Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego wybrałem Operę - było "Zaprojektowalem interfejs programu."


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 03 września 2006 - 13:58

Tak jak sugerował Heidi. Dlaczego wybrałem Operę: 1) Szybkość działania - testowałem różne przeglądarki otwierając dość spore strony z dużą ilością grafiki i innych bajerów, szybkość wyświetlania (nie ściągania) była nie do pobicia. Najwolniejsza była Mozilla. 2) Gesty myszką - cudowna rzecz, praktycznie pełna obsługa przeglądarki za pomocą myszy. Zamiast klikania w różne menusy, guziki itp, w dowolnym miejscu szybki gest myszką. Klawiatury poza wpisywaniem tekstu wogóle można nie dotykać. 3) All in one - niektórzy uznają to za wadę, jak dla mnie to jest jedna z głównych zalet. Po co mam mieć odpalone 5-6 różnych programów, skoro wszystko mam w jednym miejscu powiązane ze sobą. Poczta, news`y, rss, torrenty, irc, wszystko działa tak jak powinno. Nie trzeba dociągać kilkunastu pluginów nieznanego pochodzenia żeby osiągnąć rzeczy IMHO podstawowe. 4) Wyszukiwanie w sieci - niby drobiazg a cieszy. Zamiast kombinować z "toolbarami" wystarczy wpisać w pasku adresu np "g szukana fraza" i opera przechodzi na google od razu do wyników. Do innych wyszukiwarek są oczywiście inne skróty. Toolbar też jest jeśli ktoś woli. 5) Wiele platform - czy pracujesz na Maku, Windzie, linuxie, Freebsd nadal jest to ta sama opera, wygląda i zachowuje się dokładnie tak samo. 6) Pełna konfigurowalność - można ustawić praktycznie każdy element po swojemu. Choć muszę przyznać że domyślne ustawienia są bardzo intuicyjne i wygodne. 7) Widgety - wiem, są na Makach od jakiegoś czasu, ale teraz mam je i pod FreeBSD jak i pod Windowsem. (wszystko all in one). 8) Wielkość wersji instalacyjnej - 6,3 mb w wersji na windows, Mozilla niby 5.0 mb, ale to "goła" przeglądarka, dokładając Thunderbirda i kilka pluginów bez których nie można komfortowo pracować wychodzi dużo więcej. IE ... ech szkoda gadać. O takich "oczywistych" rzeczach jak zakładki, sprawdzanie pisowni, drag&drop czy stabilność wpominać chyba nie trzeba. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.

#2 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 września 2006 - 14:07

Kurde znowu powinienem ci dac pkt r. ale znowu nie moge bo za czesto... Tak z tych samych powodow uzywam opery szybkosc, konfort pracy, elastycznosc konfiguracji. co do szukania "g fraza" opera moze robic dowolne wyszukiwarki ja np mam: "vt fraza" szuka w version trackerze "a fraza" szuka na allegro i wiele wiele innych jak np. "mya fraza" szuka na forum myapple :wink: ps. jesli chodzi i FF mi moze nie przypadla do gustu ale jest to bardzo dobra przegladarka poniewaz jest podobnra do IE i moze zainstalowac swoim znajomym, a oni nie beda mieli problemu z obsluga. (z tego powodu ze jest podobnra do IE sam z niej nie kozystam). ps. a i w operze brak mi plugina tego co w FF jest do ogame... i przydala by sie sokowirowka... --edit jeszcze co do prostoty obslugi niestety tu sie nie zgodze z parasitem poniewaz wyznacznikiem prostoty jest IE oraz Safari dlatego tez FireFox zyskal sporo popularnosci bo jest podobny do IE. Opera kiedys byla bardziej skomplikowana ale programisci znacznie uproscili wlasnie z wyzej wymienianych wzgledow, opcje pozostaly ale zostaly schowane po to by nie "przestraszyc" poczatkujacych userow.

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 03 września 2006 - 16:33

A ja w Operze używam: * szybkości * gestów * mechanizmu sesji * rssów * wyszukiwania "z literkami" * notatek * IRCa (nieczęsto, ale...) Poza tym lubię, gdy prądu nagle zabraknie, a ja przy następnych uruchomieniu mam te same otwarte okna...

#4 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 03 września 2006 - 16:36

to jest najwieksza i jedyna zaleta opery zapisywanie ostatnio otwartych okienek

#5 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 września 2006 - 16:41

yyy ja od 5lat mam internet i myslalem ze tego tylko w IE nie ma, powaznie sadzilem ze to standard... uzytkownicy innych przeladarek sa 100lat przed murzynami :D ale swoja droga trzeba lubiec interface opery zeby jej uzywac. Jak ze statystyk wynika nieco ponad 5% internautow lubi :]

#6 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 03 września 2006 - 16:56

do tej pory najładniejszą przeglądarka jaką widziałem była shirra.

#7 db

db
  • 771 postów

Napisano 03 września 2006 - 19:22

Dlamnie podstawową wadą Opery jest jej wygląd, nie trafia domnie estetycznie poprostu, FF4EVER :D

#8 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 03 września 2006 - 19:33

no shirra w nowej wersji ma fajną opcję "expose" zakładek tak jak okna w tygrysku

jak zrobić coś takiego w safari ?

opera(żeby nie było OT )

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 września 2006 - 19:35

I ja robiłem podejścia do Opery ale nawet po personalizacji coś takiego ma w sobie, że mnie odrzuciło. No i po co dają mi na siłę program pocztowy?

#10 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 września 2006 - 19:51

Na sile nie na sile, mi sie przyda a tak w sumie nie przeszkadza (personalizacja) co do wygladu nie jest to imponujacy wyglad raczej prostota w desingu chociaz -> Tools->appearance "Find more skins" i cos sobie wybiezcie opera sama zainstaluje i wlaczy. Ale jak wiadmo nic na sile, jak komus nie podoba sie to wybiera inna przegladarke na szczescie rynek jest dosyc konkurencyjny. ps. co do wlaczenia nowej zakladki to jest to proste jak wlos mungola, trzymajac prawy klawisz myszy ciagniemy myszke w dol i puszczamy klawisz (pierwszym razem zapyta czy wlaczyc gesty). ew mozna klinknac przycisk New tab ;)

#11 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 03 września 2006 - 19:52

No i po co dają mi na siłę program pocztowy?


Przecież możesz z niego zrezygnować :)

#12 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2006 - 19:57

@db-jeżeli chodzi o wyglad to nie ma problemu masz skór do wyboru bez liku,po za tym jak masz jakies zdolnosci w tym kierunku to sam mozesz sobie zrobic skina jakiego chcesz!!!
To jest tak jak z panienkami,mozesz miec barbi pusta w srodku,lub piekna kobiete z mozgiem.
@insider-hmm no rozumiem ja mam to z firefoxem,co prawda jest druga przegladarka na windzie ale rownież mi nie pasuje.
A co do poczty to przeciez nie odczuwasz w zaden sposob jej obecnosci!
Cholera znowu to robie,nawrac,bronie a obiecałem sobie że juz nigdy wiecej tego nie zrobie;)

ps. co do wlaczenia nowej zakladki to jest to proste jak wlos mungola, trzymajac prawy klawisz myszy ciagniemy myszke w dol i puszczamy klawisz (pierwszym razem zapyta czy wlaczyc gesty).
ew mozna klinknac przycisk New tab ;)

Albo kliknac kółko na myszce:)

#13 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 03 września 2006 - 20:13

Albo kliknac kółko na myszce:)

Tak ale tylko po najechaniu na link (w mojej pracy moderatorskiej na innym forum bardzo przydatne do masowego kasowania offtopicow).

#14 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2006 - 20:30

a nie bo na pasku tabów! :) /ot/A to ten bogucin obok???

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 września 2006 - 20:35

Przecież możesz z niego zrezygnować :)


Ale jak,żeby go nie mieć ?

#16 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2006 - 20:40

Zaznaczas ze nie chcesz uzywac maila i tyle! nawet menu od niego nie bedziesz mial!

#17 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 września 2006 - 21:05

fajnie, a ja lubie firefoxa i tyle...

#18 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 września 2006 - 22:39

to jest najwieksza i jedyna zaleta opery zapisywanie ostatnio otwartych okienek

Safari + Saft :)

#19 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 03 września 2006 - 22:57

@db-jeżeli chodzi o wyglad to nie ma problemu masz skór do wyboru bez liku,po za tym jak masz jakies zdolnosci w tym kierunku to sam mozesz sobie zrobic skina jakiego chcesz!!!


No, ale to tylko skórki... :/

Mnie w Operze odrzuca najbardziej jej interpretacja stron, wyświetlanie DIVów, iFramów itp. Niecierpię kiedy robię stronę i okazuje się, że nie działa jak powinna TYLKO pod Operą ><

#20 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 03 września 2006 - 23:18

Zapomniałem - blokowanie wybranych elementów graficznych w Operze9 - to jest jeszcze fajne, zwłaszcza przy wkurzających reklamach flashowych...

#21 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 03 września 2006 - 23:25

Istnieje mozliwosc importu zakladek z Camino do Opery,bo ich ilosc w Camino jest spora a niechce mi sie recznie kopiowac

#22 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 września 2006 - 07:05

a nie bo na pasku tabów! :)
/ot/A to ten bogucin obok???

Klinkalem na pasku tabu jednego a on zniknol!! :P
nie, nie ten Bogucin kolo poznania, zgaduj dalej jest ich 7...

co do klienta poczty moza go usunac z menu poprzez personalizacje paskow :)

kazdy na jakas funkcje opery mowi (w tym przypadku code): Safari + cosftam, zeby tej operze dorwonac to trzeba 25pluginow doinstalowac a kiedy jeden bedzie niestabily tak wszystko szlag, juz nie mowie o tym ze moga by niezoptymalizowane i dzialaja sporo wolniej niz zwykle safar. :D

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 września 2006 - 07:09

Jedyną zaletą opery i jedyny powód dla którego "czasem"(gprs) jej używam jest możliwość prostego wyłączenia obrazków na przeglądanej stronie- szkoda tylko że ktoś nie pomyślał by opera w miejsce obrazków wstawiała jakieś własne bootony bo większość stron bez obrazków po prostu się rozjeżdża stając się bezużytecznymi. A poza tym jest to zaraz obok seemonkey chyba najgorsza z przeglądarek jakie widziałem. Tyle ode mnie, dziękuje za uwagę

#24 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 04 września 2006 - 11:51

Ja także żyję z Operą, ale nie jest to związek łatwy. Żeby nie było różowo, to króciutka lista wad: 1. Pececiarski interfajans, ten bar F4 z boku, tulbarki, ikonki, wszystko to musiałem wyp... won, a co się przy tym naklikałem, to moje... 2. Żre RAM, ale to kombajn, więc nie dziwota. Niemniej ostrzegam Czytelników, że jeśli nie rozbudujesz RAM, to będziesz wkurzony. 3. Długo się uruchamia. 4. W wersji 9 (pod 10.3.9) kantuje na klawiaturach. Tzn. choć w belce świeci się Polisz Programisty, to ogonków w formularzach często niet. Trzeba wybrać klawisze raz jeszcze. Debilne. 5. Wiele opcji nie działa tak, jak powinno. Np. przydatna z pozoru rzecz -- czyli śledzenie wątków, w których brało się udział, czasem działa, czasem nie. Listowe grupy dyskusyjne (nie usenetowe) u mnie się duplikują, i niektóre meile lądują w jednej, a niektóre w drugiej. Dlaczego, cholera wie. 6. W ogóle programowi przydałaby się brzytwa. I to ostra, jakby powyp... te wszystkie bajery, to w sumie, może byłbym ukontentowany. A Opery używam, bo w odróżnieniu od TH efektywnie filtruje maile.

#25 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 września 2006 - 13:24

"1. Pececiarski interfajans, ten bar F4 z boku, tulbarki, ikonki, wszystko to musiałem wyp... won, a co się przy tym naklikałem, to moje..." Gusta i gusciki, ja z powodu tak dobrego (dla mnie dobrego) interfacu jej uzywam. "3. Długo się uruchamia." Nieco dluzej od Safari ale nie tyle co iTunes. "4. W wersji 9 (pod 10.3.9)..." Mam 10.4.7 nie potwierdzam nie zaprzeczam :D 5, tez nie kozystam 6, jakby ja wykosic z tych "bajerow" to by byla przegladarka jak kazda inna, ja np kozystam z prawie wszystkich opcji opery chociaz kombajnow na ogol nie lubie. Mocne filtry to mocna strona opery.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych