Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

sztuczki i triki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 darius112

darius112
  • 168 postów

Napisano 06 lutego 2009 - 17:53

Mogli byście tu wpisać różne triki takie jak np. to naciśnięcie Home i Power które robi zdjęcie ekranu IPoda takie które mogą ułatwić posługiwanie się nim i wykorzystać maksimum jego możliwości. P.S. Mam nadzieje że będzie to ciekawy temat i przydatny Z góry Dzięki i pozdrawiam

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 lutego 2009 - 17:58

2x wciśnięcie Home przy zablokowanym iP daje dostęp to funkcji iPoda,ale to chyba jedyny mi znany trick,no chyba że jest ich więcej.

#3 darius112

darius112
  • 168 postów

Napisano 06 lutego 2009 - 18:04

Dzięki, jeśli ktoś zna coś jeszcze niech pisze

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 lutego 2009 - 19:28

jak wciśniesz kombinację home home sleep home sleep sleep home home sleep home sleep sleep home sleep To będziesz miał dostęp do internetu przez łącza NASA za free;)

#5 lukibalboa

lukibalboa
  • 60 postów
  • SkądTG

Napisano 06 lutego 2009 - 19:35

Nie prawda ! :D (przetestowałem te łącza !) xD

A ja znam bardzo extra trik jak naćiśniesz sleep/wake to iT sie usypia albo wlacza :D

---- Dodano 06-02-2009 o godzinie 19:43 ----
a jak przytrzymasz sleep/wake i home przez kilka sekund to jest hard reset (nie testowalem tego :D)

#6 sepuku91

sepuku91
  • 482 postów
  • SkądTarnobrzeg/Wrocław

Napisano 06 lutego 2009 - 21:12

A jak sie wrzuci do sedesu, w ktorym jest woda, to ekran swieci na bialo i przestaje dzialac! :D

#7 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 lutego 2009 - 21:47

A na stronie Apple — Wsparcie — Instrukcje obsługi jest instrukcja obsługi iPoda touch, w której powyższe „tricki” są opisane.
No, może poza NASA i sedesem; to rzeczywiście nieudokumentowane funkcje. ;)

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lutego 2009 - 21:48

jesteś na np. na 2, 3, 4 stronie Springboardu to naciśnij home - przeniesie cie na 1 stronę.

#9 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 06 lutego 2009 - 21:48

dobra dajcie już sobie spokój z tymi żartami ;P iPhone to nie Mac żeby jakieś skróty klawiszowe były (tym bardziej ze klikalnych jest aż 2 nie licząc zgłaśniania..) więc home+sleep=screen home+sleep(przytrzymanie)=hard reset 2xhome=iPod (ale można zmienić) w sofcie 2.2 > kliknięcie jednokrotnie home na którymś z ekranów przeniesie do pierwszego. no można tu też zaliczyć wprowadzenie iPhone'a w tryb Recovery/DFU ale to chyba wiadomo. iii to chyba byłoby na tyle? ;)

#10 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 07 lutego 2009 - 12:56

To tylko kombinacje klawiszowe. Ale tricki na tym sie nie kończą.
Zdarza wam sie, że po przywruceniu iPoda z kopii zapasowej Jakis program czegoś nie zapisuje (np. Safari obrazków, Kontakty info o osobach i miniaturek, notatki notek...)?? Bo mi się zdarza i ostatnio odkryłem, że to wina uprawnień grupy. Najśmieszniejsze jest to, że uploadujac dwa pliki na raz jeden wrzuci się jako root:mobile a drugi mobile:mobile i jak ten drugi będzie sie zapisywać bez problemów, tak ten pierwszy za nic (miałem tak).
Wystarczy wpisać w Terminalu
chown -R mobile:mobile *ścieżka*

Ścieżki:
Dla zakladek Safari: /User/Library/Safari
Dla obrazków: /User/Media/DCIM
Dla notatek: /User/Library/Notes
Dla Kontaktow: /User/Library/AddressBook

Zapewne mógłbym wymyslec jeszcze kilka tricków... Ale teraz nie pamiętam.

#11 darius112

darius112
  • 168 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 14:40

O to mi między innymi chodziło coś po manipulować w systemie aby pracowało się lepiej.

#12 deepack

deepack
  • 242 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2009 - 14:56

no warto dodać ze można wyłączyć telefon a nikt nie wspomina ;) Home przytrzymanie i palcem po ekranie jak będzie opcja wyłącz

#13 vader_cool

vader_cool
  • 70 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 15:00

Jak jesteśmy w odtwarzaczu muzyki (główny ekran z okładką, Now playing) to po przeciągnieciu palcem w prawo , wraca nam do poprzedniego menu.

#14 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 07 lutego 2009 - 16:23

Jeszcze jeden trick:
Dołączona grafika ========> Dołączona grafika

Dołączona grafika ========> Dołączona grafika

I możemy wygodnie usadowić się w pozycji leżącej na kanapie i korzystać z Safari :P

No a co do akcelerometru w:
Muzyce- odwracając do góry "nogami" iPoda wracamy do standardowego wyświetlania (tylko okładka bedzie do góry nogami)
Zdjęciach- foty latają na wszystkie możliwe strony

#15 portyl

portyl
  • 59 postów
  • SkądWarschau

Napisano 07 lutego 2009 - 21:53

w safari jak stukniesz w pasek na górze gdzie jest zegarek i bateria to wróci ci na gore ogadanej strony ale chyba tylko w 2.2 i wyzej

#16 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 21:56

a jak w aplikacji iPod przekszywisz iPhone na bok to właczy się cowerflow :lol:

#17 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 07 lutego 2009 - 22:05

-gdy dzwoni telefon jednokrotne naciśnięcie klawisza power wycisza dzwonienie, drugie naciśnięcie odrzuca połączenie. -jeśli w safari podczas czytana np. długiego dokumentu chcemy przejść do pola adresowego to zamiast mozolnie przewijać palcem wystarczy stuknąć w górny pasek "menu bar" PS. Nie chce mi się zbytnio szukać ale był już kiedyś identyczny wątek.

#18 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 22:07

co do wyciszania to mozna tez przyciskami glosnosci

#19 sepuku91

sepuku91
  • 482 postów
  • SkądTarnobrzeg/Wrocław

Napisano 07 lutego 2009 - 23:37

A na stronie Apple — Wsparcie — Instrukcje obsługi jest instrukcja obsługi iPoda touch, w której powyższe „tricki” są opisane.
No, może poza NASA i sedesem; to rzeczywiście nieudokumentowane funkcje. ;)


Wypraszam sobie, sedes jest udokumentowany na youtube'ie :D

#20 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 10:36

Nasa tez. Najlepsza sztuczka to pobranie iBeera z AS :D

#21 przemoccc

przemoccc
  • 4 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 02:43

Tak mi sie przypomnialo, moze ktos to skojarzy, bo nie wiem, jak do tego wrocic. Otoz, kiedy nieudolnie probowalem wejsc w tryb DFU, w pewnym momencie pojawil mi sie na ekranie taki jakby wykres (cos jak przedstawienie graficzne dzwieku). Ktos moze cos kojarzy co to jest i jak to wywolac?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych