Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

QuickTime + avi + mpg + napisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:41

Witam, Przejrzałem forum już kilka razy ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na męczące mnie pytania... Mam MacBooka (Core 2 Duo, Leopard) od tygodnia mniej więcej. Nie mam na nim dostępu do internetu (jeszcze), dlaetgo wszystko szukam i ściągam z PC w pracy. Wiem, że jest jakiś MPlayer i PYMPlayer czy coś takiego, ale do końca nie wiem z czym to się je wszystko. PYTANIA: 1) Czy przy pomocy QuickTime'a mogę oglądać filmy avi, mpg itd z napisami? 2) Jakiego programu potrzebuję aby oglądać w/w pliki i gdzie jest jakiś opis jak to zrobić? (opis jak dla idioty, bo tutaj na Macu jest wszystko nieco inaczej niż na Windowsie) Z góry przepraszam za idiotycznego posta, ale ręce mi opadają, bo co chcę coś zrobić i miało być tak pięknie okazuje się nieco inaczej i co chwila dostaję zjebkę od narzeczonej. :( Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź i wyrozumiałość. Arek Janiak

#2 macles

macles
  • 34 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:50

Perian do napisow - Perian - The swiss-army knife of QuickTimeŽ components
VLC do ogladania - VLC media player for Mac OS X

#3 krzak

krzak
  • 86 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:52

Perian rzeczywiście daje radę i divx'y i napisy

#4 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 22:10

perian jest potrzebny ... ale do oglądania Quick Time wystarcza ... vlc to balast napisy będą się wczytywać automatycznie, jeżeli plik napisów w formacie srt (!!!) jest w tym samym folderze co sam film, oraz plik napisów ma tą samą nazwę co plik filmu (ale rozszerzenie ma srt zamiast avi)

#5 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 30 stycznia 2009 - 22:31

VLC warto mieć, przeczyta dosłownie wszystko bez żadnych kodeków i plug-inów bardzo przydatny soft.

#6 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:53

perian jest potrzebny ... ale do oglądania Quick Time wystarcza ... vlc to balast

Właśnie Quick Time nie wystarcza, ponieważ plików avi i mpg nie czyta :/

Właśnie ściągam VLC i periana i będę kombinował jak przeinosę pliki na Maca :-)

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jak się powiedzie dam znać!

#7 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 31 stycznia 2009 - 15:55

czyta jak się zaistaluje kodeki mogę wrzucić na sendspace jak chcesz

#8 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2009 - 16:09

Świetnie! W takim razie proszę o te kodeki :-) Przepraszam za takie lamerstwo, ale 25 lat na M$ to trochę sporo, a tutaj nagle Jabłuszko - hehe, dobrze że podstawy operowania systemem już obczaiłem :-) No i pierwszy zonk... Zainstalowałem Perian i pojawił mnie się znaczek scyzoryka w Preferencjach Systemowych. Odpalam film QuickTime'em i niestety nie chce mi go odtworzyć... coś robię źle? OK, zpomniałem, że nie mam jeszcze kodeków - heh ten Perian tylko napisami się zajmuje z tego co zrozumiałem... Ehhh osiołek jestem... :P

#9 e200

e200
  • 237 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 10:28

A czy moge tez prosic te kodeki, o ktorych wspomnial Therioon

#10 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2009 - 10:52

@e200 - dałbym Ci je z chęcią ale niestety sam ich nie mam a nie naciskam bo nie lubię a po drugie Perian u mnie działa super - nie wiem jak z napisami ale filmy z lektorem odtwarza mi bez problemu! :)

#11 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 05 lutego 2009 - 11:26

macie kodeki wystarczy je zainstalować i mnie działa. zobaczymy czy wam
pozdro

link: Send big files the easy way. Files too large for email attachments? No problem!

#12 piotrszysz

piotrszysz
  • 237 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 24 września 2009 - 20:19

Kurczę, kiedyś nie pamiętam jak zainstalowałem quicktime components i wszystko śmigało a terarz mam problem, nie wiem jak odtworzyć AVI ;/;/ Może ktoś pomóc?

#13 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2009 - 07:49

Jasne, że Ci pomogę.

Tutaj masz kodeki i po ich zainstalowaniu AVI śmiga - przynajmniej u mnie.
Send big files the easy way. Files too large for email attachments? No problem! (link od Therioon)

Polecam VLC - łyka dosłownie wszystko bez zbędnych kombinacji.

#14 DannyM

DannyM
  • 541 postów
  • SkądTu i tam

Napisano 25 listopada 2009 - 09:37

Troche odswieze temat. Jest duzo napisow w formacjie txt a jak je przerobic na srt?

#15 krzak

krzak
  • 86 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 09:38

SRTool naszego rodaka
SRTool

#16 markiz

markiz
  • 1 postów

Napisano 25 grudnia 2009 - 17:44

witam, W końcu miałam chwile czasu i chciałam z iPhoto przerzucić pliki do imovie czyli z MPG na AVI, zajelo mi to pól dnia. Niestety okazało się, ze po zmianie rozszerzenia w plikach AVI nie ma glosu. Konwertowalam pliki za pomoca Quick Time player Jak można zminic plik z MPG na AVI zachowujac glos? Prosze o pomoc

#17 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 25 grudnia 2009 - 20:41

Perian to właśnie nic innego jak zestaw kodeków do QT,

Kontener AVI może zawierać materiał wideo skompresowany również takim kodekiem, którego nie ma w zestawie PERIAN.

Perian umożliwia odtwarzanie filmów również z napisami wczytywanymi bezpośrednio z pliku srt.

Być może Twój materiał jest skompresowany innym kodekiem - ściągnij VLC i sprawdź jakim kodekiem masz skompresowane wideo.

Tutaj masz spis formatów plików i kodeków obsługiwanych przez Periana : Perian - The swiss-army knife of QuickTimeŽ components




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych