Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook i pamięć RAM


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
503 odpowiedzi w tym temacie

#26 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 listopada 2006 - 15:52

Kingston Technology ValueRAM SO-DIMM 2 GB 800 MHz Czy do MacBooka można włożyć pamięć Kingston Technology ValueRAM SO-DIMM 2 GB 800 MHz :?:

#27 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2006 - 13:11

A kiedy zaczną się świąteczne obniżki cen RAMu? Czekam, czekam, doczekać się nie mogę :] Jak tylko się zaczną do pędzę do komputroniku w Poznaniu po moje 1 GB, najpewniej kingstona. Aha, pytanie cop do RAMu. Czym różnią się pamięć ECC od non-ECC?

#28 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 12 listopada 2006 - 13:20

ECC - Error Correcting Code (od razu dodam że ja nie mam z tym nic wspólnego ;) )
Więcej tutaj

#29 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2006 - 14:01

Akurat Sam tp rzeczytałem i odszukałem, code ;) chodzi mi o to, jak to wygląda w praktyce- różnia pomiędzy pracą na ECC i non-ECC...

#30 klem

klem
  • 34 postów

Napisano 14 listopada 2006 - 02:27

Specyfikacja pamięci według prodducenta:

MacBook Computers

This section provides RAM-specific information for MacBook computers. Refer to the specific MacBook developer note for additional information.
MacBook Computer (November 2006/May 2006)

The MacBook computer introduced in November 2006, based on the Intel Core 2 Duo, provides two RAM slots that accommodate 200-pin DDR2 SDRAM SO-DIMMs up to 1.25” in height. The SO-DIMMs must be DDR2-667 (PC2-5300) compliant and must be unbuffered, unregistered, 8-byte, nonparity, and non-ECC.

The 1.83 GHz computer ships with two 256 MB DDR2 SDRAM SO-DIMMs for a total of 512 MB. The 2.0 GHz computer ships with two 512 MB DDR2 SDRAM SO-DIMMs for a total of 1 GB. The largest capacity SO-DIMM supported is 1 GB, so the maximum memory capacity is 2 GB.

The memory controller supports both 512 MB and 1GB SO-DIMMs. However, because the memory in the two slots is configured as a contiguous array of memory, both SO-DIMMs must be the same size and type for the interleaving function to be used to improve performance. The MacBook supports a CAS latency of 5.

The width of each 667 MHz memory bus is 64 bits.

The EEPROM pin is powered by 3.3 V.

The maximum number of devices per SO-DIMM is 16.

Podaję za stroną: http://developer.app..._RAM/index.html

Pytanie do użykowników pamięci Patriot: moduły, które zaistalowaliście to: PSD21G6672S, PSD22G667SK czy też PSA21GICDS? Jak się sprawują po dłuższym czasie?

#31 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 14 listopada 2006 - 02:51

Czytalem kiedys ze ECC, w komputerach nie-serwerowych nie tyle zwieksza, a nawet zmniejsza wydanosc komputerow. Niestety nie podam linka, ale tlumaczenie bylo konkretne i wiem, ze nigdy nie wsadze ECC do laptopa.

#32 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 14 listopada 2006 - 11:31

A kiedy zaczną się świąteczne obniżki cen RAMu? Czekam, czekam, doczekać się nie mogę :] Jak tylko się zaczną do pędzę do komputroniku w Poznaniu po moje 1 GB, najpewniej kingstona. Aha, pytanie cop do RAMu.

Czym różnią się pamięć ECC od non-ECC?


Zapraszam do mnie, jak tylko sie wylecze
Hardsoft Telekom ul. Namyslowska 17 Poznan
Podaj mi symbol pamieci, a ja podam Ci cene za jaka moge Ci sprzedac ;)
Ceny Hurtowe! (w koncu jestesmy tez hurtownia komputerowa hehe )
www.ht.poznan.pl

#33 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 16:37

Zapraszam do mnie, jak tylko sie wylecze
Hardsoft Telekom ul. Namyslowska 17 Poznan
Podaj mi symbol pamieci, a ja podam Ci cene za jaka moge Ci sprzedac ;)
Ceny Hurtowe! (w koncu jestesmy tez hurtownia komputerowa hehe )
www.ht.poznan.pl


A z przyjemnością. Potrzebuję kości 1GB RAM do MBP- 1GB 667MHz DDR2 (PC2-5300) SO-DIMM (poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale takie dane widnieją na stronie apple) najchętniej wymienianych wcześniej sprawdzonych firm- Kingston, Corsiar. Podałem dane, teraz czekam na propozycję ceny ;)

#34 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 16:47

A kiedy zaczną się świąteczne obniżki cen RAMu? Czekam, czekam, doczekać się nie mogę :] Jak tylko się zaczną do pędzę do komputroniku w Poznaniu po moje 1 GB, najpewniej kingstona. Aha, pytanie cop do RAMu.

Czym różnią się pamięć ECC od non-ECC?


Dokładnie to samo musze zrobić ;) i też chyba do Poznańskiego Komputronika pójde :D

#35 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 17:18

A ja najchętniej z oferty flankera skorzystam, jeśli tylko wymagany przeze mnei ram będzie dostępny. Oprócz komputronika miałem też na oku znak, też dobry sklep, mam od nich zewnętrzny HDD. Zobaczę, gdzie będą najlespze oferty- i gdzie one będą najszybciej, bo każdy kolejny dzień z 512 Ramu to mała katorga, zwłaszcza na Wordzie, z którego korzystam czasem 10h dziennie, a który chodzi pod rosettą...

#36 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 14 listopada 2006 - 17:53

Proponuje markowego Kingstona
Kingston 1024MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 SODIMM
Opis:
Klasa produktu: Pamięć SDR/DDR/DDR2/SODIMM; Rodzaj pamięci: SODIMM DDR2; Pojemność pamięci: 1024 MB; Częstotliwość szyny pamięci: 667 MHz; Typ pamięci: Non-ECC; Gwarancja/rękojmia: Rękojmia Lifetime; Dodatkowe informacje: CL5.
Cena dla Ciebie brutto: 450zl
Komputronik ma po 498zl ;)
Moge miec na piatek (teraz jestem chory. Chyba ze sprawa pilna to przekaze koledze i mialbys na czwartek
Pozdrawiam...

#37 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 18:38

To nie jest aż tak pilne, myślałem raczej o początku grudnia. Ale będe pamiętał, i dziękuję za ofertę!

#38 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 18:53

@flanker też będe i Tobie pamiętał :)

#39 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 21:41

Zastanawia mnie jeszcze, co to znaczy gwarancja.rękojmia lifetime? dożywotnia? i czy to gwarancja, czy rękojmia? I mam nadzieję, że nie jest to OEM, tylko w pudełku, normalnie z papierami itd.

#40 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 14 listopada 2006 - 22:23

Stary Kazdy Kingston jest w pudelku i posiada hologram zabezpieczajacy. Pamieci maja dozywotnia gwarancje (kazdy Kingston). Jak sie zbombie sie wymienia ;) Poza tym dostajesz normalnie fakture VAT! My jestesmy powazna firma w Poznaniu hehe 14 lat juz na rynku takze nie boj żaby :) To ze towar jest tani to dlatego, ze to cena specjalna. Normalnie sprzedajemy drozej ;) Nie ma okreslenia OEM w przypadku pamieci. KAzda w jakims sensie jest OEM. Chipow samych nie kupisz ;) Zawsze masz komplet. Czasem wystepuja pamieci dualne tzn. w kartoniku masz juz przygotowane i przetestowane do dzialania pod Dualchannel dwie kosci. ;) Jak ktos jest jeszcze chetny prosze o info bo jutro zamawiam ;)

#41 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2006 - 23:11

Faktury VAT raczej brać nie będę, chyba, że rodzice będą chcieli. Ale jeśli zamawiasz, to zamów mi też, i odłóż, jeśli to możliwe, bo na pewno w niedługim czasie kupię (jak najszybciej mi się uda). Pytanie, czy ta cena obowiązuje również przy płatności kartą? Czasem przy zapłacie kartą jest nieco drożej. Jutro będę najprawdopodobniej już dokładnie wiedział, kiedy kupię. Dam znać tu lub na priv.

#42 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 15 listopada 2006 - 10:12

Ok... niestety przy zakupie karta bedzie drozej bo ceny specjalne nie przysluguja, ale dogadamy sie na miejscu... Dolicze Ci tyle ile potrzeba na oplacenie karta Pozdrawiam

#43 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2006 - 18:06

W takim razie odwiedzę Was w piątek po południu najprawdopodobniej, jeśli pogoda na skuter będzie sprzyjała (a wszystko wskazuje na to, że będzie). Jeśli odpiszesz szybko, jaka bedzie różnica w cenei przy płatności kartą i jeśli bedzie znaczna, to przyjadę z gotówką... po prostu boję się jeździć z taką kasą ;p napisz więc, jaka bylaby różnica.

#44 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 15 listopada 2006 - 18:49

Ok... W piatek dam CI znac czy jest, bo kolega zamawial. Ja niestey chory jestem ale w piatek powinienem byc we firmie. Zdzwonimy sie Podaj mi na privie komore do siebie

#45 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2006 - 19:00

Napisałem. W albumie rodzinnym dostępne jest moje zdjęcie, żebyście się nie przestraszyli jak wkroczę do Was do firmy ;p EDIT Załatwiłem gotówkę na ten cel. W sumie daleko do Was nie mam (mieszkam na Dąbrowskiego) ale najlepiej by dla mnie było, gdybym mógł odebrać RAM między 15.00 a 16.30. Proszę jednak o kontakt telefoniczny przed tym. Najlepiej też wyślij mi na PM numer telefonu- na wszelki wypadek.

#46 present_day

present_day
  • 975 postów

Napisano 16 listopada 2006 - 18:26

a ja chcialem spytac czy spotkaliscie sie z ramem PNY ? zapewniają niby, że z macbookiem będzie ładnie współgrał.. [ link ]

#47 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 17 listopada 2006 - 01:37

PNY - dobra firma. Dobry stosunek jakosci od ceny. Ja nie sprawdzalem osobiscie, ale mawiaja ze smiga ladnie z macbookiem.

#48 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2006 - 20:00

A ja tylko powiem, że RAM Kingstona do MBP kość 1 GB śmiga pięęęęknie świeżo ją kupiłem w firmie flankera, szkoda, że nie udało mi sie z nim spotkać, ale może innym razem :) w każdym razie wszystko jest super i polecam kupowanie w Hardsoft Telecom ;) Jest już 1,5GB RAM na pokładzie, teraz jak skończy się gwarancja to wrzucę jakiś dysk 7200 rpm ;)

#49 flanker

flanker
  • 94 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 17 listopada 2006 - 20:53

No to ciesze sie, ze Ci fajosko dziala :) Qrcze nie zdazylem dojechac do firmy. Korki niemilosierne w miescie... Ale przy nastepnych zakupach napewno sie spotkamy ;) Pozdrawiam...

#50 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2006 - 21:21

Ja jechałem długo, ale nie przez korki, które skuterowi niestraszne, tylko przez nieznajomość Poznania, bo mieszkam tu niecałe 3 miesiące, a wcześniej mieszkałem w 25cio tysięcznym miasteczku i mam małe problemu z dojazdem w miejsca, w których nigdy nie byłem :] W każdym razie też mam nadzieję na spotkanie następnym razem, co może być niedługo, bo przymierzam się do zakupu iPoda shuffle 2G :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych