Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Napisy w Quick Time


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 28 sierpnia 2006 - 11:27

Witam. Ktos ma pomysl jak odtwarzac filmiki AVI ( i nie tylko) z polskimi napisami w Quick Time? Podobno mozna jeszcze zrobic tak, ze wyswietlaja sie pod filmem na czarnym pasku. Dzieki i pozdrawiam

#2 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2006 - 11:40

Polecam mini programik MovieTime (1MB).
Jest to player, ktory korzysta z QT ale pozwala na ogladanie
filmow na pelnym ekranie i z wyswietlaniem napisow w roznych
formatach.
Jest dostepny za darmo tutaj:
http://www.sansworks.com/

#3 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 28 sierpnia 2006 - 12:43

Jest jeszcze "poczytaj mi mamo", niestety zdaje się, że działa tylko QT Pro... Można go pobrać tu: http://apple.eu.org/

#4 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 28 sierpnia 2006 - 15:18

Czekajta ale ja mam Qt pro i nie moge albo nie umiem odpalic napisow

#5 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 28 sierpnia 2006 - 16:19

Jest jeszcze "poczytaj mi mamo", niestety zdaje się, że działa tylko QT Pro... Można go pobrać tu: http://apple.eu.org/


A bedzie dzialal z Front Row?

#6 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 28 sierpnia 2006 - 16:43

Jest jeszcze "poczytaj mi mamo", niestety zdaje się, że działa tylko QT Pro... Można go pobrać tu: http://apple.eu.org/


Mam poczytaj mi mamo i wydaje mi się że to jest program raczej do tworzenia napisów niz do oglądania filmów. Przynajmniej nie zażera u mnie a mam QT pro

#7 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 28 sierpnia 2006 - 16:47

poczytajna stronie podanej przez MacTom'a - poczytaj mi mamo sluzy do wyswietlania napisow do filmow odtwarzanych przez quick time pro. pa.

#8 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 sierpnia 2006 - 17:31

to co polecacie, żeby przez FrontRow wyświetlać napisy?

#9 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2006 - 08:37

to co polecacie, żeby przez FrontRow wyświetlać napisy?


Nie mam FrontRow wiec nie wiem czy MovieTime tutaj pomoze ale na ich
stronie pisza, ze program mozna obslugiwac za pomoca AppleRemote.
Wyprobuj i daj znac.

#10 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 sierpnia 2006 - 12:12

jutro powinienem mieć macbooka, wypróbuje i dam znać ;) miałbym go wczoraj, tylko celnicy przyczepili się do paczki z UK, co za jełopy...

#11 present_day

present_day
  • 975 postów

Napisano 23 września 2006 - 15:45

i topic się skończył a aja potrzebuję odpowiedzi ;) to jak ? jest coś co obsługuje napisy z frontrow ?

#12 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2006 - 18:39

jutro powinienem mieć macbooka, wypróbuje i dam znać ;) miałbym go wczoraj, tylko celnicy przyczepili się do paczki z UK, co za jełopy...


Tzn? Bo nie rozumiem. Jełopy, bo zatrzymali do dopełnienia formalności, a nie puścili?

#13 folikk

folikk
  • 148 postów

Napisano 25 listopada 2006 - 13:46

no ja tez chialbym wiedziec jak zrobic napisy w Front Row

#14 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 25 listopada 2006 - 14:14

kupujesz QTPRO i korzystając z Poczytaj mi mamo dodajesz napisy do filmów. Filmy umieszczasz w teczce Movies i dalej przez FrontRow

#15 sethtaca

sethtaca
  • 90 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 13:37

uzywam movie time, faktycznie czyta napisy (choc mam film w ktorym napisow nie chce odtworzyc - nie wiem dlaczego), dziala z apple remote - ale czy da sie to jakos podpiac by dzialalo to w Front Row? i czy wogole na appla mozna sciagnac crackowana wersje Quick Time Pro? czy wogole na appla jest takie oprogramowanie??

#16 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2006 - 13:40

uzywam movie time, faktycznie czyta napisy (choc mam film w ktorym napisow nie chce odtworzyc - nie wiem dlaczego)


Czyta wszystkie napisy w formacie 0:00:00: i {}{}.
Tez mialem napisy, ktorych nie widzial ale okazalo sie ze nawiasy {} byly
zastapione []. Po zamianie w textedit wszystko gra. Sprawdz to, moze
masz podobna sytuacje.

#17 sethtaca

sethtaca
  • 90 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 13:50

mam prawidlowe nawiasy. sciagne inne napisy moze pojdzie. a jak to jest z tym softem - sa crackowane programy na maca? np qt pro?

#18 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2006 - 14:01

a jak to jest z tym softem - sa crackowane programy na maca? np qt pro?


Pewnie sa, ale na tym forum lepiej nie zadawac takich pytan.

#19 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 07 grudnia 2006 - 14:34

sa crackowane programy na maca? np qt pro?

Komputer: MacBook Pro


MacBook Pro = 7999 zł
QuickTime Pro = 179 zł

Pytanie jest podwójnie niestosowne ;-)

#20 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 16:18

Instrukcja dodawania napisów dla FrontRow.
1. Kupujesz QuickTime Pro.
2. Sciągasz Poczytaj Mi Mamo z pmm.apple.eu.org
3. Odpalasz PMM.

Dołączona grafika

W zakladce Film wrzucaj swoje .avi czy co tam chcesz.
W zakładce Dialogi wrzucasz napisy. Najczęściej są one kodowane w CP 1250 ale o rodzaju kodowania informuje nas program pod tytułem napisów.
4. Konwertujesz napisy do Mac CE i zapisujesz je gdzieś.
5. W zakładce Zmień ustawiasz sobie czcionkę i czy napisy mają być pod filmem

Dołączona grafika

Uwaga! Jeśli po odpaleniu filmu z Front Row pod obrazem wyświetla sie cały czas białe tło uniemożliwiające zobaczenie napisów to w zakładce Zmień należy odznaczyć opcję pt " Wygładzaj krawędzie liter". Być może jest to wina słabej karty graficznej w moim Miniaku PPC.

6. Klikamy teraz na Dołącz i powinien sie nam otworzyć QT wraz z napisami.
7. W zakładce File dajemy Save as
Dołączona grafika

i zaznczamy Save as reference movie. W ten sposób nie musimy kopiować filmu do katalogu Movie.
7. Powtarzamy czynności od 1 do 6 dla ilu filmów chcemy a następnie bierzemy do łapki pilota, komórke,palmtopa czy jeszcze inne cudo do sterowania Front Row i relaksujemy się w pozycji horyzontalnej ;)

#21 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 07 grudnia 2006 - 16:37

Instrukcja dodawania napisów dla FrontRow.

Uwaga! Jeśli po odpaleniu filmu z Front Row pod obrazem wyświetla sie cały czas białe tło uniemożliwiające zobaczenie napisów to w zakładce Zmień należy odznaczyć opcję pt " Wygładzaj krawędzie liter". Być może jest to wina słabej karty graficznej w moim Miniaku PPC.


Troszku lepiej mżna to rozwiązać za pomocą zaznaczenia "ptaszkiem" opcji "Tekst nad obrazem", i wówczas tekst zostanie naniesiony na obraz ruchomy, a nie na czarne tło pod nim. Dzięki temu także nie dochodzi do zmniejszania wyjściowego obrazu.

#22 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 16:55

Troszku lepiej mżna to rozwiązać za pomocą zaznaczenia "ptaszkiem" opcji "Tekst nad obrazem", i wówczas tekst zostanie naniesiony na obraz ruchomy, a nie na czarne tło pod nim. Dzięki temu także nie dochodzi do zmniejszania wyjściowego obrazu.


Taki sposób jest lepszy dla filmów o aspect ratio 4:3. Natomiast dla filmów panoramicznych lepiej mieć napisy pod obrazem. Ale to juz kwestia gustu..

#23 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 07 grudnia 2006 - 17:26

Taki sposób jest lepszy dla filmów o aspect ratio 4:3. Natomiast dla filmów panoramicznych lepiej mieć napisy pod obrazem. Ale to juz kwestia gustu..


Być może kwestia gustu (choć ja nie widzę różnicy - bo to jest tak samo jak w kinie), natomiast nie zaznaczenie tej opcji powodowało, że przy pełnym ekranie wyskakiwało białe tło pod spodem, przez co tekst był nie do odczytania. Dopiero wybranie tej opcji dawało porządny film z napisami

#24 kolouker

kolouker
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2007 - 21:49

Ma ktoś może 'Poczytaj mi Mamo' na dysku i chciałby się podzielić? Strona programu nie działa.

#25 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 stycznia 2007 - 15:04

PPM problem Witam. Robię dokladnie tak jak w tej "instrukcji" i gdy klikne na "Dołącz" wyskakuje mi takie okno jak w zalączniku. (nie wiem jak wrzucić obrazek żeby był w poście) Gdy normalnie odpalę film w QuickTime, dziala bez problemu. Ktoś wie jak to rozwiązać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych