Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki palmtop, zeby wspolpracowal z Makiem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2006 - 16:35

Jestem zielony w temacie PDA, wiec prosze o zrozumienie... Potrzebuje palmtopa, ot w 99% do pisania w Wordzie i Excelu (badz czymkolwiek innym,ale zgodnym z tymi programami). Pytania: 1. czy palmtop bedzie wspolpracowal z Makiem, na zasadzie zeby wymieniac te pliki miedzy kompaem a PDA 2. czy sa jakies szczegolne modele makolubne 3. czy ktos ma do czynienia z takim gadgetem i moze polecic konkretny model? Z gory dziekuje, pozdr p.s uzywalem opcji szukaj, ale nic szczegolnego nie znalazlem.

#2 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 września 2006 - 16:38

PDA Palm TX

#3 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 01 września 2006 - 16:42

albo LifeDrive- taki TX tylko z dyskiem 4gb-

poczytaj na PDA Club - tylko uważaj bo tam się roi od pocketowców

poczytaj posty "kwieto" ;) ma TXa i Maca więc będziesz wiedział jak sprawa wygląda

#4 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 września 2006 - 16:58

Dell Axim 51v, albo jakiś Palm, jeśli starczy Ci funkcjonalność przerośniętej komórki.

#5 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 września 2006 - 17:33

Zerknij tutaj:
http://euro.palm.com...ucts/index.html

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 września 2006 - 21:54

Ja po kilku rozmowach na pdaclub kupiłem właśnie LifeDrive :)

#7 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 września 2006 - 22:13

Ja po kilku rozmowach na pdaclub kupiłem właśnie LifeDrive :)


Nawet jak się ma "uczulenie na Microsoft" to chyba już lepszym wyjściem jest T|X (dyktafon i tak większość osób ma w komórce czy ipodzie).

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 września 2006 - 22:34

T|X nie jest w niczym lepszy od LD - chyba że komuś zależy na małym rozmiarze i wadze. LD ma dysk 4GB, miktofon i jest metalowy. Rozważałem właśnie T|X i LD, T|X za 750zł używany, LD za 800zł nowy ale bez pudełka itp (import z Angli)

#9 yoshito

yoshito
  • 1 postów
  • SkądA-dam Sopot

Napisano 01 września 2006 - 23:14

TMÓJ PRZYJACIEL T/X

#10 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 01 września 2006 - 23:16

supportuje naszym klientow w usa kilka aplikacji na HP iPaq. Bardzo duzo spedzam czasu z tym PDA. jako hardware jest naprawde spoko a te aplikacja o ktorch piszesz super dzialaja na nim. Pytanie tylko czy jest makolubny ?

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 01:37

Mam jeszcze HP iPaq 5550 i zdecydowanie NIE jest makolubny, tylko tam siedzi jakiś Windows Mobile 2003, teraz na "topie" jest Windows Mobile 5 czy jakoś tak. Tak czy inaczej dobrze powinny współpracować z Makiem wszystkie PDA z systemem Palm OS czyli Palm/PalmOne i Sony. Wszystkie inne na PocketPC(Windows) niezależnie od sprzętu i tak są na WM5 od którego zależy czy się z Mac polubi czy nie.

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 09:03

T|X nie jest w niczym lepszy od LD - chyba że komuś zależy na małym rozmiarze i wadze.
LD ma dysk 4GB, miktofon i jest metalowy.


W przypadku palmtopa chyba główną cechą jest mały rozmiar i waga. Oczywiście, jak ktoś już się decyduje w obecnych czasach na takie urządzenie to przydałyby się jakieś funkcje wyróżniające urządzenie na tle komórkowej konkurencji.

Rozważałem właśnie T|X i LD, T|X za 750zł używany, LD za 800zł nowy ale bez pudełka itp (import z Angli)


Taka cena to raczej wyjątek a nie reguła.

Wszystkie inne na PocketPC(Windows) niezależnie od sprzętu i tak są na WM5 od którego zależy czy się z Mac polubi czy nie.


http://www.markspace.com/

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 09:44

W przypadku palmtopa chyba główną cechą jest mały rozmiar i waga. Oczywiście, jak ktoś już się decyduje w obecnych czasach na takie urządzenie to przydałyby się jakieś funkcje wyróżniające urządzenie na tle komórkowej konkurencji.

Racja ale LD wcale nie jest dużo większy i cięższy od T|X'a nawet jest węższy!

Taka cena to raczej wyjątek a nie reguła.

To prawda, trafiłem na okazje, ale używane LD po około 800zł można trafić na Allegro.

http://www.markspace.com/

Dzięki :) przyda się.

#14 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 09:59

Racja ale LD wcale nie jest dużo większy i cięższy od T|X'a nawet jest węższy!


50 gramów to już prawie ciężar metalowego etui :-). Pozatym wolałbym zainwestować w 4GB SD niż wolniutki dysk.

To prawda, trafiłem na okazje, ale używane LD po około 800zł można trafić na Allegro.


Jakaś przyczyna tego musi być :-)

Dzięki :) przyda się.


Np. Była już o tym mowa tutaj na forum :-)

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 września 2006 - 09:59

Dzieki wielkie. No wlasnie, niue zaznacyzlem, ale raczej ze wzgledu na ceny i hierarchie wazniosci zakupow, palmtopa chce kupic uzywanego. jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 10:03

50 gramów to już prawie ciężar metalowego etui :-). Pozatym wolałbym zainwestować w 4GB SD niż wolniutki dysk.

Nie odczuwam tych gramów (tym bardziej że palm służy mi przede wszystkim jako nawigacja w samochodzie) a kartę SD nadal mogę dokupić i mieć 8GB ;)

Jakaś przyczyna tego musi być :-)

Trafiłem 3 sztuki (2 sprzedawała ta sama osoba, która do końca nie widziała co sprzedaje) a jedna była trochę zniszczona. Wszystkie 3 po 800.
Dlaczego tak tanio? Bo przywożone z USA(ta zniszczona) i z UK(te 2 sztuki)

#17 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 10:20

Nie odczuwam tych gramów (tym bardziej że palm służy mi przede wszystkim jako nawigacja w samochodzie) a kartę SD nadal mogę dokupić i mieć 8GB ;)


Jakbyś kupił laptopa to też byś nie odczuł wagi przy nawigacji :-)
Zresztą do nawigacji, z racji sporo większej ilości softu to jednak tylko Windows.

Trafiłem 3 sztuki (2 sprzedawała ta sama osoba, która do końca nie widziała co sprzedaje) a jedna była trochę zniszczona. Wszystkie 3 po 800.
Dlaczego tak tanio? Bo przywożone z USA(ta zniszczona) i z UK(te 2 sztuki)


W stanach Lifedrive kosztuje w przeliczeniu 1250 zł, a w UK 1590 zł, więc to raczej nie kwestia pochodzenia geograficznego.

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 września 2006 - 10:20

A jeszcze jedno lamerskie pytanie, ktore mnie gnebi a wstyd mi zapytac :) Chodzi o PocketWorda i PocketExcela: jak to jest z polskimi znakami? Czy musze uwazac, zeby kupic palmtopa z polskiego rynku?

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 10:36

Jakbyś kupił laptopa to też byś nie odczuł wagi przy nawigacji :-)

Nie zmieściłby się do mojego auta, zresztą ciężko bby mi go było chować do schowka.

Zresztą do nawigacji, z racji sporo większej ilości softu to jednak tylko Windows.

Używam tylko TomTom'a

W stanach Lifedrive kosztuje w przeliczeniu 1250 zł, a w UK 1590 zł, więc to raczej nie kwestia pochodzenia geograficznego.

Mam wrażenie że jakaś sieć dodaje LD w ramach podpisania umowy, coś jak Blueconnect czy coś.

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 10:47

A jeszcze jedno lamerskie pytanie, ktore mnie gnebi a wstyd mi zapytac :)
Chodzi o PocketWorda i PocketExcela: jak to jest z polskimi znakami?
Czy musze uwazac, zeby kupic palmtopa z polskiego rynku?


Można dokupić jakąś formę lokalizacji zwykle - czy to polską klawiaturkę czy pełne spolszczenie systemu. Ja mam do pocketa pełna lokalizację, a używam tylko klawiaturki (zmodyfikowanej do działania z zewnętrzną klawiaturą) - problem w tym, że mi przynajmniej przy przenoszeniu plików na dorosły komputer gubiło polskie krzaczki, ale nie zagłębiałem się w ten temat za bardzo. Pozatym w WM 5.0 są odświeżone PocketOffice'y, to nie wiem zupełnie jak tam.

Nie zmieściłby się do mojego auta, zresztą ciężko bby mi go było chować do schowka.


Apple być może. Pecetowe maleństwo się znajdzie :-)

Używam tylko TomTom'a


Jak się nie ma wyboru :-)

Mam wrażenie że jakaś sieć dodaje LD w ramach podpisania umowy, coś jak Blueconnect czy coś.


Dwie sztuki oddała?

#21 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 10:59

Apple być może. Pecetowe maleństwo się znajdzie :-)

A cena?

Jak się nie ma wyboru :-)

Na iPaq mam Automapę XL tylko że mi zależy na nawigacji w Europie a nie w Polsce a do tego TomTom nadaje się znakomicie (Mam na iPaq Smart ST i wolę TomTom'a)

Dwie sztuki oddała?

Tak, w takich dziwnych foliowych opakowaniach z logo ReCell i cenami różnych PDA od 35 to 135 euro.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 września 2006 - 11:22

A cena?


Zależnie od wymagań. Można kupić za 500 zł coś z P3 i schować w bagażniku + 1000 zł za ekran touchcreen do konsoli. Albo coś pokroju Vaio Picturebooka.

Na iPaq mam Automapę XL tylko że mi zależy na nawigacji w Europie a nie w Polsce a do tego TomTom nadaje się znakomicie (Mam na iPaq Smart ST i wolę TomTom'a)


Owszem. Ale tomtom jest też na PPC, a Automapa na PalmOS nie :-)

#23 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 września 2006 - 11:45

Owszem. Ale tomtom jest też na PPC, a Automapa na PalmOS nie :-)

Zgadza się ale TomTom na PPC chodzi kilka razy wolniej niż na PalmOS ;)
Mapa Polski w TomTom nie jest aż taka zła - tak czy siak wolę jedną aplikację niż kilka.
Są plusy i minusy obu platform i dobrze że jest wybór.

#24 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 02 września 2006 - 13:30

Chciałbym się zaptać o jakość mikrofonu w LifeDrive czy jest możliwe nagranie wykładu na studiach ?? Czy raczej zrozumienie chociaż jednego słowa graniczy póżniej z cudem ?? No i jak to jest z mp3kami w tym Palmie ??

#25 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 02 września 2006 - 13:37

właśnie Code napisz coś o PocketTunes, jak wygląda synchronizacja z iTunes i wogóle i mógłbyś jeszcze napisać czy to "budzenie dysku" trwa jakoś długo? czy tak jak w ipodzie chwilka i działa?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych