Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który nano do biegania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietia

pietia
  • 13 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 08:25

Witam

Planuję kupno zestawu nike+, współpracuje on z wszystkimi 4-ma generacjami nano oraz ipod touchem. Ipod touch odpada ze względu na cenę i rozmiar. Zależy mi na :
  • bardzo dużej wytrzymałości - czasami biegam >20 km w różych temperaturach
  • jakości dźwięku - często są to audiobooki i wymagam tutaj naprwdę dobrego dźwięku
  • nie musi grać filmów , latać po piwo do lodówki ani informować mnie o nowościach w sklepie apple'a
  • nie potrzebuje makro wielkich dysków , 1-2 gb to szczyt moich potrzeb

Standardowo do nike+ potrzeba też bucików z miejscem na sensor i samego chipu który kosztuje około 160 zł .

Pytanie oczywiście którą generację nano wybrać.

Alternatywą dla mnie jest zakup opaski na rękę z chipemUSB i tym samym uwolnienie się od potrzeby posiadania ipoda , aczkolwiek jeśli to dobry i wytrzymały sprzęt to jestem w stanie ponieść koszta. Miło by było usłyszeć opinie kogoś bawiącego się już nike+.

Dzięki za odpowiedź

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2009 - 10:29

ja bym wziął najnowszego 4G i 4GB na Twoim miejscu. Jeśli zaś chodzi o opaskę na rękę, to ma podstawową wadę - nie ma ona odtwarzacza muzyki, a program w iPodzie Nike+ naprawdę dobrze potrafi dobierać muzykę do tempa biegu.

#3 Doomsday

Doomsday
  • 69 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 11:30

Hmm wg mnie do biegania najlepszy byłby Shuffle. Małe rozmiary, waga no i wrzucisz sobie 2GB muzyki. Miałem wcześniej opaskę Nike+ i uciążliwe dla mnie było zmienianie utworów w czasie biegu, dobrze było mieć iPoda gdzieś pod ręką. Zastanów się czy warto wydawać kasę na zestaw czy lepiej kupić jednego Shuffle do konkretnego biegania i Nano do całej reszty:)

#4 yendashfun

yendashfun
  • 187 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lutego 2009 - 11:46

Generalnie - żaden. Albo biegasz albo słuchasz. Resztę znajdziesz na forum np. bieganie.pl Też przez to przechodziłem.

#5 pietia

pietia
  • 13 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 11:49

nike+ nie działą na shuffle z tego co mi wiadomo.


Generalnie - żaden. Albo biegasz albo słuchasz. Resztę znajdziesz na forum np. bieganie.pl
Też przez to przechodziłem.


Ale ja chce sluchac podczas biegania , poprostu to lubie i nie jestem zadnym zawodowcem.

Zastanów się czy warto wydawać kasę na zestaw czy lepiej kupić jednego Shuffle do konkretnego biegania i Nano do całej reszty


chcialbym miec jeden odtwarzacz i kupuje akurat apple ze wzgledu na nike+

#6 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 04 lutego 2009 - 11:49

Dobra jakość do audiobookow? One są raczej w niskim bitrate, poza tym z pchelek dołączonych do iczegokolwiek nie uzyskasz dobrej jakości :) co do innych kwestii nie pomogę bo nie praktykuję, pozdr. T

#7 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 lutego 2009 - 12:51

Ja korzystam z iPoda nano 1G :) (http://georgelim.sit...39/ipodnano.jpg)
To już muzealny sprzęt ale nadal daje radę.
Do tego mam zestaw Nike+ i ArmBand (http://s7d1.scene7.c...9?$medium_item$).
Butów Nike+ nie musisz oczywiście kupować, żeby sensor działał.
Do amatorskiego biegania, jakie prezentuję, w zupełności wystarcza.
Jakość dźwięku z samego iPoda jest wyśmienita, niestety oryginalne słuchawki są dosyć
kiepskie ale można je wymienić na jakieś Senneheisery czy Kossy i będzie OK.
Ale możliwe, że do biegania wystarczą Ci te oryginalne.

#8 pietia

pietia
  • 13 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 14:27

Butów Nike+ nie musisz oczywiście kupować, żeby sensor działał.
Do amatorskiego biegania, jakie prezentuję, w zupełności wystarcza.


z tego co zrozumiałem do buta wkłada się specjalny chip który mierzy tępo tempo, kilometry i nawet długośc kroku na każdą z nóg, z kolei do chipa trzeba specjalnego buta nike+ czy się mylę ?

#9 Doomsday

Doomsday
  • 69 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 16:00

z tego co zrozumiałem do buta wkłada się specjalny chip który mierzy tępo , kilometry i nawet długośc kroku na każdą z nóg, z kolei do chipa trzeba specjalnego buta nike+ czy się mylę ?


Na szczęście nie musisz kupować specjalnych butów bo musisz mieć jedyni gdzie umieścić sensor ( w skarpetkę:P ?). A jak już to kup opaskę na sensor Sportsuit? Sensor+ for iPod

#10 pietia

pietia
  • 13 postów

Napisano 04 lutego 2009 - 18:44

super , dzięki wielkie za pomoc :) , mam już buty do biegania więc to rozwiązanie ucieło mi ~300 zeta wydatku :)

#11 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 lutego 2009 - 20:31

Jest dokładnie tak jak mówi Doomsday, ja mam sensor umieszczony między językiem a sznurowadłem buta i wszystko gra.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych