Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic czy Pro Tools na żywo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlodaro

wlodaro
  • 40 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2009 - 13:24

Hey, cześć, czołem.... ;) to znowu ja.... Planuje pracować na estradzie z MacBook'iem Pro Alu. Chciałbym odtwarzać z niego loopy, zdublowane partie różnych instrumentów i przede wszystkim metronom dla muzyków. Z pewnych źródeł dowiedziałem się, że Logic bardziej "kręci" Maca niż Pro Tools. Niezawodność systemu i sprzętu przy pracy LIVE to priorytet, więc zależy mi na pewności działania. Jak to w rzeczywistości jest? Którego DAW'a polecacie? Pozdrawiam :)

#2 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 14:12

Rzekło się że Mac+ Logic a PC + Pro Tools, ale niech najlepsi się wypowiedzą :)

#3 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 24 lutego 2009 - 16:51

Ejże, przecież Mac+Logic oraz Mac+ProTools - PC to Cubase, Nuendo etc. ProToolsy były najpierw wyłącznie na Macu! A co polecić? W Logicu masz więcej plug-inów "na wejściu", program jest też bardziej "muzyczny" od PT. PT jest prostszy w obsłudze, ma lepszy (moim zdaniem) montaż i lepiej brzmiące plug-iny (za które jednakowoż musisz dodatkowo zapłacić). Jeśli chodzi o stabilność, to z moich doświadczeń wynika, że przy braku kłopotów ze sprzętem z żadnym z tych DAW'ów nie ma problemów. Właściwie w Twoim wypadku należałoby postawić pytanie, co chcesz robić w tym programie OPRÓCZ tego, co napisałeś :) Jeśli nagrywać - PT. Jeśli komponować - Logic.

#4 wlodaro

wlodaro
  • 40 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2009 - 18:39

Cheniek, jak uda mi się "złożyć" studio domowe to w nim na pewno będzie stał Mac,(tylko jeszcze nie wiem z jakim DAW), głównie będę wykorzystywał go do nagrywania, jednak komponowanie też czasem się trafi;) Ten wątek ściśle odnosi się do wykorzystania na estradzie. P.S. Czy mogę przenosić projekty z Logic'a do PT i na odwrót?

#5 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 22:04

P.S. Czy mogę przenosić projekty z Logic'a do PT i na odwrót? NIe

#6 wlodaro

wlodaro
  • 40 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2009 - 23:23

Dzięki ;)

#7 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 02:00

Kup jakąś kartę m-audio z PT m-powered i logica z maćkiem.
Do Twoich zastosowań niezły na początek byłby:
M-AUDIO NRV-10 mixer/interfejs FW (565841436) - Aukcje internetowe Allegro

Znajomość obydwu przyda się.
PT mp i LE nie mają kompensacji latencji, aby nie stanowić konkurencji dla flagowego produktu PT HD.
Logic za to nie ma równych jeśli chodzi o MIDI i instrumenty się w nim znajdujące. To naprawdę bardzo fajny program. I mówię to z punktu widzenia wcześniejszej pracy na cubase i sonar.
Kupując logica mamy wszystko już na starcie. Jasne, że bywają lepsze wtyczki, ale te wbudowane są już dobre.

#8 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 25 lutego 2009 - 02:31

Dodam swoje 3 grosze... Do pracy na scenie gorąco polecam logic'a. Używam od lat. Problemów nigdy dużo nie miałem. W ostatniej odsłonie do pakietu Apple dorzuciło Main Stage - przyjrzyj się temu. Zgodzę się z przedmówcami, że do pracy w studio fajnie jest mieć oba systemy. iKamil - Da się przenosić projekty pomiędzy Logic i PT. Używając OMF (Open Media Framework Interchange). No i oczywiście wsparcie dla OMF dla PT nie jest darmowe :-) (taki to juz urok digidesign). Potrzebny jest digitranslator kosztujący bagatela 495$. Ale się da. macandroll - brak kompensacji latencji w Logic - jesteś pewien?? ;-) Pozdrawiam, Keep on rockin'

#9 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 05:13

macandroll - brak kompensacji latencji w Logic - jesteś pewien?? ;-)

Pozdrawiam,
Keep on rockin'


Brak kompensacji w protools le, a nie logic :)
Przecież to żadna tajemnica.

#10 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 25 lutego 2009 - 08:37

Brak kompensacji w protools le, a nie logic :)
Przecież to żadna tajemnica.


A to my rozmawiamy o LE?? :-)

#11 silverball

silverball
  • 218 postów
  • Skądhome is where the heart lies

Napisano 25 lutego 2009 - 17:32

A to my rozmawiamy o LE?? :-)


Rozmawiamy o laptopie na scenie, wiec HD ciezko tam zalozyc, te 12" calowe karty ciezko wchodza do laptopow.
BTW a myslales tylko o Logic/ProTools na scene?
Bo sa takie programy jak Ableton LIVE, Reason, MainStage z pudelka Logic Studio, o ktorym koledzy juz pisali, pomysl tez o nich.

#12 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 17:40

A to my rozmawiamy o LE?? :-)


Silverball dobrze odpisał.
Tak, mówimy o pro toolsie le i m-powered (a żaden z nich nie ma kompensacji latencji) a te przeciwstawiamy LOGICowi.
Apropos logic 8 to w sumie fajny kombajn. Main stage (do gry na wirtualach na żywo), soundtrack pro (do końcowej obróbki), nie wspominając nawet o 40giga sampli itd.

#13 wlodaro

wlodaro
  • 40 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2009 - 19:40

Dzięki koledzy za rady ;) Na estradzie nie potrzebuje instrumentów VSTi lub nie wiadomo jakich wtyczek ;) Zależy mi na podawaniu metronomu i nagrywaniu 8 ścieżek. Chyba jednak postawie na PT :)

#14 whateverman

whateverman
  • 233 postów
  • SkądEdynburg, UK

Napisano 25 lutego 2009 - 20:03

le = logic express :-) tak to odebrałem :-) Mea culpa he he he

#15 tadeuszek

tadeuszek
  • 39 postów

Napisano 02 marca 2009 - 21:19

Mnie się wydaje żę Logic 8 na scenie będzie bardziej praktyczny ale to moje zdanie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych