Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kto popełnił spolszczenie Onyxa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 stycznia 2009 - 13:43

Fajnie ze programik ma polski interfejs, ale na litosc boska, czy nie mozna bylo skorzystac ze slownika ortograficznego? Zdarzaja sie takie kwiatki jak "urzytkownik", "biórka" itp. Strasznie to razi.

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 13:52

Gdzieś na forum czytałem, że ktoś się bierze za spolszczenie Skype'a, może to ten sam delikwent :) Tylko po jaką cholerę to wszystko ...

#3 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:03

"Kto popełnił spolszczenie" - dobra nazwa. Brzmi to jak "kto popełnił zbrodnię".

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:25

No, może nie zbrodnię, ale kiepskie dzieło, tym gorzej, że nieznajomość ortografii i to tak podstawowej to bardzo kiepska wizytówka. Jednak produkując dla ludzi trzeba o to dbać, ze zwykłego szacunku dla nich.

#5 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 stycznia 2009 - 15:28

Zeby bylo jasne, ja sie ciesze i doceniam ze ktos to spolszczyl (w czsach Os 9 spolszczenie programu bylo dziecinnie latwe i robilo sie "samo" w ResEdicie, nie wiem jak jest w Os X) - ale slowa typu użytkownik czy biurko nie sa slowami rzadko spotykanymi, trudnymi itd.

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 stycznia 2009 - 00:10

Skype już nie spolszcza, bo sama firma Skype zrobiła spolszczenie już w 2.8 beta pozwolę sobie jeszcze dodać (podpowiedź "znajomego"): "Dla wyjaśnienia: Onyx tłumaczył Krzysztof Nadzieja, a Skype tłumaczył Daniel Firlej. To dwie różne osoby i może dobrze by było to jasno w wątku napisać."

#7 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 stycznia 2009 - 00:32

mnie nie przeszkadzają tego rodzaju błędy wielkie podziękowania dla spolszczających trza docenić ich pracę:)

#8 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 09:15

trza trza...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych