Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? By艂o: Co to "Si艂a Reputacji" ?


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
383 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 12:54

6, prosi艂bym o par臋 s艂贸w wyja艣nienia. Mam nadziej臋, 偶e SR mo偶e tylko rosn膮膰 :D

#2 Lack

Lack
  • 2聽171 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:27

Punkty lansu inaczej.

#3 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:32

No cóż, to czy reputacja będzie lansem, bo będziemy dawać plusiki za lubienie kogoś albo za to, że śmiesznie gada, czy wyrazem szacunku i podziękowania za cudzą bezinteresowną pomoc i działania na rzecz forum i środowiska, zależy wyłącznie od nas, użytkowników tego forum. Reputacja jest tylko narzędziem, a to jak zostanie użyta, zależy tylko od użytkownika.
  • J臋drekMac lubi to

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:41

dobrze, ale. ja tylko chciałem się dowiedzieć jak to działa, jak używać, skąd pomysł, a mamy abstrakcję na n-tym poziomie

#5 Lack

Lack
  • 2聽171 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:46

ja tylko chcia艂em si臋 dowiedzie膰 jak to dzia艂a, jak u偶ywa膰, sk膮d pomys艂, a mamy abstrakcj臋 na n-tym poziomie


T艂umaczysz si臋 jakby艣 pierwszy raz na forum wszed艂 ;-)

#6 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 13:51

ja tylko chcia艂em si臋 dowiedzie膰 jak to dzia艂a, jak u偶ywa膰, sk膮d pomys艂, a mamy abstrakcj臋 na n-tym poziomie

W skr贸cie jest to nowe wcielenie punkt贸w "pom贸g艂" z poprzedniego silnika forum. Nowo艣ci膮 jest to, 偶e dany wpis mo偶e ocenia膰 nie tylko autor w膮tku, ale te偶 ka偶dy czytaj膮cy.

#7 Hex

Hex
  • 2聽660 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 31 sierpnia 2006 - 14:52

Innymi słowy, to taki wyścig szczurów. Nikomu nie potrzebny.

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 14:54

Lack.. wiem, wiem, wiem

Heidi, dzi臋ki za wyja艣nienia.

#9 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 15:51

Innymi s艂owy, to taki wy艣cig szczur贸w. Nikomu nie potrzebny.

Uwaga na nisko przelatuj膮ce kwantyfikatory!

Wy艣cig, z natury rzeczy, ma na celu zdobycie jakiej艣, by膰 mo偶e tylko wyimaginowanej, nagrody. A gdzie ta nagroda w tym przypadku? Wi臋c nie masz racji, to nie jest 偶aden wy艣cig.

Ale mo偶e nim si臋 sta膰, je偶eli tak zostanie potraktowany przez u偶ytkownik贸w tego forum, stanie si臋 sposobem na lans (o czym napisa艂 Lack). I tu wracamy do mojej poprzedniej wypowiedzi. Te punkty b臋d膮 tym, czym my sami je uczynimy.

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4聽184 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:18

punkty beda informacja dla nowych uzytkownikow o tym kto w jakim stopniu moze pomoc. bez obrazy ale Lack ma oko艂o 1000 post贸w ale jako艣 nie mam wra偶enia zeby pomaga艂. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...

#11 tskisiu

tskisiu
  • 1聽255 post贸w
  • Sk膮dEnschede (NL)

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:37

punkty beda informacja dla nowych uzytkownikow o tym kto w jakim stopniu moze pomoc.
bez obrazy ale Lack ma oko艂o 1000 post贸w ale jako艣 nie mam wra偶enia zeby pomaga艂. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...


A do czego s艂u偶y forum? Przecie偶 trudno dysktowa膰 na jakie艣 g贸rnolotne tematy. To tylko komputery.

#12 Lack

Lack
  • 2聽171 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:44

bez obrazy ale Lack ma oko艂o 1000 post贸w ale jako艣 nie mam wra偶enia zeby pomaga艂. owszem udziela sie na forum ale zawsze pisze o wszystkim i o niczym ...


Je艣li to Twoje wra偶enie szczeg贸lnie Cie uwiera to mo偶esz bez obrazy wyzerowa膰 m贸j licznik post贸w.

#13 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 17:55

Nie masz racji. Komputery s膮 tylko pretekstem, a forum s艂u偶y ludziom, kt贸rzy s膮 ich u偶ytkownikami. S艂u偶y wi臋c wymianie informacji, pogl膮d贸w, w膮tpliwo艣ci i opinii mi臋dzy lud藕mi, a nie komputerami.
A to, 偶e trudno si臋 dyskutuje na tematy "g贸rnolotne"? No c贸偶, nikt nie obiecywa艂, 偶e b臋dzie 艂atwo ;-)

Je艣li to Twoje wra偶enie szczeg贸lnie Cie uwiera to mo偶esz bez obrazy wyzerowa膰 m贸j licznik post贸w.

Lack, nie irytuj si臋, bo nie masz powodu. Myapple chodzi艂o o to, 偶e, z punktu widzenia Rady Forum, punkty maj膮 u艂atwia膰 znalezienie fachowc贸w, ludzi o potwierdzonej w praktyce wiedzy.

Bo czasem si臋 zdarza tak, 偶e dostajesz kilka, cz臋艣ciowo sprzecznych porad i sam musisz zdecydowa膰, wed艂ug kt贸rej z nich post膮pisz. Ma w tym pom贸c w艂a艣nie reputacja.

A z samej ilo艣ci wpis贸w nie wynika jeszcze, 偶e ten czy 贸w zna platform臋. Co nie stoi, oczywi艣cie w sprzeczno艣ci, 偶e osoby pisz膮ce du偶o mog膮 by膰 mi艂ymi i warto艣ciowymi uczestnikami tego forum. Nie w warstwie, nazwijmy to, technicznej, lecz w tej, kt贸ra decyduje o jego atmosferze i charakterze.

#14 Krzysiek

Krzysiek
  • 4聽184 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:18

no chyba Heidi mnie tylko zrozumia艂 ... ktos moze miec 2000 postow a pracowac na windize i nowy user chce na PW jakis informacji o OSX (jak cos zrobic, gdzie cos jest itp). tak tak, napiszecie ze moga zadac pytanie na forum ale sami wiecie ze mlodzi, nowi userzy czasami maja blache pytania ktore na PW lub ichat mozna zalatwic w 5 sec.

#15 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:38

...i jeszcze jedno

a mianowicie: jak u偶ywa膰 ?

Chcia艂em Heidiemu doda膰 reputacji :D, ale nie wiem jak.

#16 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:45

Klikasz w znaczek wagi obok wpisu, który chcesz ocenić. Wybierasz ocenę na plus lub na minus, wpisujesz komentarz i zatwierdzasz.

Zasady działania przekazane przez Code:

1. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiadać 2 Punkty Reputacji.
2. Każdy użytkownik może maxymalnie w ciągu doby przyznać 10 Punktów Reputacji.
3. Aby przyznać kolejny Punkt Reputacji tej samej osobie użytkownik musi przyznać pięciu innym osobom Punkt Reputacji.


  • Diodak lubi to

#17 iSylwek

iSylwek
  • 872 post贸w

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:47

czyli w "niedalekiej przyszłości" będzie taka lista osób "najbardziej obcykanych" na stronie głównej? coś jak wcześniej lista tych co mają największy przebieg na forum, tak ?

#18 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:48

Może. Na razie w liście użytkowników forum pojawiła się możliwość sortowania według reputacji.

#19 iSylwek

iSylwek
  • 872 post贸w

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:50

a co do tych zasad to chyba powinno być "osobom" a nie "osobą" ;)

#20 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 18:56

a co do tych zasad to chyba powinno by膰 "osobom" a nie "osob膮" ;)

Owszem, lecz do tego typu uwag s艂u偶y z kolei przycisk w postaci tr贸jk膮ta ostrzegawczego, znajduj膮cy si臋 tu偶 obok znaczka wagi. Pozwala on zg艂osi膰 wpis do moderacji wraz z podaniem przyczyny zg艂oszenia, na przyk艂ad w艂a艣nie zauwa偶onych b艂臋d贸w ortograficznych.

#21 Maciej

Maciej
  • 696 post贸w
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:09

"1. Aby przyznawać Punkty Reputacji użytkownik musi mieć conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiadać 2 Punkty Reputacji. " Zaraz, zaraz! Przeciez na starcie nikt nie ma 2 Punktow Reputacji, czyli nikt nie moze ich przyznawac...

#22 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:12

... pojawi艂y si臋 wagi i mi si臋 uda艂o doda膰 odwa偶nik

#23 Heidi

Heidi
  • 830 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:25

"1. Aby przyznawa膰 Punkty Reputacji u偶ytkownik musi mie膰 conajmniej 50 postow na koncie, oraz musi posiada膰 2 Punkty Reputacji. "

Zaraz, zaraz! Przeciez na starcie nikt nie ma 2 Punktow Reputacji,
czyli nikt nie moze ich przyznawac...

Nie. Wszyscy dotychczasowi u偶ytkownicy forum otrzymali po 2 punkty na start (UWAGA! Nie myli膰 tych punkt贸w z si艂膮 reputacji). Nowi u偶ytkownicy dostaj膮 przy rejestracji 1 punkt powitalny.

Ka偶de 100 punkt贸w reputacji prze艂o偶y si臋 na 1 punkt si艂y reputacji wy艣wietlanej obok awatary u偶ytkownika.
  • Seba_wse lubi to

#24 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 post贸w

Napisano 31 sierpnia 2006 - 19:55

Nie masz racji. Komputery s膮 tylko pretekstem, a forum s艂u偶y ludziom, kt贸rzy s膮 ich u偶ytkownikami. S艂u偶y wi臋c wymianie informacji, pogl膮d贸w, w膮tpliwo艣ci i opinii mi臋dzy lud藕mi, a nie komputerami.
A to, 偶e trudno si臋 dyskutuje na tematy "g贸rnolotne"? No c贸偶, nikt nie obiecywa艂, 偶e b臋dzie 艂atwo ;-)

oj, nie latwo, nie latwo...

Lack, nie irytuj si臋, bo nie masz powodu. Myapple chodzi艂o o to, 偶e, z punktu widzenia Rady Forum, punkty maj膮 u艂atwia膰 znalezienie fachowc贸w, ludzi o potwierdzonej w praktyce wiedzy.

jesli dac malpie keyborad i nieskonczosc to i Hamleta napisze. ale wieczny szympans nie stanie sie Szekspirem.

#25 Lack

Lack
  • 2聽171 post贸w
  • Sk膮dGdynia

Napisano 01 wrze艣nia 2006 - 07:14

jesli dac malpie keyborad i nieskonczosc to i Hamleta napisze. ale wieczny szympans nie stanie sie Szekspirem.


Daj zna膰 jak ju偶 tego Hamleta napiszesz.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych