Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Którego Maca wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 lipca 2005 - 22:57

Myślę, że spokojnie ten Maczek wystarczy... zwłaszcza ta ilość RAMu może uczynić człowieka szczęśliwego...

#27 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipca 2005 - 07:16

Będziesz zadowolony z tego Cube...

#28 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 26 lipca 2005 - 07:49

Witam :( Nie bede zadowolony z tego Cube. Niestety ale sprzedawca sprzedał tego Cube swojemu znajomemu pomimo iż mówiłem, że kupuję go dzisiaj na 95 %, to 5% zależało czy dojdzie jutro kasa z mojego konta na konto rodziców. Tak się napaliłem, zrobiłem sobie miejsce, starszy juz sie z pracy zwolnił zeby po niego pojechac, wszyscy na gg juz wiedzieli ( nawet Przemion :) ) a tutaj rano patrze na opis gg "Cube sprzedany", wiec mysle ze to dla mnie ale okazalo sie ze znajomy rano zadzwonil ze go bierze. Podziwiam takich ludzi, jeszcze jest sprzedawca na allegro. Jeżeli ktoś ma takiego cuba to chetnie kupie ( tamta cena to 1 200 zł ) Pozdrawiam

#29 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2005 - 08:34

nie martw się! Napewno wkrótce jakiegoś znajdziesz i to może nawet taniej Pozdro!

#30 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 lipca 2005 - 10:59

jeśli możesz to zapytaj Clarisse on czasami takie cuda posiada !! ale dokładnie go sprawdz, bo to stary cfaniak ;)

#31 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 26 lipca 2005 - 20:35

Witam, Z tego wszystkiego to jutro kupuje mini maca :) - 1.4 ghz - 512 mb - 32 grafika - 80 gb dysk - combo Może powiecie ze dałem ciała ale........ nie mam zabardzo czasu na szukanie :) Pozdrawiam i dzieki za pomoc. Marcin / Fudz

#32 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 lipca 2005 - 21:03

no co Ty :) przecież to jest idealny sprzet dla osób zaczynających przygode z Apple :D

#33 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 26 lipca 2005 - 21:08

tylko ze ja go chcialem przede wszystkim wykorzystywac do grafiki na potrzeby www. Myśle jednak ze tem maczek da rade :) POzdrawiam

#34 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 lipca 2005 - 21:28

tylko ze ja go chcialem przede wszystkim wykorzystywac do grafiki na potrzeby www.
Myśle jednak ze tem maczek da rade

A czemu miałby nie dać. Jak chciałeś wcześniej mieć G4 450 a teraz kupujesz G4 1420 :mrgreen: . Nie wiem co można chcieć od mini. Może grafika słaba i nie jest to sprzęt do poważnej rozbudowy, ale ma na pewno jakąś moc.

#35 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2005 - 21:43

kuba też średnio nadawałby się do rozbudowy, dlatego właściwie zamieniłeś na lepszą opcję. Kilka razy szybszy komp za niecałe dwa razy większą kasę.

#36 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 26 lipca 2005 - 23:41

Tylko jeśli ma być wykorzystany do grafiki, to od razu można szukać następnego Maca z porządną kartą graficzną. Albo poczekać aż nowe Mini przyjdą do Polski.

#37 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 27 lipca 2005 - 08:32

dlaczego czekac ?
Karta 32 mb nie sprosta prostym projektom na potrzeby www ?
moje prace http://www.fudz.net/prace/

#38 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 27 lipca 2005 - 08:48

Może i starczy - ale bardzo często jest tak, że źle dobrany sprzęt powoduje zniechęcenie. Osobiście nie lubię się męczyć i jak odpalam PS wolę mieć hardware-transparency i trochę więcej VRAM, żeby starczyło na swobodną pracę w 1600/1200... No i możliwości rozbudowy Mini są śladowe, dysk jest potwornie wolny - a mając 512MB nie spodziewaj się, że nie będzie odwołań do pamięci wirtualnej, Tiger sobie da radę, ale aplikacje będą piłować po dysku - szczególnie aplikacje graficzne, które jakoś muszą pamiętać sporą ilość danych do undo/redo. Nie wspominając o tym, że grafik dość często podłącza do komputera dużo urządzeń, IMO lepiej mieć używany ale dobry skaner na SCSI niż słaby ale nówkę na USB2...

#39 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 27 lipca 2005 - 08:54

No tak, logiczne jest że PowerMac jest lepszy od Mini, o czym my tu gadamy. Jednak dodać do Mini 1GB i ewentualnie potem zewnętrzny HD na Firewire i będzie gitm jeśli prędkość za mała. Podejrzewam, że względy ekonomiczne się tu liczą.... co jest oczywiste. Może właściciele Mini się wypowiedziedzą, Mini nie jest takim tylko rozrywkowym komputerkiem, ma swoje ograniczenia, ale spokojnie to jest dobry komputer! I nie każdy używa SCSI, nie każdy pracuje na 1600x1200, i nie każdego stać na PM! Do tego rodzaju prac co wykonuje fudz, wydaje mi się że będzie super.... Jednak polecałbym poczekać na nowe Mini, po prostu więcej bajerów za tą samą cene....

#40 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 27 lipca 2005 - 09:40

spoko jeszcze ci mocy obliczeniowej na inne rzeczy zostanie ;) ja tez dlubie www na macu ;) jedyne z czym na razie walcze to mala ilosc ramu takze od razu na poczatek pomysl o ramie 1 gb zeby ladnie photoshop smigal ;) i reszte softu ;) wlasne na poczatku chcialem cos ala mini ale jeszcze tego nie bylo - trzeba bylo czekac i w ogole i kupilem pm ;) tak jak hwojetk pisze ... 512 ram za malo, ja mam tyle i juz nie moge sluchac tego mielacego dysku ;(((( jeszcze z jednym otartym programem ujdzie ale juz 2 lub wiecej to masakra ... moje zdanie takie lepiej kupic jakiegos PM g4 i miec wiecej luzu niz zamykac sie w mini ... zawsze masz mozliwosc latwiejszej rozbudowy ...

#41 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 27 lipca 2005 - 10:14

Dokładnie tak. Naprawdę wolałbym kupić sobie używkę G4/500-733 i duuuużo RAMu, dobrą grafikę, tani a szybki HDD i parę innych gratów za mniejsze pieniądze niż Mini. Do tego możliwości rozbudowy: darmo. Nie mam potrzeby posiadania sprzętu prosto ze sklepu. A gdyby mi się Mac nie spodobał... to nie straciłbym dużo na jego dalszej odsprzedaży.

#42 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 27 lipca 2005 - 11:27

ja juz siedze w apple center :P Mac zaplacony i jest lajcik :P

#43 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 27 lipca 2005 - 12:01

heh no to luz ;) hehehe ... gratis moze dostanesz naklejke japka ;)

#44 pener

pener
  • 84 postów
  • SkądZielonka/Poznań

Napisano 27 lipca 2005 - 12:53

Ano mini fajny jest, akurat lekki ze mozna se przenosic. Ale ja chyba jednak biore se powerbooka. Gratuluje zakupu :!: pener :lol:

#45 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 27 lipca 2005 - 17:06

Teraz to juz w domu siedze, tylko wkurza mnie to ze tutaj jest spora przerwa pomiedzy topiciem a trecia postu :) A mac swiety, niestety nie mialem na gb ramu, fakt faktem ze bralem czesciowo na raty aleeee A wogole to maci sa swietne, dostalem archicada i jakas przejsciowke i tigera i 2 nalepki maweth Ale szkoda ze nie powiedzieli o nowych macach, moze bedzie mozliwosc zamaniany w poziejszym czasie :P Pozdrawiam

#46 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 lipca 2005 - 18:04

ale ogólnie jesteś zadowolony z komputera?

#47 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 lipca 2005 - 18:05

Teraz to juz w domu siedze, tylko wkurza mnie to ze tutaj jest spora przerwa pomiedzy topiciem a trecia postu

Problem występuje tylko w Safari.
Polecam Operę.

#48 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 27 lipca 2005 - 19:58

Problem występuje tylko w Safari.


Czyli w podstawowej przegladarce systemu o ktorym piejemy.
Czyli w tej, w ktorej problem nie powinien wystepowac.
I za cholere nie mogie zrozumiec dlaczego tak jest...

#49 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 lipca 2005 - 20:30

I za cholere nie mogie zrozumiec dlaczego tak jest...

Bo serwer nie jest na maku :mrgreen: :wink:

#50 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 lipca 2005 - 21:07

Bo serwer nie jest na maku

To kwestia CMSa a nie serwera. Czyli phpBB by Przemo może być już zanadto pomotane...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych