Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Napisy w Quick Time


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 31 stycznia 2007 - 23:26

Witam. Robię dokladnie tak jak w tej "instrukcji" i gdy klikne na "Dołącz" wyskakuje mi takie okno jak w zalączniku. (nie wiem jak wrzucić obrazek żeby był w poście) Gdy normalnie odpalę film w QuickTime, dziala bez problemu. Ktoś wie jak to rozwiązać?


A masz QuickTime Pro? PmM działa tylko z taką jego wersją.

#27 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lutego 2007 - 12:46

A masz QuickTime Pro? PmM działa tylko z taką jego wersją.


Tak, jest Pro, był już zainstalowany jak kupiłem kompa...tyle, że nie wiem, czy to orginał, jeśli nawet nie, to jestem skłonny kupić takowy... oby tylko działał PmM, ale to kupię już z Leopardem.

#28 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2007 - 13:08

Tak, jest Pro, był już zainstalowany jak kupiłem kompa...tyle, że nie wiem, czy to orginał, jeśli nawet nie, to jestem skłonny kupić takowy... oby tylko działał PmM, ale to kupię już z Leopardem.


Ja bym sie nie upieral przy PmM, lepiej zainstalowac MovieTime i wychodzi na to samo a
przynajmniej dziala bezproblemowo:
http://www.sansworks.com/

#29 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lutego 2007 - 13:40

Ja bym sie nie upieral przy PmM, lepiej zainstalowac MovieTime i wychodzi na to samo a
przynajmniej dziala bezproblemowo:
http://www.sansworks.com/


I racja, do filmów na kompie używam MovieTime, bardzo dobry program, ale mam też kino domowe z LCD 42", odtwarzacz DVD co prawda czyta divx'y, ale niestety bez napisów. PmM spadł mi jak z nieba, gdyby tylko u mnie działał... :/

#30 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2007 - 14:00

I racja, do filmów na kompie używam MovieTime, bardzo dobry program, ale mam też kino domowe z LCD 42", odtwarzacz DVD co prawda czyta divx'y, ale niestety bez napisów. PmM spadł mi jak z nieba, gdyby tylko u mnie działał... :/


Jeszcze mozesz sprobowac cos zdzialac z kodekami, bo wydaje mi sie ze komunikat wlasnie
ich dotyczy. Wyprobuj kodeki ac3 dla QT:
http://sourceforge.n...cts/qtac3codec/

Czy ten komunikat wyskakuje przy wszystkich twoich filmach czy probowales tylko na jednym?

#31 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lutego 2007 - 22:22

Jeszcze mozesz sprobowac cos zdzialac z kodekami, bo wydaje mi sie ze komunikat wlasnie
ich dotyczy. Wyprobuj kodeki ac3 dla QT:
http://sourceforge.n...cts/qtac3codec/


Wrzuciłem te kodeki i nawet jeszcze kilka innych (wrzucilem do System/Library/QuickTime/ mam nadzieje, że dobrze) i dalej nic.

Czy ten komunikat wyskakuje przy wszystkich twoich filmach czy probowales tylko na jednym?


Próbowałem z różnymi filmami. Przetestowałem nawet DivxDoctora i przerobiłem nim film na mov... to samo. Zapisałem film przez quicktime jako mov... też nic.

Chyba sie poddaję bo już terax mam zdaje się podwójne kodeki w systemie, a nie chce "namieszać" jeszcze bardziej. Może ktoś zna jaieś inne rozwiązanie aby "dokleić" napisy do filmu?

Tak czy inaczej dzieki za pomoc. Pozdrawiam

#32 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 02 lutego 2007 - 11:35

a moze inny program do ogladania?
Ja uzywam PymPlayera:
http://pym.uce.pl/pymplayer.html
dla mnie bomba

#33 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 02 lutego 2007 - 12:14

a masz kodeki divx? kodeki divx. To są kodeki z samego źródła.

#34 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 06 lutego 2007 - 23:52

Heja, ssłuchajcie, mam film i napisy do niego ale napisów mi nie czyta bo są w kwadratowych nawiasach - jest jakiś sposób, żeby je odtworzyć z filmem czy musze wszystkie nawiasy po kolei zmieniac? Jeśli zmieniać - czy jest jakas opcja z automatyzacja takiej akcji, coś jak pod windowsem, wpisuje wyrażenie/znak który chce zamienić i jego zmiennik - i gotowe. Pomóżcie, bo mam cały serial Heroes w ten sposób i jak będę to musiał po jednym nawiasie przepisywać to chyba sobie w łeb strzelę ;-/

#35 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 07 lutego 2007 - 00:21

możesz zedytować plik texteditem - ma opcję "znajdź i zamień na..." ewentualnie możesz spróbować w PmM skonwertować tekst na format maka, ale to zapewne zrobiłeś.
  • Psychopulse lubi to

#36 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 07 lutego 2007 - 00:27

Jezu - jak ja mogłem tego nie zauważyć - dzięki brachu! ;)

#37 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 07 lutego 2007 - 00:44

najprostsze rozwiązania są najlepsze - choc akurat to przyszło ze wspomnieniami z windowsa :)

#38 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lutego 2007 - 12:02

a masz kodeki divx? kodeki divx. To są kodeki z samego źródła.


Tak, właśnie te. :)

(odpisuje dopiero teraz, bo za morzem byłem (szwecja to piękny kraj i macworlda swojego mają) :)

#39 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 13:46

polecam chroma player, działa z apple pilotem.

#40 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 22:22

mam taki problem ogladam film w formacie avi... i co ciekawe w pym sie przycina, wiec zgralem movie time... i kodek pyriana (chyba dobrze napisalem) i teraz, film w movie time idzie plynie, ale nie mam polskich napisaow, tylko jakies szlaczki... za to mam napisy w pym, ktory mi sie tnie... oprocz tego mam kodek z divixa... ktos poradzi cos?

#41 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2007 - 22:51

mam taki problem ogladam film w formacie avi... i co ciekawe w pym sie przycina, wiec zgralem movie time... i kodek pyriana (chyba dobrze napisalem) i teraz, film w movie time idzie plynie, ale nie mam polskich napisaow, tylko jakies szlaczki... za to mam napisy w pym, ktory mi sie tnie... oprocz tego mam kodek z divixa... ktos poradzi cos?


A w Movie Time masz poprawnie ustawione kodowanie napisow?
Preferences-> Subtitles -> Encoding -> Central European (Windows Latin 2)

#42 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 00:26

dzieki, a jest jakis zbior kodekow na maca, cos takiego jak pod winde k-lite codek?

#43 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 22 czerwca 2007 - 00:33

Perian. Poszukaj w Google.

#44 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 09:13

Perian. Poszukaj w Google.


no to periana juz mam, ale raczej jako dodatek do quick time playera... bo poszedl do jego biblioteki...
zastanawiam sie po prostu dlaczego tak pym przycina...

ponoc mozna otwierac format rmvb, bez zadnej zabawy w konwertowanie filmu do innego formatu... wystarczy jakis kodek dorzucic... wiecie cos na ten temat?

#45 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 26 września 2009 - 15:36

a ja odświeżam temat. Czy w nowym quicktime (tym z Snow Leoparda, nie pamietam co to za numer w koncu jest :P) jest jakiś sposób na otwieranie napisów txt? bo aviki mi działają ładnie, ale niestety napisy tylko .srt

#46 petryczk

petryczk
  • 85 postów

Napisano 27 września 2009 - 09:48

a mi ściągnięty właśnie Movie Time 0.44 nie działa...pewnie dlatego że mam Snow Leo... czy ktoś ma takie doświadczenia? i pytanie jeszcze o QT Pro - czy kupując go w apple dostaje się go w pudełku czy można ściągnąć (wersja dawnload)? jakieś inne sposoby na napisy pl w Snow Leo? a ciekawe jest jeszcze jedno - czy kiedykolwiek w iTunes Store będą filny z napisami? jak w wersjach międzynarodowych DVD? to byłoby super :)

#47 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 27 września 2009 - 10:46

a ciekawe jest jeszcze jedno - czy kiedykolwiek w iTunes Store będą filny z napisami? jak w wersjach międzynarodowych DVD? to byłoby super :)


Czesc filmow w Itunes Store posiada angielskie napisy. Sprawdz poprzez Power Search i wsrod filmow zaznacz " search only for movies that contain closed captioning". Niestety to chyba jakis 1% wszystkich.

#48 petryczk

petryczk
  • 85 postów

Napisano 06 października 2009 - 23:09

Quick time X padł - nie odtwarza mov z obrazem a w avi to ani dzwieku ani obrazu nie ma... porazka jakas... macie jakiś pomysł jak to naprawić?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych