Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nareszcie Prawdziwe Copy & Paste dla iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 09:14

Witam wszystkich. W dniu dzisiejszym pojawiła się w Cydii aplikacja pozwalającą na dodanie funkcji kopiuj/wklej. Aplikacja działa praktycznie z wszystkimi funkcjami tekstowymi, choć obserwuje się czasem pewne niedociągnięcia. Jest to jednak dopiero wersja beta aplikacji i na pewno będzie się rozwijać. Aktywujemy ja na klawiaturze, dotykając klawisza 123 W przypadku braku reakcji, dla użytkowników Intelliscreen, należy zaznaczyć opcje w przyspieszaniu systemu i raz jeszcze odświeżyć springboard. Smacznego. :)

#2 nielololek

nielololek
  • 706 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 stycznia 2009 - 09:22

Mogliby zrobić że żeby zaznaczyć tekst trzeba 2x tapnąć w ekran i dopiero potem przeciągnąć palcem wybrany tekst. Ok już wiem ,dzieki za info.

#3 majonez

majonez
  • 372 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 09:45

rewela! u mnie dziala idealnie... kopiuje i wkleja miedzi aplikacjami.... z ksazki tel do sms.... wreszcie!

#4 nielololek

nielololek
  • 706 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 stycznia 2009 - 10:03

Chce powiedzieć że nie działa w wyszukiwarce google.

#5 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 10:54

Nareszcie Prawdziwe Copy & Paste dla iPhone

Clippy - iSpazio Exclusive: Finally the real Copy & Paste for iPhone and iPod Touch is here! | iSpazio - The iPhone Blog

Na tyle na ile udalo mi sie przetestowac w ciagu ostatnich 5 minut, faktycznie dziala.
Niestety nie widze narazie mozliwosci zaznaczenia tekstu np na stronie www i wklejenia w pole tekstowe...

Dostepny na Cydia, repo iSpazio.

#6 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:04

Ile tego już było, a każdy określany tym prawdziwym...

#7 haliffax

haliffax
  • 80 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:04

Było. Następnym razem sprawdź, czy nie dublujesz tematu.

#8 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:19

Nie no moglibyscie chociaz zerknac zanim zaczniecie obaj kwekac i stekac, rece opadaja. hallifax pokaz mi gdzie bylo, wyszukiwarka nie wyrzuca clippy, Takiej implementacji jeszcze nie bylo, to jest rozszerzenie ktore sie integruje z systemem operacyjnym. W Clippy mozesz kopiowac tekst z notatek, maili, etc wszedzie tam gdzie pojawia ci sie klawiatura, czyli np jesli chcesz skopiowac cos z maila ktory otrzymales wystarczy wcisnac odpowiedz (pojawia sie normalne okno edycji, w ktorym mozna sobie skopiowac tekst poprzedniej wiadomosci), copy, a potem paste w dowolne inne okienko edytowania tekstu. iCopy to bylo cos na zasadzie bookmarklet, nie dzialalo to pieknie. MagicPad to osobny edytor tekstowy, dziadostwo, OpenClip itd, itp, etc, zgadzam sie bylo tego sporo, jednak elegancja impelementacji zadecyduje o wykorzystaniu, z mojej perspektywy ten jest dosc rewolucyjny

#9 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:44

Trochę szkoda, że nie działa w Safari, bo tam najbardziej by się przydało.

#10 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:54

a jednak faktycznie nie dziala we wszystkich polach w safari...grr :( @nielololek - dziala w polu wyszukiwarki google w safari - wystarczy dodac spacje po wklejeniu i wcisnac Google, na samej stronie google faktycznie nie dziala :/

#11 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 11:58

no z tego co widze to dziala we wszystkich polach tekstowych safari,
nie da sie tylko kopiowac tekstu ze strony www.


Nie da się też wklejać tekstu do pola tekstowego chociażby na MyApple.

#12 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:09

już można :P

#13 erkaer

erkaer
  • 24 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:15

Jak dla mnie czad, wypas, jaram się i inne młodzieżowe określenia. Dobrze, że to na razie beta - mam szczerą nadzieję, że w wersji docelowej będzie jeszcze opcja "cut".

#14 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:18

hehe, z 0.90 do 0.91 nie trwalo dlugo

#15 haliffax

haliffax
  • 80 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:19

Nie no moglibyscie chociaz zerknac zanim zaczniecie obaj kwekac i stekac, rece opadaja.

hallifax pokaz mi gdzie bylo, wyszukiwarka nie wyrzuca clippy,

Takiej implementacji jeszcze nie bylo, to jest rozszerzenie ktore sie integruje z systemem operacyjnym. W Clippy mozesz kopiowac tekst z notatek, maili, etc wszedzie tam gdzie pojawia ci sie klawiatura, czyli np jesli chcesz skopiowac cos z maila ktory otrzymales wystarczy wcisnac odpowiedz (pojawia sie normalne okno edycji, w ktorym mozna sobie skopiowac tekst poprzedniej wiadomosci), copy, a potem paste w dowolne inne okienko edytowania tekstu.

iCopy to bylo cos na zasadzie bookmarklet, nie dzialalo to pieknie. MagicPad to osobny edytor tekstowy, dziadostwo, OpenClip itd, itp, etc, zgadzam sie bylo tego sporo, jednak elegancja impelementacji zadecyduje o wykorzystaniu, z mojej perspektywy ten jest dosc rewolucyjny


Moderator skopiował odpowiedzi z innego wątku tutaj, kilkanaście minut po tym jak Ty założyłeś ten temat, ktoś zrobił podobny i wtedy napisałem, że było :D

#16 pawelgnas

pawelgnas
  • 58 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:32

@erkaer: jest funcja CUT;) Zaznaczasz tekst, który chcesz usunąć i klikasz backspace;)

#17 bispawel

bispawel
  • 120 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:21

pawelgnas no nie bardzo bo cut to wytnij i pozostaw z schowku... a to co Ty napisałeś to po prostu usuń...

#18 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:22

No dobra - mogę coś wkleić w polu na MyApple... ale nadal skopiować nie mogę. ;)

#19 flash608

flash608
  • 217 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 stycznia 2009 - 16:46

A jak jak próbuje ściągnąć Clippy 0.9 to mi wyskakuje niezidentyfikowany błąd z adresem strony iSpazio. Już sobie poradziłem.

#20 TaZZ

TaZZ
  • 49 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:46

@flash608 jak sobie z tym poradziles? Mam taki sam problem.

#21 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:54

Mam wersje FW 2.0.1 i niestety wywala mnie za każdym razem z aplikacji gdy nacisne np copy. Zarówno w notatniku jak i emailu. Szkoda

#22 flash608

flash608
  • 217 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 stycznia 2009 - 18:56

@Tazz - Próbowałem dodać "nowe" repozytorium (o ile w ogóle jest taka potrzeba, IP mam od wczoraj, tak więc nie wszystko jeszcze wiem) bo to co mi znajdowało to Clippy 0.9 a nie 0.91 o którym tutaj mowa. No i tak chodziłem w cydii po repozytoriach, po opisie clippy, potem przez Safari wszedłem na strone iSpazio i tam czytałem na temat tego clippy. Suma sumarum albo chodząc po tych stronkach uaktualniłem repozytorium, bądź trafiłem na link Clippy w wersji 0.91. Suma sumarum w cydii pokazała się wersj 0.91 zamiast 0.9 a tą udało mi się bez problemu zainstalować - nawet działa ;)

#23 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:23

slowa klucze "uaktualnilem repo"... cala reszta to zupelnie jak koles od "instalacji flasha na iphonie", rece z wrazenia zwisaja zgodnie z sila grawitacji bez udzialu miesni... ;) adrianopel - czemu nie sprobujesz z nowszym fw ?

#24 TaZZ

TaZZ
  • 49 postów

Napisano 20 stycznia 2009 - 21:16

Znalalzlem rozwiazanie problemu. Jezeli ktos ma podobny podaje rozwiazanie: Cydia=> Manage => kliknac sources=> wybrac iSpazio i tam juz powinna byc wersja 0.91. Piszac SMS dziala, natomiast juz w safari niezupelni. Mozna skopiowac adres strony, ale juz np fragmentu nowo pisanego posta nie, tzn. nie mozna zaznaczyc tekstu :/

#25 flash608

flash608
  • 217 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 stycznia 2009 - 21:28

@Teq - śmiej, się śmiej, narazie może i jestem noob`em jeżeli chodzi o IP, ale się nie dziw, bo to moja pierwsza styczność z produktem "iphone by apple" :P IP mam od wczoraj. EDIT: @Teq - sorry za przeoczenie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych