Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows domyslny na MB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 22 sierpnia 2006 - 01:40

musialem sprawdzic kilka rzeczy w SPSSie, wiec koniecznoscia, smutna co prawda, ale mimo wszystko koniecznoscia bylo zainstalowani Windowsa przez boot camp'a. I generalnie wszystko ladie dziala, gdyby nie pewien szkopol. otoz nagle po instalacji okazalo sie, ze Windows stal sie domyslnym systemem na moim MacBooku, a to zle i nie dobrze. Wejsc do 10.4 moge jedynie przytrzymujac klawisz option, w innym wypadku wlacza sie Windows. czy da sie temu jakos zaradzic? Czy da sie przywrocic wszystko do dawnego porzadku? zeby po wcisnieciu przycisku Power witalo mnie jablko a nie pasek? Windows Home SP2, oryginalny, aktywowany (ale to chyba nie robi roznicy, prawda?)

#2 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2006 - 02:31

Pewnie,ze sie da :) Po pierwsze czytaj manual do bootcampa A po drugie wejdz do panelu sterowania w Windows i wybierz startup disk i po klopocie

#3 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 sierpnia 2006 - 20:02

Czy grzeje się na Windowsie?

#4 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 23 sierpnia 2006 - 17:24

czy ja wiem? generalnie MB w porownaniu z moim poprzednim laptopem to po prostu chłodziarko- zamrażarka, więc nie przywiązuje wagi, czy procek ma 58 czy 60 st. Generalnie jak pracuje na OS X temp. rzadko kiedy wychodzi ponad 60 st., max. jaki widzialem to 62. dziś przymierzam się do zainstalowania NFS: MW, więc dam znać co i jak. @ felippe przez te wakacje moje neurony wymierają w tempie kilku milionów na sekundę, przecież to takie proste... ech... dzieki :D

#5 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 25 sierpnia 2006 - 13:45

I jak z tym NFS: MW ???

#6 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:23

w sensie czy chodzi czy sie grzeje? :D grając w NFSa, wiatraki wraźnie pracują pełna parą, jednak nie miałem jeszcze okazji poobcować z żadnym programem do pomiaru temp. na Windzie. jak cos wyzypcykuje to dam znać, chyba że macie coś godnego polecenia i uwagi. Nie powiem wam, jaka temperatura panuje podczas zwyczajnej pracy, bo zwyczajnie nie pracuje na Windowie ;) przymierzam się do zakupu Parallels, by takie rzeczy jak np. sprawdzanie kilku plików i przeliczenie trzech regresji czy manov w SPSSie robić z poziomu OS Xa. co do samej gry, nie ma co ukrywać, że MB nie został stworzony jako konsola do gier i badzo średnio się w tej roli sprawdza. NFS: MW przy rozdzielczości 1024*768 (oczywiście rozdzielczość jest skalowana do 1280) i minimalnych detalach, rusza. w zasadzie na upartego można powiedzieć, że jak na taka grafikę chodzi nadwyraz płynnie, jednakże tylko do momentu wjechania do parku, co jak co, ale GMA950 kiepsko przelicza drzewa :lol: generalnie spodziewałem się, że będzie gorzej, jest całkiem ok. za to mogę z cała pokorą powiedzieć, że najlepsza gra świata czyli HOMM III: WOG działa... no cóż... niesamowicie płynnie :lol:

#7 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:29

przymierzam się do zakupu Parallels


To SAD nie daje Parrarellsa za friko do MacBooków?
Wydaje misię, że tak piszą na ulotkach.

#8 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:33

daje do MBP, my biedni studenci jestesmy konsumentami drugiej kategorii i mam taki zaszczyt nie przysługuje ;)

#9 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:47

A ile on kosztuje? Czy nie ma na Mac OSa jakiegoś darmowego VMware albo VirtualPC ?

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:53

w cortlandzie cos kolo 300zl

#11 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 15:54

350 zł., czyli prawie tyle co nowy Windows. VirtualPC jest Microsoftu, wiec raczej jest be, pozatym umożliwia uruchamianie Windowsa na procesorach PPC a nie intelomakach. VMware ponoć wyszło na intele, ale chyba również jest płatny. nie rozkminiałem tego do końca więc nie orientuje się dokładnie, ale dziś, najdalej jutro będę wyposażony w odpowienid informacje, ale jakoś mimo wszystko skłaniam się do Parallels, tylko się zastanawiam jak to coś działa. bodajże w lipcowym MacWorld było coś na ten temat, trzeba odpalić Zinio i poszukać. EDIT: @myapple, rzeczywiście masz rację, w Cortlandzie Parallels Desktop for Mac jest 5 dych tańszy :D

#12 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 16:05

350 zł., czyli prawie tyle co nowy Windows.


Windows Vista Beta jest darmowy i w pełni legalny.
Wersje Business i Enterprise mają być w sprzedaży już w listopadzie. (Przed mikołajkami i świętami.)
A Home jakoś w styczniu czy lutym.

VirtualPC jest Microsoftu, wiec raczej jest be


Windows też jest Microsoftu ;-)

#13 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 16:43

Windows Vista Beta jest darmowy i w pełni legalny.

z datą przydatności do spożycia, niewspierany przez boot camp. Beta? czyli, że jest jeszcze bardziej dziurawy niż XP SP2? nie, dziekuję.

Windows też jest Microsoftu ;-)

a myślisz, że dlaczego używam Mac OS Xa? :D Windows nie przyjemności, z konieczności.

http://mac.chwilami....szlo-tak-dobrze

#14 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:11

http://mac.chwilami....szlo-tak-dobrze


Na tym Dellu mógł być Red Hat Linux zamiast Windowsa.

#15 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:14

ale autor wyraźnie zaznacza, że chodzi o XP.

#16 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:23

Chodzi mi o to, że kupił z Windowsem, a mógł z Red Hatem. Dell daje możliwość wyboru.

#17 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:32

tyle że to nie jest jego komputer a komputer, do którego został przymuszony w pracy o ile się orientuję. zakładam, że njet nigdy w życiu z własnej nieprzypuszonej woli nie kupiłby PeCeta :)

#18 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:45

No to przynajmniej miał przerwę na kawę. Niech się firma martwi kosztami serwisu.

#19 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:48

dokładnie, sami są sobie winni ;) choć muszę przyznać zupełnie uczciwie, że przez ostatnie dwa lata, kiedy jeszcze miałem poprzedniego laptopa, takiego ekranu nie zobaczyłem ani razu. owszem, problemy były, ale BSOD nie zobaczyłem nigdy. łud szczęscia?

#20 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2006 - 17:56

Mi się nigdy Windows 2003 ani XP nie zawiesił. 98 kilka razy. 95 często się wieszał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych