Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak z iBooka 12 zrobić Powerbooka 12


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 08 lipca 2005 - 23:10

Nieocenione forum macbidouille.com oferuje artykuł wyjaśniający ze szczegółami jak podrasować iBooka 12 tak, aby był konkurencją dla Powerbooka 12 za o wiele mniejsze pieniądze( tego akurat nie sprawdzałem, więc nie wiem czy w Polsce też jest taniej, pewnie nie bardzo, nie jestem zwolennikiem polskich firm niestety). Ponieważ artykuł jest długi przetłumaczę początek (przepraszam, ale z francuskim skończyłem w LO przed wojną punicką pierwszą, albo jakoś tak). Oto adres: http://www.macbidoui...icle.php?id=194
oto wolne tłumaczenie (opuszczam lanie wody):
iBook 12 proponuje doskonały kompromis między mobilnością, solidnością, mocą i ceną, Jedyną wadą jest niemożliwość znalezienia iBooka 12 dobrze wyposażonego, ale nie za zaporową cenę BTO (budowa na zamówienie), a i tak nie można zamówić supredrive'a.
Kuszące jest kupienie podstawowej wersji iBooka 12 i zmienienie go w "ściganta"
:mrgreen:
Materiel utilises znaczy: co jest potrzebne, a więc iBook, superdrive, dysk twardy, moduł Bluetooth, maleńki wkrętaczek ( do tego modułu) i pamięć 1 GB. Wszystko to widać na zdjęciu. Ciekawe zdanie jest gdzie można kupić iBooka (we Francji), więc: IBooka można kupić prawie wszędzie:) Eh, ci Francuzi...
Natępnie wymienione są narzędzia potrzebne. Tu zafrapowała mnie foremka na lód do lodówki. Więc ona jest na śrubki - genialne!!! A żarówka jest po to by dawać dużo światła.
Artykuł zawiera zdjęcia i nie jest trudny do zrozumienia nawet bez znajomości francuskiego. Jeśli ktoś chce podrasować swojego iBooka 12 , to na życzenie przetłumaczę wszystko. No, mam nadzieję...

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 lipca 2005 - 23:34

Ciekawy art i ładnie zobrazowany ale ... no właśnie gdzie i za ile można kupić potrzebne części (superdrive przedewszystkim) i czy to się w naszym kraju opłaci?

#3 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 08 lipca 2005 - 23:53

To ja jeszcze dopiszę jak, użwyając papieru ściernego i zwykłej srebrzanki zrobić jeszcze modyfikację obudowy żeby wygładała jak PB Alu! I przewodnik będzie kompletny :wink: :mrgreen:

#4 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2005 - 01:43

Mnie najbardziej interesuje moduł BT. A nie wiecie czy można ot tak poprosić o zainstalowanie go w serwisie? I ile taka usługa mogłaby kosztować?

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 lipca 2005 - 08:16

to mi się podoba! domowy sposób rozkręcania iBooka...hehe łopatką od lodówki na to bym nie wpadł :mrgreen:

#6 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 09 lipca 2005 - 08:31

Ciekawi mnie jak wyjdzie to wszystko cenowo. U nas nie wiem, czy można wszystko dostać, do tego utrata gwarancji. Szkoda też, że nie zamieścili testów wydajności pomiędzy "starym" iBookiem a "nowym".

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 lipca 2005 - 09:05

Co do wydajności to chyba został dołożony tylko ram i dysk a procesor bez zmian. BT i SuperDrive na wydajność nie wpływają. Jednak myślę o założeniu takiego dysku do mojego powerbooka. Muszę się zorientować ile dostanę za swój i ile zapłace za nowy.

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 lipca 2005 - 14:26

ale dosyć ciekawie jest pokazane co i jak ...szczególnie łopatka do lodu od lodówki, ale cóż, na to nawet MacGywer by nie wpadł :mrgreen: :wink:

#9 iGrzesiek

iGrzesiek
  • 2 postów

Napisano 19 sierpnia 2005 - 01:41

BT jak BT - nowa seria iBooków jest w nie wyposażona.

Problemy są następujące:

* nowa seria iBooków z BT jest aktualnie w Polsce niedostępna,
* instalacja w iBooku 12" SuperDrive to łączny koszt 349USD (i do tego trzeba na własną rękę usunąć Combo).

Podane ceny są cenami netto. : P

#10 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2005 - 02:50

Ale mój iBook BT nie ma... I chciałbym, żeby miał. Co mi po tym, że nowe mają już BT?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych