Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Peekaboo Barn [łatka PL] ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Robert de Clair

Robert de Clair
  • 365 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 18 stycznia 2009 - 12:59

Aplikacji dla najmłodszych na nasz telefon jest wiele.

Z najlepszych wymienię Preschool adventures czy Animal Talk które potrafią zająć mojej córce (2 latka) kawałek czasu a mi dać chwilkę wytchnienia :)

Wszystkie te aplikacje mają jedną wadę. Brak języka polskiego. Cóż bowiem z tego, że dziecko słyszy krówkę, widzi krówkę ale jako opis zwierzaka ma Cow a lektor mówi DYS YS KAŁ ;)

Wczoraj upolowałem wersję Lite bardzo dobrej (w/g zachwytów córki) aplikacji.

Peekaboo Barn Lite
http://itunes.apple....=302386835&mt=8

Generalnie pokazana jest stodoła, potem słyszymy odgłos zwierzaka, potem pacamy na drzwi i naszym oczom ukazuje się zwierzątko, wydaje głośniejszy odgłos a następnie jest wypisana jego nazwa którą wymawia lektor.

Tutaj przelała się moja czara goryczy i postanowiłem coś z tym zrobić.

Jako że w telefonie po JB można dowolnie grzebać to odnalazłem pliki tej aplikacji. zwykłe png odpowiadają za obrazki a aif za dźwięki. Obrazki zmieniłem po prostu w paincie (przy czym modyfikowałem TYLKO obrazki z opisem zwierzaków)
Na drugi ogień poszedł lektor. Na stronie iwony IVO Software - producent syntezatorów mowy z rodziny IVONA wpisałem to co cciałem usłyszeć w programie, potem za pomocą programu wavepad wavepad - Szukaj w Google nagrałem je i zapisałem jako mp3
Potem w itunes dodałem katalog z tak zgranymi plikami do biblioteki muzyki i przekonwertowałem na format AIFF

Dupa ze mnie a nie grafik, z resztą w paincie i tak przezroczystości nie ma :) wiec pliki png różnią się nieco od oryginalnych. Mimo wszystko są czytelne (IMO czytelniejsze od oryginalnych).

Za pomocą dodatku T-PoT dla total commandera porozumiałem sie z iphonem. Dokładny katalog aplikacji trzeba znaleźć samemu jednak dla tych co stawiają pierwsze kroki podam gdzie w ogóle zacząć szukać :)

\\\T-PoT\private\var\mobile\Applications\tutaj już musicie sami znaleźć katalog w którym będzie \Peekaboo.app\

Efekty:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dla tych co chcą dodatkowo usłyszeć efekty mojej pracy... polska łatka dla wersji lite :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych