Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze aplikacje na iPhone'a - lista TOP 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 10:11

[NEWSHUGE]http://farm4.static.flickr.com/3497/3267364520_2272e13ba0_o.jpg[/NEWSHUGE]Kolejne podsumowanie z mojej strony. Lista, tym razem tylko dziesięciu (bo dwudziestkę naprawdę ciężko wybrać), najlepszych aplikacji na platformę iPhone i iPod Touch, mających swoje premiery w 2008 roku.Starałem się, żeby lista ta była w jak największym stopniu obiektywna, dlatego też brałem pod uwagę nie tylko moje prywatne doświadczenia, ale także opinie i recenzje graczy oraz rankingi na kilkunastu portalach internetowych. Do podanych aplikacji, tak jak w przypadku gier, stworzyłem krótki materiał filmowy, dokumentujący tę listę - zachęcam do obejrzenia i komentowania ;)


MyApple.pl - top 10 applications for iPhone/iPod touch from Andrzej P on Vimeo.

Podsumowanie poniżej:10. Google Earth - Google Mobile - to iPhone'owa wersja aplikacji Googla, za pomocą której można oglądać zdjęcia Ziemi z każdej możliwej strony, w bardzo dobrej jakości (oglądając Stany Zjednoczone można się pokusić o rozpoznawanie marek samochodów).9. MiniPiano - Wada - Świetna aplikacja (moim zdaniem należałoby się jej miejsce w pierwszej piątce, ale miało być obiektywnie) przeznaczona dla iPhone'owych artystów, imitująca pianino. Na pierwszy rzut oka aplikacja bardzo przeciętna, ale sam dźwięk powala na kolana i ciężko się oderwać, także polecam wszystkim, bo naprawdę warto się w MiniPiano zaopatrzyć, tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje.8. Koi Pond - Brandon Bogle - jeżeli szukamy "ukojenia" to Koi Pond jest strzałem w dziesiątkę - nic nie uspokaja i nie rozluźnia tak jak patrzenie na rybki, a tych w Koi Pond nie brakuje. Aplikacja niezbyt rozbudowana, ale chyba nie to było głównym zamysłem twórców. Chodziło im raczej o to, żeby spełniała swój cel - czyli relaksowała i w takim przypadku wszystkie "bajery" byłyby moim zdaniem zupełnie zbędne i co gorsza mogłyby przeszkadzać.7. WiFinder - Lars A Bergstrom - aplikacja, która łączy nas z siecią Wi-Fi. Teoretycznie powinna być zbędna, ze względu na obecność wbudowanego w software "programu" przeznaczonego właśnie do łączenia z siecią, lecz nic bardziej mylnego! WiFinder łączy nas o wiele szybciej, a ponadto wychwytuje sieci, których wbudowana aplikacja nie widzi, także przydaje się naprawdę bardzo często, kiedy chcemy się połączyć z Internetem, będąc poza domem czy punktem, w którym korzystamy z Wi-Fi.6. iMilk/iBeer - Hottrix - każdy kto pokazuje innym możliwości iPhone'a musi mieć te aplikacje, bo - z tego co zauważyłem - zachwycają wszystkich oglądających. Tego po prostu nie można nie mieć, tym bardziej, że 90% filmów prezentujących możliwości iPhone'a czy iPoda touch wyświetla również pokaz możliwości akcelerometra, który to pokaz oopiera się na tych dwóch aplikacjach. Jeśli chcecie pokazać znajomym co potrafi wasz iPhone / iPod Touch to iMilk / iBeer nie może w tym pokazie zabraknąć!5. Ocarina - Smule - są takie aplikacje, które są przełomowe, są też takie, które zachwycają i łączą ludzi z całego świata. Ocarina łączy to wszystko w jednej prostej aplikacji, która bez wątpienia zrewolucjonizowała myślenie o iPhone. Ocarina to aplikacja, dzięki której możemy... grać na okarynie. Brzmi dosyć dziwnie, tym bardziej, że tak wysoko ją oceniłem już na początku. Gra na okarynie w programie Smule polega na dmuchaniu w mikrofon (!), tak jak w prawdziwym instrumencie i zatykaniu palcami wirtualnych dziurek na ekranie. Ponadto Ocarina oferuje nam możliwość pokazania innym co w danym momencie gramy, jak i posłuchania ludzi z całego świata. Dodatkowo ludzi tych widzimy nie po nickach czy adresach e-mail, ale po miejscach, w których aktualnie się znajdują (!), dzięki wbudowanemu w iPhone modułowi GPS. Także jeśli macie w sobie nutkę artyzmu to Ocarina jest właśnie dla Was!4. Colors! - Jens Andersson - jest i polski akcent na top liście! Colors! to najlepsza aplikacja "artystyczna", która daje nam możliwość... rysowania. Z pozoru aplikacja dla dzieci, ale zapewniam Was, że żadna aplikacja nie daje tak wielkich możliwości rysunkowych, jak Colors! właśnie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obrazki można umieszczań w galerii online i każdy może je zobaczyć, obejrzeć film, pokazujący jak obraz był malowany, skomentować czy ocenić (te dwie ostatnie możliwości mają tylko posiadacze pełnych wersji programu). Dodam jeszcze tylko, że obrazy powstające w Colors! to prawdziwe arcydzieła. Zresztą, sami zobaczcie: Colors! GalleryNa koniec pierwsza trójka - podium zestawienia:3. AppSniper - Arshad Rahman - aplikacja, dzięki której możemy zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, a dodatkowo poznawać na bieżąco nowe produkty w internetowym sklepie AppStore i być "na czasie". AppSniper wyłapuje i przedstawia nam wszystkie promocje (obniżki cen) aplikacji w AppStore, pozwala nam na śledzenie porządanej aplikacji i automatycznie sprawdza jej cenę, o czym nas na bieżąco informuje. Sporo aplikacji zmienia swoją cenę na FREE, dlatego warto mieć AppSnipera, tym bardziej, że kosztuje bardzo niewiele.2. MobileFiles Pro - Quickoffice - jedna z niewielu aplikacji, która daje nam możliwość przeglądania oraz edytowania plików w formatach *.xls i kilku innych. MobileFiles w swojej pełnej wersji (przypominam, że jest wersja Lite - MobileFiles) oferuje nam wszystko to co oferuje m.in. MS Office czy OpenOffice.1. Palringo Instant Messenger - Palringo Limited - najlepszy komunikator na platformę iPhone OS. Nie ma drugiego tak rozbudowanego i optymalnie działającego komunikatora, który w dodatku obsługiwałby aż tyle różnych komunikatorów (m.in. Gadu-Gadu) i myślę, że miejsce pierwsze jest jak najbardziej zasłużone. Według mnie Palringo ma tylko dwie wady - brak możliwości dodania opisu m.in. w Gadu-Gadu oraz brak szerokoekranowej klawiatury.[NEWSINDEXHUGE]http://farm4.static.flickr.com/3422/3266528393_ff52d96e83_o.jpg[/NEWSINDEXHUGE][NEWSINDEXSMALL]http://farm4.static.flickr.com/3534/3266528431_0e7e808c9b_o.jpg[/NEWSINDEXSMALL]Zapraszam do dyskusji.

#2 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 09 lutego 2009 - 19:55

ładna lista, no ale ten ibeer i rybki :D ? co do parlingo to prawda,

#3 mlodywilq

mlodywilq
  • 59 postów

Napisano 09 lutego 2009 - 19:57

z tego co mi wiadomo to MobileFiles Pro - Quickoffice nie ma mozliwosci edytowania plików w formatach *.doc, *.pdf , tylko w *.xls

#4 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lutego 2009 - 20:08

z przyznaniem pierwszego miejsca zgadzam się w 100% :) zabrakło tylko Remote w Rankingu :)

#5 nevoX

nevoX
  • 855 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 20:08

Gratulacje dla Ciebie ;)

(zamiast iBeer'a dałbym iPint'a, może i trochę mniej realistyczny, ale płynność animacji w iBeer mnie przeraża)

---- Dodano 09-02-2009 o godzinie 20:09 ----
Szczerze powiem, że dodałbym tam jeszcze WeDict'a ;)

#6 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 20:11

iBeer to taka aplikacja, która jest kojarzona z iPhonem, a i iPhone właśnie z nią jest kojarzony, także nie mogło jej zabraknąć, naprawdę ;) A KoiPond? Byłem nią zachwycony, mimo prostoty. Ma w sobie to coś co mnie przyciągnęło ;)

#7 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 09 lutego 2009 - 20:13

endrju_sdr a sprawdzałeś aplikację Pianist? Wydaje mi się, że jest sporo lepsze od MiniPiano. Gdyby to był mój ranking to dorzucił bym WeDictPro, Air Sharing, Shazam, RjDj oraz Guitar na którym dużo ładniej można zagrać niż na kejbordzie. P.S Zapomniałem pogratulować, że świetna robota, bez czepiania się szczegółów z mojej strony ;) .

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lutego 2009 - 20:13

omg, zapomniałem też o napisaniu o WeDict 3 posty wyżej. jeszcze mała uwaga techniczna z mojej strony kierowana do endrju_sdr. fajnie byłoby, gdybyś do każdej aplikacji dodał link do AppStore:)

#9 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 20:19

Quimeen: Właśnie dlatego w rankingu jest 10 pozycji, bo lepiej wstawić mniej i wybrać te najlepsze, niż czytać potem komentarze sceptyków, którzy dodaliby jeszcze kilka aplikacji ;) Co do WeDict, to może faktycznie by się tu przydał, ale małe błędy każdemu się zdarzają. Aha, jeszcze jedno, sorry za muzykę, ale była idealna do prezentacji MiniPiano wklejonej między inne aplikacje ;) Misiekgruby: Nie mam możliwości edycji postu.

#10 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 09 lutego 2009 - 20:25

Zauważyłem właśnie z tą muzyką, dlatego się nie czepiam bo świetny pomysł ;) Sam uczyłem się grać tę melodię na Pianist ;) . Poza tym film powstał przed moim czepialstwem w Top 10 Gier. Ranking nie był robiony dla mnie ani przeze mnie, więc w żadnym wypadku nie przeszkadza mi, że nie ma kilku moich ulubionych aplikacji.

#11 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 20:32

Cieszę się, że muzyka nie przeszkadza, a film faktycznie był robiony wcześniej ;) i dzięki za wyrozumiałość, której brakowało ludziom w temacie z grami (nie próbujesz na siłę przekonywać nikogo do swoich racji)

#12 maczas

maczas
  • 55 postów

Napisano 09 lutego 2009 - 20:42

Bardzo fajny ranking. Jako uczeń zamieniłbym jednak rybki z WeDict'em bo już na niejednym sprawdzianie mi pomógł;) Mi tam akurat ta muzyka do takiego filmiku (skądinąd bardzo fajnie zmontowanego np. pomysł z MiniPiano) bardzo pasowała:) Pozdrawiam i gratuluję dobrej roboty;)

#13 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 lutego 2009 - 20:50

Cóż, moje typy nieco odbiegną od zaprezentowanego rankingu :) 1. Shazam 2. SimplifyMedia 3. AirSharing 4. MotionX GPS Lite 5. AppSniper 6. OldBooth :) 7. Griffin iTalk 8. Ocarina 9. Sketches 10. Speaking English Dictionary & Thesaurus No ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i preferencje ;)

#14 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 lutego 2009 - 21:02

Wprawdzie nie należę do użytkowników iPhone/iPodTouch'a, ale imponuje mi Twoje zainteresowanie "tematem", a właściwie przekucie tego zainteresowania na newsy/recenzje. Wielu z nas (user'ów) ma jakieś osobiste przemyślenia na tematy związane z profilem forum. Niestety mało komu "chce się" nimi (w dodatku umiejętnie) podzielić. (ja np jestem na to zbyt leniwy ;)) Tym bardziej gratuluję zestawienia i oczekuję, że to nie ostatni Twój "wypusk" :)

#15 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 21:11

Majksee: No na pewno nie ostatni ;) Zresztą opisywanie przeżyć, które towarzyszą podczas grania to dla mnie przyjemność, dlatego staram się pisać jak najwięcej, choć czasem lepiej, a czasem gorzej mi to wychodzi. Mimo wszystko cieszy mnie fakt, że ktokolwiek to czyta a w dodatku komentuje. Btw: Cieszę się, że mam "lokalne" poparcie ;)

#16 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lutego 2009 - 21:22

Shazam, najbardziej użyteczne aplikacja na iPhone, naprawdę. i Remote, najcześciej z tych dwóch korzystam.

#17 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 lutego 2009 - 21:26

Endrju,
No wiesz: "My, psy, musimy trzymać się razem..." :lol:
A poważnie: miło się czyta treści pisane na sposób niewymuszony, lekko i z wyraźną frajdą.

Brawo dla tych, którym się chce i im wychodzi! ;)
(też cytat, ale nie pamiętam skąd pobrany)

#18 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 21:46

Tak już zupełnie odbiegając od tematu, to może kiedyś uda nam się zorganizować i u nas urodziny MA ;) Oczywiscie jeśli w ogóle znajdzie się choć kilku chętnych "lubelaków" ;) A wracając do tematu to Shazam jest niedostępny w AppStore PL, dlatego mimo wszystko do rankingu trafić nie mógł.

#19 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 lutego 2009 - 21:58

Tak już zupełnie odbiegając od tematu, to może kiedyś uda nam się zorganizować i u nas urodziny MA ;) Oczywiscie jeśli w ogóle znajdzie się choć kilku chętnych "lubelaków" ;)


Mam nadzieję, że już następnym razem - zatem mamy ponad rok, by się przygotować ;)

Koniec OT

#20 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lutego 2009 - 21:58

Tak już zupełnie odbiegając od tematu, to może kiedyś uda nam się zorganizować i u nas urodziny MA ;) Oczywiscie jeśli w ogóle znajdzie się choć kilku chętnych "lubelaków" ;)

A wracając do tematu to Shazam jest niedostępny w AppStore PL, dlatego mimo wszystko do rankingu trafić nie mógł.

Swoją drogą, ciekawe ilu userów ma konto w AppStore PL, a ilu w AppStore US (ofc o polakach mieszkajacych w polsce mowa)

#21 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 09 lutego 2009 - 22:06

Ja przyznam się, bez bicia, że mam na obydwu, z czego US używam częściej, bo robienie zakupów jest łatwiejsze, zważywszy na fakt kart gift, ale fakt faktem forum jest polskie, więc i ranking dostosowany do polskiego AppStore.

#22 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 lutego 2009 - 22:12

No to zamiast Shazam niech ļędzie midomi ;) Choć*jednak ten pierwszy IMHO jest duuużo lepszy... Swoją*drogą*ta różna dostępność*aplikacji w sklepach to jakiś kolejny dziwoląg, podobnie jak regiony w DVD :/

#23 Ultrasonic

Ultrasonic
  • 102 postów

Napisano 09 lutego 2009 - 22:15

A aplikacji do pierdzenia nie ma??? Jak to?? Sorry ale jeśli tak mają wyglądać "najlepsze aplikacje" na iPhone to nie dziwię się że ten telefon nazywają potem zabawką dla dzieci.

#24 Adam666666

Adam666666
  • 61 postów
  • SkądLook Behind you

Napisano 09 lutego 2009 - 22:18

nie przepraszaj za muzykę bo jest świetna:) znów jestem pełen podziwu dla Twojego wkładu w to forum bardzo dobry ranking gratuluje świetnej roboty :)

#25 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 09 lutego 2009 - 23:05

Ultrasonic, do prykania jeszcze nie ma, jest luka na rynku, pisz. To teraz ja, bo mnie też te szazamy i inne siamy na diabła potrzebne. Poważniej będzie, i za friko. Top fajf for maj ajpodtacz und majłajf ajfone :-D 1. Evernote – genialny program do trzymania notatek, są one synchronizowane via evernote.com. Jest interfejs webowy na stronach, jest aplikacja na maca, i jest aplikacja na iPhone, wszystko się synchronizuje on the fly. Genialne. Co więcej, jak zrobisz zdjęcie ajfonem kartce papieru z napisanym tekstem, to wbudowany OCR w usługę spróbuje odczytać, co tam jest napisane, i zapisać to jako plik tekstowy. Na razie jeszcze to kuleje (jakość ajfonowego foto!) ale daje przedsmak tego, czym to może być... 2. Fliq Tasks. – chyba najlepszy sposób załatania bolesnego braku synchronizacji zadań (Tasks) z makowego iCal-a. Sam programik na iPhone jest za darmo, płatny jest klient desktop. Ale na razie beta jest za darmo. Dodatkowo można wysyłać zadania do innych posiadaczy iPhonów w tej samej sieci. 3. Multiconvert – konwertuje wszystko na wszystko. Od temperatury, po zapis kolorów RGB... 4. Iphemeris Lite – bo lubię się pogapić na księżyc. Czyli, ile do pełni, plus astrobajerki dla amatorów. 5. Last fm. – Wiadomo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych