Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Takie tam... Skośnooka klawira do PB jak ktoś chce zobaczyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 09 lipca 2005 - 10:43

No to link do zdjęcia z chińską/japońską klawiaturą do PowerBooka G3 "Pismo"

http://img02.allegro...0482/57048286_1

A tu link do aukcji na której toto można kupić jakby ktoś się zakochał :wink:

http://www.allegro.p...p?item=57048286

P.S. zwróćcie uwagę zwł na rozmiar spacji i rozmieszczenie klawiszy funkcyjnych :]

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2005 - 10:57

Ja się w niej już zakochałem jakiś czas temu, ale potrzebna mi jedynie klawira. Och, to by była niespodzianka jakby przyjechała do mnie koleżanka z Japonii. Reakcje Japończyków na cokolwiek wyjątkowego (a Japońska klawiatura w Polsce z pewnością taką jest) są warte niejednego poświęcenia :mrgreen: niestety nie mam teraz kaski, żeby kupić drugi taki sam komputer 8)

[ Dodano: 2005-07-09, 12:01 ]

No to link do zdjęcia z chińską/japońską klawiaturą do PowerBooka G3 "Pismo"


Z mojej wiedzy wynika, że to raczej Japońska - są tylko tradycyjne znaki alfabetu Japońskiego. Co prawda używają też alfabetu Chińskiego, ale w trochę inny sposób niż Chińczycy. Tak wogóle to używają ze 3 alfabetów wyłączając nasz, arabski - przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy :mrgreen: Co mają zabawę

#3 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 09 lipca 2005 - 12:35

To na 100% jest klawiatura japońska, ze znaczkami Hiragany. Jak napisał Janek, istotnie maja tam 3 alfabety Hiraganę - służy do zapisywania wyrazów natywnie japońskich i składa się z głosek np. sa, szi su, se itd. Kataganę - służy do zapisywania wyrazów pochodzenia obcego - np: purintu (to po japońsku drukarka :) ) Kanji (czyt. kandżi) - tylko umownie nazywane alfabetem - wywodzące sie z chińskich piktogramy, często zastępujące znaczenie całego słowa. To Kanji używa się na codzień, np. w gazetach, a przy pomocy Hiragany dodaje sie końcówki gramatyczne, odmiany itd. Jakby ktoś miał więcej pytań to mogę wyjaśnić, ale na forum nie chce przynudzać. Klawirka zajefajna - niezły szpan. Aa jeszcze mi sie przypomniała ciekawostka: Jak sie pisze po japońsku na kompie to stawia się znaki Hiragany, które automatycznie system zamienia po napisaniu wyrazu na znaczek Kanji - śmiesznie to wygląda.

#4 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2005 - 14:06

Woow Ty się na tym znasz!!!!!!! No to mam kumpla :P mam bzika na punkcie Japończyków, szczególnie architektury i designu, ale także kilku innych rzeczy. Japońskiego to się niestety nie nauczę, bez przesady, ale ciekawość = stopień wysoki, bardzo wysoki.

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 lipca 2005 - 14:21

haha chłopaki co wy? z Kawaii się uczyliście Japońskiego ? DBZ Rulez!! :mrgreen:

#6 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 09 lipca 2005 - 21:48

Woow Ty się na tym znasz!!!!!!! No to mam kumpla :P mam bzika na punkcie Japończyków(...)

Nooo jest czym się zachwycać - głownie tym jakie oni potrafią mieć odchyły (zwłaszcza seksualne... 8) )

#7 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 09 lipca 2005 - 22:29

Moglem sie spodziewac komenta Mac_Abry... ;D (nie zebym cos wiedzial - tak tylko)

#8 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 lipca 2005 - 07:04

Nooo jest czym się zachwycać - głownie tym jakie oni potrafią mieć odchyły...

no na punkcie Japonek to mam bzika największego, skoro podejmujesz ten temat... zaczyna się robić mały off :oops:

Byłem na Twojej stronie (bo to chyba Twoja www.macabra.pl?), teraz wiem skąd MacAbra, szczerze powiedziawszy najpierw kojarzyło mi się bardziej z czary mary abra kadabra niż z kłopotami.
Gratuluję!!! świetny materiał, będę polecał każdemu kto przesiada się na Maca (lub będzie chciał się przesiąść). Doskonała incjatywa

#9 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 10 lipca 2005 - 09:17

Ja sie przez rok uczyłem japońskiego - miałem taki przedmiot na studiach: "Język i kultura Japonii", stąd podstawy mam :) Fanatykiem jakimś nie jestem, żadne mangi ani inne rzeczy, nooo może origami od czasu do czasu - nawet nie wiecie jak to uspokaja :D. Japonki, owszem całkiem spoko :)

#10 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 11 lipca 2005 - 12:14

no na punkcie Japonek to mam bzika największego, skoro podejmujesz ten temat... zaczyna się robić mały off :oops:

akurat może nie miałem na myśli urody Japnek, ale dobrz wiedzieć :wink:

Byłem na Twojej stronie (bo to chyba Twoja www.macabra.pl?)

nie to nie moja i nie niestety :P Tzn nie żebym coś do niej miał (oprócz tego że ludzie ją ze mną kojarzą), pozdrawiam autora, szkoda tylko że sobie podobną "ksywę" znalazł, ale wierzę że to nei plagiat :]

teraz wiem skąd MacAbra, szczerze powiedziawszy najpierw kojarzyło mi się bardziej z czary mary abra kadabra niż z kłopotami.

Wierz mi że nie wiesz, i że to bynajmniej nie MA nic wspólnego z KŁOPOTAMI, zwł z powodu Maca, hmm ani tym bardziej czarami :P !

Gratuluję!!! świetny materiał, będę polecał każdemu kto przesiada się na Maca (lub będzie chciał się przesiąść). Doskonała incjatywa

nie dziękuję, a gratulacje należą się prędzej dominoaqq

[ Dodano: 2005-07-11, 13:19 ]

Moglem sie spodziewac komenta Mac_Abry... ;D

(nie zebym cos wiedzial - tak tylko)

hmmm...

a to ciekawe! :o

:]

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2005 - 21:34

janek napisał/a:

Byłem na Twojej stronie (bo to chyba Twoja www.macabra.pl?)

nie to nie moja i nie niestety Razz Tzn nie żebym coś do niej miał (oprócz tego że ludzie ją ze mną kojarzą), pozdrawiam autora, szkoda tylko że sobie podobną "ksywę" znalazł, ale wierzę że to nei plagiat :]


to tak jak ja i forum myapple.pl ;P

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2005 - 22:29

To na 100% jest klawiatura japońska, ze znaczkami Hiragany. (...)

Kurczę, czy wszystkie makjuzery to japonofile?* :D

* czytaj "i ja też, i ja też!" :wink:

#13 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2005 - 12:45

kurcze i ja mam jakis sentyment do Japonek ;) podobaja mi sie mieszkania urzadzone w stylu jaopnskim z odrobina minimalizmu ;)

#14 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 12 lipca 2005 - 14:27

heheh ja sie tez dolacze do wielbicieli tego kraju ;) akurat dla mnie japonia jest :guru od spraw tunigu samochodowego i samochodow.. mocarze i tyle .. dlatego jezdze sobie szybka `honda civic ;)

#15 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 12 lipca 2005 - 14:50

...w stylu jaopnskim z odrobina minimalizmu ;)

hehe jakieś kompleksy?

Ja uwielbiam Japończyków za motocykle(aktualnie posiadam Honda VT250S) no i Manga&Anime!! DragonBall Rulez :mrgreen:

#16 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lipca 2005 - 15:31

ee! :D Watashi mo Nihon-no fuan desu yo! :mrgreen: (demo mada Maku-o arimasen)

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 12 lipca 2005 - 16:04

Uwielbiam japonki (takie klapki)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych