekty (np. przeźroczystości, mieszania warstw itp.) Spróbuj może zrobić tak: Weż jedną z reklam które Ci się nie importuje, otwórz w IN i zapisuj kolejno do plików EPS wywalając po kolei różne elementy graficzne (zaczynając od najbardziej "podejrzanych", czyli przeźroczystości, mieszanych warstw, czcionek itp.). Potem sprawdź które z tych plików importują się, a które nie. Metoda żmudna i "na piechotkę", ale dość skuteczna. Pozdrawiam

#6 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 09:54

Wiesz to wogole jest dziwna sprawa. np. Robie reklame i wciagam do niej PSD lub Tifa, teksty i efekty w ID. Nastepnie Eksportuje to wszystko do EPSa. I srednio na 5 takich prac otwieraja sie tylko 2 epsy. A 3 nie. :( W pracy mam 3 stanowiska (g5 -full pakiet ADOBE) i na wszystkich jest tak samo. Czyli ta sama prace eksportuje do EPSa i efekt ten sam. Natomiast w dzwiach obok jest tez g5 i tez ID CS2 (itu o dziwo robi epa z tej pracy gdzie u nas nie chcial) Myslalem ze moze inne "upgrade" ale nie, ten sam 4.0.4. I nic mnie tak nie zgotowalo jak wracam do domu (zgralem sobie te problemowa prace do testu) Patrze poszlo... :) zrobil EPSa. :) (G5 - teê pakiet ADOBE) Ale na nastepnej juz polegl. ZNOWU BLAD. Wiec jest to chyba jakas dziura w samym ID CS2 Najgorsze to to ze jest ona nieprzewidywalna.

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 10:10

A możesz gdzieś wystawić takiego padniętego EPSa i, ewentualnie, pakiet ID do tej pracy?

#8 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 10:48

T.z.n. EPSa moge podstawic ale nie kumam o co chodzi z pakietem (a o skladowe chodzi? ) jasne ale to moze nie na forum. :) sa to prace nie jawne ;)

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 10:51

Pakiet = package for print, czyli dokument ID, grafiki i fonty. Skontaktuj się ze mną na priv.

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 11:52

Po obejrzeniu tych plików wychodzi mi na to, że problemem jest część nagłówkowa. Po wycięciu nagłówka w edytorze tekstów i zostawieniu czystego postscriptu, plik EPS otworzył się bez problemu. Moim zdaniem trzeba więc szukać albo w ustawieniu preview (none, TIFF, PICT), albo w ustawieniu sposobu dołączania fontów (none, complete, subset)

#11 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 12:24

Wiesz testowalem rozne ustawienia. Zawsze ustawiam na TIFF i fonty te tylko uzyte. zrobilem nawet sobie wlasny profil przezroczystosci aby wszystko krzywil. wszelkie proby na nic sie zdaly. A najlepsze jest ze ta reklama co mi sie wczoraj nie chciala zapisac dzis otwieram zapisuje i dziala. NIE KUMAM KOMPLETNIE NIC!! Wychodzi na to ze ID CS2 jest czula na warunki atmosferyczne. Przyznac musze ze na poczatku bylem "osikany" tym softem. Ale z dnia na dzien zaczynam zmieniac zdanie. Tak samo jak jest z przeformatowaniem pracy. Powinno byc tak ze praca zawsze trzyma punkt "0" (zero) a tu format dokumentu sobie a praca sobie. KOSZMAR! Wszelkie punktury i znaki reczne szlag trafia. Wszystko trzeba grupowac i recznie ustawiac. Reasumujac... nadal nie wiemy co sie dzieje z tymi EPSami i to mnie przeraza. Jak zaufac temu ID CS2?

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 12:43

Spróbowałbym ustawić fonty na "complete" - "subset" bywa kłopotliwy przy niektórych starszych programach/ripach. A czy nie masz przypadkiem zainstalowanego jakiegoś programu antywirusowego?

#13 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 13:00

Moze i tak jest ale ja to od razu przeciagam do Photoshopa CS2 (czyli do rodziny ;)) i nic z tego. BLAD! Tak jak mowilem SAM ID CS2 nie widzi tego swojego EPSa, znaczy widzi ale go zaimportuje. :( Nie... anty-wira nie mam zadnego. Jeszcze nie bylo takiej potrzeby... moze i sa wirusy ale nie dokuczaja. Chyba ze te EPS to sprawa wirusa ;)

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 14:04

Hm, nie, nie podejrzewam wirusa. Raczej jakiś program rezydentny, który ingeruje jakoś w pliki zachowywane na dysku. Bo te niby-uszkodzone pliki EPS są zupełnie poprawne (w części postscriptu), a jedynie nagłówek pliku (czyli głównie prewka) jest zwalany. Jak już pisałem, wystarczy edytorem tekstu otworzyć taki plik, wyciąć nagłówek i plik zaczyna się otwierać, chociaż brakuje mu podglądu. Hm, pomyszkuję jeszcze w bazie danych Adobe.

#15 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2006 - 15:17

Zanim zaczniesz grzebać gdzieś głębiej, może warto wypróbować stary chwyt z usunięciem preferencji programu? Kiedyś miałem problem z generowaniem plików PS (powstawały pliki, ale podczas RIP-owania występował błąd). Usunięcie starych preferencji rozwiązało problem. Trzeba zrobić tak (pewnie wiesz jak, ale skoro już piszę): 1. Zamknij IN. 2. Wywal jego proferencje z KONTA UŻYTKOWNIKA na którym pracujesz. (USERS\Twoje Konto\Library\Preferences, plik o nazwie bodaj com.adobe.InDesign.plist) 3. Uruchom IN i wygeneruj EPS. 4. Jeśli będzie OK, tu usuń preferencje IN z KONT wszystkich użytkowników. Pozdrawiam

#16 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 września 2006 - 15:22

Zanim zaczniesz grzebać gdzieś głębiej, może warto wypróbować stary chwyt z usunięciem preferencji programu? Kiedyś miałem problem z generowaniem plików PS (powstawały pliki, ale podczas RIP-owania występował błąd).
Usunięcie starych preferencji rozwiązało problem.

Trzeba zrobić tak (pewnie wiesz jak, ale skoro już piszę):

1. Zamknij IN.
2. Wywal jego proferencje z KONTA UŻYTKOWNIKA na którym pracujesz. (USERS\Twoje Konto\Library\Preferences, plik o nazwie bodaj com.adobe.InDesign.plist)
3. Uruchom IN i wygeneruj EPS.
4. Jeśli będzie OK, tu usuń preferencje IN z KONT wszystkich użytkowników.


Pozdrawiam


:) - zawsze zaczynam od tego jak mam jakis problem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych