Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakich programów na Maku używają architekci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kotbehemot

kotbehemot
  • 75 postów

Napisano 31 sierpnia 2006 - 22:36

Witajcie.. Wkrótce zamierzam przerzucic się z PC na maka - dość juz tego windowsa;) I rozglądam się za oprogramowaniem dla architektow. Jest oczywiscte, ze na PC architekci uzywają niesmiertelnego zestawu AutoCAD + 3D Max + VRAY. Jaki zestaw jest "modny" na makach?:) Mam nadzieje, ze są na tym forum jacys architeci/studenci;) PS wiem, ze istnieje masa zamienników powyzej wymienionych przeze mnie programów na PC.. ale jednak głownie zalezy mi na opinii czego sie uzywa, co jest najprostsze, najbardziej oczywiste i dobrze ze sobą działa? pozdrawiam

#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 01 września 2006 - 05:02

proponuję Ci przejrzeć ofertę www.cortland.pl - jest tam m.inn. ArchiCAD w wersji PC/Mac oraz masa innego oprogramowania - co do zamienników 3D MAX już ten temat wielokrotnie poruszano na forum.

#3 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2006 - 16:29

Moja siostra ma dzialalnosc projektancka-i jak patrze po niej i jej znajomych z branzy, to uzywaja glownie ArchiCAD a do renderowania ArtLantis. Mimo mod i zamiennikow, ArchiCAD jest dobrym, jest wciaz udoskonalany (pamietam jak przezywali ci znajomi ze wreszcie mozna klasc krzywe sciany!), na kliencie zawsze robi wrazenie jak mu zdejmujesz sciany w chacie i na ekranie zostaje tylko zarys domu z kabli elektrycznych :) W tej chwili kazda szanujaca sie firma, czy to meblarska, czy produkujaca armature lazienkowa czy schody, (a nawet glazury) itp daje biblioteki archicadowskie ze swoimi produktami, tak tez mozesz klientowi wizualizowac konkrety, tak jak to bedzie wygladalo po zamontowaniu tych rzeczy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych