Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nauka gry na keyboardzie - czy to trudne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#51 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 maja 2007 - 19:05

Simborek, to ja widocznie miałem więcej szczęścia :) Mnie się jedna tylko taka niekumata trafiła nauczycielka ;) Tak to pierwszą miałem super, jednego gościa który nauczył mnie techniki na klasycznych utworach na pianinie i jednego takiego show-mana który też mnie baardzo dużo nauczył. Ale jak ich sobie nagrywałem to już wiedziałem że są na prawdę dobrzy i że będą ode mnie wymagać dużo.

#52 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 28 maja 2007 - 21:54

Simborek, to ja widocznie miałem więcej szczęścia :) Mnie się jedna tylko taka niekumata trafiła nauczycielka ;) Tak to pierwszą miałem super, jednego gościa który nauczył mnie techniki na klasycznych utworach na pianinie i jednego takiego show-mana który też mnie baardzo dużo nauczył. Ale jak ich sobie nagrywałem to już wiedziałem że są na prawdę dobrzy i że będą ode mnie wymagać dużo.


Wiesz, bardzo możliwe, że troche myślałem zbytnio stereotypem - w końcu jeden z nauczycieli jako metodę wychowawczą stosował coś w rodzaju wciskania mi na siłe palców w klawisze :D

Z tym, że myśle, że w szkole znajdzie wyselekcjonowaną i kompetentą kadre, a dobrego prywatnego nauczyciela troszke trudniej znaleść - może kogoś z polecenia na przykład?

W każdym razie strzeżcie się... :D

#53 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2007 - 22:11

Jakby Alenia przyznała się skąd jest, może moglibyśmy sami kogoś polecić :)

#54 zyzko

zyzko
  • 91 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 15:17

Witam chciałbym nauczyć sie grac disco polo mam keyboard Yamahę Psr-403 i nie wiem jak na niej grac disco polo jakieś style czy coś nic nie wiem z czym to sie je :(

#55 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 15:24

Zacznij od instrukcji obsługi klawisza, nauki "Wlazł kotek na płotek" i przeczytania tego wątku od początku... ;)

#56 zyzko

zyzko
  • 91 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 15:46

umiem grac podstawy gram już z nut wszystko pięknie fajnie ale Disco polo mi nie wychodzi :(

#57 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 17:04

To proste: rytm typu um-pa, um-pa, metrum 4/4, trzy, cztery podstawowe funkcje (C,a,F,G dla wirtuozów G7) melodia oparta na maksimum pięciu dźwiękach i disco polo gotowe... :D

#58 zyzko

zyzko
  • 91 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 18:14

ale jest problem bo moja yamaha nie ma rytmu um-pa um-pa :(usze skądś ściągnąc :)

#59 halamadrit

halamadrit
  • 1 postów
  • SkądZagórzany

Napisano 06 sierpnia 2007 - 16:52

Witam:) a czy można grać na keybordzie coś nowoczesnego?? no wiecie jakies fajne pisenki czy cos.... a mozna prosić o jakieś ciekawe nutki i programik do czytania??

#60 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 06 sierpnia 2007 - 17:15

Na keyboardzie niestety da sie grać tylko Bacha.
Wina zabezpieczeń - producenci bali się, że jeszcze zechcesz zchałturzyć Chopina.

Ciekawe nutki:
Dołączona grafika

A program ma czytać na głos czy po cichu?

...

A tak serio: przejdź sie do sklepu muzycznego i poproś o opracowania na keyboard "for dummies" - tam mają tego multum :)

#61 Tigro

Tigro
  • 70 postów

Napisano 16 maja 2009 - 12:09

Wybaczcie, że odkopuję stary temat, ale uważam, że lepiej, żeby wszystko było w jednym miejscu niż porozrzucane po stu tematach z jedną odpowiedzią każdy :) Otóż dwa dni temu postanowiłem skorzystać z tego, że mam w domu keyboard (wiekowa maszyna: Yamaha PSS-390 :)) i w końcu zrobić z niego użytek. Wyćwiczyłem jak na razie muzykę z różowej pantery, "Clocks" Coldplaya (nie moje klimaty, ale wydawało się łatwe.. :)) i uproszczoną wersję Entertainera (bez początku, na jedną rękę) - no i pojawia się problem. Chciałbym powoli przesiadać się na jakieś prostsze piosenki na dwie ręce, ale moje dłonie odmawiają posłuszeństwa przy czymś takim. Czy macie jakieś sposoby mogące ułatwić grę na dwie ręce? Kiedy skupiam się na tym, co mam grać prawą, lewa nie daje rady grać w odpowiednich momentach tego, co ma grać. Może znacie jakieś piosenki, na których można to wyćwiczyć? Z góry dzięki za pomoc :)

#62 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 maja 2009 - 12:40

Nie jestem dobry w temacie nauczania, ale proponowałbym najpierw osobno nauczyć się prawą, potem lewą. Jak obie ręce osobno będą dobrze wyćwiczone, to wtedy powolutku je łączyć. Najlepiej nie cały utwór od razu, tylko po kilka taktów. Najważniejsze, żebyś łącząc obie ręce grał na tyle wolno, żeby jakoś to szło. Nie ma sensu podkręcać sobie tempa na początku, to przyjdzie z czasem.

#63 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 16 maja 2009 - 12:42

1.) ćwicz gamy i pasaże - najpierw prawą ręką, potem lewą, a jak będziesz miał perfekcyjnie wyćwiczone to na obie ręce. zwłaszcza pasaże rozbieżne dają dobry efekt 2.) etiudy to takie utwory ćwiczebne - jest wiele takich, które mają ćwiczyć synchronizację obu rąk generalnie wszystko przychodzi z czasem ;)

#64 Tigro

Tigro
  • 70 postów

Napisano 16 maja 2009 - 12:52

Nie ma sensu podkręcać sobie tempa na początku, to przyjdzie z czasem.

Tzn. w trzecim dniu nauki nie ma co jeszcze myśleć o graniu na dwie ręce?

MacDada - "pasaże"? Googlowałem i jedyne pasaże jakie mogłem znaleźć, to te handlowe ;) Mógłbyś mnie trochę naprowadzić o co chodzi?

#65 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 maja 2009 - 13:29

Występujące po sobie: pierwszy, trzeci i piąty dźwięk gamy (durowej lub molowej)
nazywamy pasażem. Przykładowe pasaże:

C-dur: c, e, g
a-moll: a, c, e
F-dur: f, a, c
f-moll: f, as, c


Chciałem Ci to znaleźć na YouTube, żeby lepiej zobrazować, ale jakoś nie moglem się doszukać.

#66 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2009 - 18:44

Czytanie nut jest prostsze niż alfabet trzeba zacząć od etiud i prostszych utworów alby skoordynować obie ręce Ja gram na pianinie od 4 lat

#67 inna888

inna888
  • 2 postów

Napisano 15 lipca 2009 - 09:42

hej Ja mam keybord w domu i nauczyłam się grać na 2 ręce Marsza Tureckiego. Nie znam żadnych nut niestety, ale nauczyłam w ten sposób: -mam na keybordzie marsza tureckiego i sobie słuchałam i powtarzałam ze słuchu to co słyszę. Z tym że na początku nauczyłam się melodii prawą ręką, a potem akompaniamentu lewą, a potem to połączyłam. Na początku było trudno zsynchronizować lewą z prawą, ale powolutku się nauczyłam, nie wiem jak to działa ale coś sie w głowie przestawia samo jak sie troche pocwiczy. Mozecie polecic jakiegos nauczyciela moze w Warszawie?

#68 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 lipca 2009 - 20:48

heh, w Warszawie to masz od groma ludzi i szkół muzycznych ;)

#69 inna888

inna888
  • 2 postów

Napisano 16 lipca 2009 - 08:34

heh, w Warszawie to masz od groma ludzi i szkół muzycznych ;)


No niby tak. Do szkoły muzycznej już sie raczej nie nadaje, bo mam 27 lat prawie. Z chęcią bym wzięła takie indywidualne lekcje u kogoś kto uczy takich starych ludzi jak ja.

#70 tmike

tmike
  • 3 postów

Napisano 14 listopada 2009 - 00:57

pilne Mam krótkie pytanie, posiadam cztero oktawowy instrument klawiszowy, nie chce go zmieniac na inny. Czy moge na 4 oktawach uczyć się grać ???? z góry dziękuje

#71 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 14 listopada 2009 - 01:06

A dlaczego niby nie ? Jeśli w przyszłości stwierdzisz że chcesz rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie - wtedy kupisz sobie coś lepszego. Póki co na razie ćwicz muzykowanie na tym co masz bez zbędnych inwestycji.

#72 tmike

tmike
  • 3 postów

Napisano 14 listopada 2009 - 09:15

...bo wiesz, chodzi o to, czy ja będę mógł zagrać na tym większość, czy sie nie okaże ze brakuje mi oktawy ?
Nie będę grać na pewno muzyki klasycznej, tylko rozrywkową.... na 100% nie zabraknie mi oktawy ?

---- Dodano 14-11-2009 o godzinie 15:42 ----
to co, zostawić cztero-oktawowy klawisz i będzie dobrze ?

#73 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 15 listopada 2009 - 17:55

...bo wiesz, chodzi o to, czy ja będę mógł zagrać na tym większość, czy sie nie okaże ze brakuje mi oktawy ?
Nie będę grać na pewno muzyki klasycznej, tylko rozrywkową.... na 100% nie zabraknie mi oktawy ?

---- Dodano 14-11-2009 o godzinie 15:42 ----
to co, zostawić cztero-oktawowy klawisz i będzie dobrze ?


Spoko, nie zabraknie Ci oktawy :)

#74 tmike

tmike
  • 3 postów

Napisano 16 listopada 2009 - 11:13

dzieki, pozdrawiam

#75 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 października 2010 - 19:29

BTW: Ów wątek ma trwa już ponad 4 lata na MyApple.

Co sądzicie o metodzie kreatywnej nauki gry na klawisach? Tu pan Lacert o niej opowiada: YouTube - 15 lekcji gry na fortepianie w domu, dla poczatkujacych
A to strona z lekcjami: piano Lachert

Pozdrawiam w oczekiwaniu na opinie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych