Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zabezpieczenie w pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 pegass

pegass
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 16 sierpnia 2006 - 18:57

Napotkałem sie z dość dużą beszczelnoscia odnosnie jednego pracownika
szukałem softu do blokady mac-a via pass/usbkey
mianowicie blokuje sie mac po wyjeciu pendrive i do mometu wsadzenia do spowrotem / podania hasla niemozna z niego korzystac stwierdzilem ze to uciązliwe wiec znalazłem:
[url]http://chrismetcalf.net/blog/archives/2004/07/16/braindead-simple-bluetooth-tricks/[/url]
niestety niemoge znaleść l2ping pod macosx oraz mam problem z odpaleniem screenservera a nastepnie skilowaniem jezeli urzadzenie pojawi sie w poblizu :)
pomyślalem sobie ze lepszy rozwiazaniem bylo by wgranie na telefon programu z 2 przyciskami (bloku) , (odblokuj)
i jak odchodze od komputera ustawiam blokuj jak wracam odblokuj szukam aplikacji ktora mi w tym pomoze orientujecie sie troszke ?
dzisiaj sie piekielnie zdenerwowałem jak zobaczylem ze mi ten człowiek przeglada zdięcia .. prosze o pomoc

#2 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 16 sierpnia 2006 - 19:10

jak byc mogl to napisz po polsku i po kolej o co w tym chodzi z teho linku? Bo mi by tez sie przydalo takie cos.(blokada przed mama)

#3 pegass

pegass
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 16 sierpnia 2006 - 19:19

w tym linku jest skrypt ktory co 20 sekund pinguje ci telefon po BT i jezeli nagle straci go z zasięgu włacza ci xscreenserver z opcja lock ale niemam ani l2ping ani xscreenserver i mam problem z instalacją

#4 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 16 sierpnia 2006 - 22:14

XScreensaver jest w DawinPorts, ale wydaje mi się że można włączyć dowolnego screensavera. Gorzej jest z l2ping, trzeba by poszukać innego programiku który szuka urządzeń po sinozębym :) Bo sam skrypt to pikuś. Przerobienie go by sprawdzał czy w określonej lokalizacji jest dany plik (np na podłączonym pendrive) nie stanowi przecierz problemu. Poza tym polecam wyrobienie sobie odruchu blokowania maszyny przy wstawaniu od niej. Akurat ja mam zaufanie do współpracowników z pokoju, ale zbyt dużo ludzi się przewija przez pomieszczenia żeby zostawiać maszynę niezabezpieczoną. Systemowy screensaver KDE blokowany hasłem wystarcza na ewentualność szybkiego odejścia od maszyny.

#5 pegass

pegass
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 17 sierpnia 2006 - 07:16

wszystko ładnie pieknie tylko jak nazywa sie l2ping pod maca a co do xscreenserver to niechce mi sie z portow zainstalowac wywala sie przy instalacji Xfree86

#6 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 08:26

po co takie cuda ... BluePhoneElite i skypt odpowiedni Ustawiasz, że w momencie gdy odchodzisz z zasięgu Bluetooth komputer włącza wygaszacz, które jest na hasło, po kłopocie. Można uruchomić "Hot Corners" i samemu aktywować wygaszacz

#7 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 08:48

ale blutacz jest na 10-100 m a ja odchodze do pokoju obok i ma sie juz mi blokowac. Bo zasiegu sygnalu chyba nie da sie regulowac?

#8 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 08:54

nie da się niestety, ale to ustaw HotCorners w ustawienach wygaszacza i ustaw hasło. Skutecznie zabezpieczy w jakimś stopniu

#9 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:01

najlepiej by bylo t gdyby on wogle nie reagowal na naciskanie klawiszy i ruchy myszka, tylko dopiero jak znjade sie w zasiegu blutacza to bedzie dzialal

#10 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:08

może i da rade, ściągnij triala i zobacz co może program
http://www.reelintel...BluePhoneElite/

#11 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:09

juz ciagne, zobaczymy jak sie spisze

#12 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:17

czy nie wystarczy ci ustawić hasło na wygaszacz ekranu? i jak ktoś wspomniał aktywacje w rogu? poco coś kombinować jak system oferuje kompletne zabezpieczenie?

#13 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:41

nie kompletne. hasla janie bede sto razy zmienial, a tak powiem ze lap teraz nie dziala albo cos w tym stylu i po problemie

#14 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:50

nie kompletne. hasla janie bede sto razy zmienial, a tak powiem ze lap teraz nie dziala albo cos w tym stylu i po problemie

A po co hasło zmieniać 100 razy ?
Jak dla mnie odrobinkę przekombinowujesz proste rzeczy. Po prostu jak nie pracujesz, blokujesz maszynę. Czy przez kombinacje klawiszy, czy przez przesunięcie kursora do rogu ekranu.
Zrobisz jak zechcesz, ale IMHO to wyważanie otwartych drzwi.

#15 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:54

dobra daje se z tym spokoj

#16 Lonekkk

Lonekkk
  • 38 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 10:31

Hmmm...
Zależy, bo nie wiem jaki masz typ komputera, i nie wiem czy to działa na wszystkie ale... http://www.orbicule.com/products/ . Może warto byłoby rozważyć darmowy TheftSensor z podanej stronki? Sądze, że 'włamywaczowi' byłoby dosyć głupio... ;]
Może tego typu sposób pomoże...
Pozdrawiam.

#17 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 10:42

na windowsa, mialem takie cos to sie bardzo dobrze spisywalo... niestety to trzeba kupic, a cos w tym stylu darmowego nie ma?

#18 pegass

pegass
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 17 sierpnia 2006 - 11:44

posiadam ten BluePhone jednakkrze niestety niemam zandego screenservera dobrego ktorego latwo mozna odpalic

#19 Lonekkk

Lonekkk
  • 38 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 12:08

Mind, tego TheftSensora nie trzeba kupować bo to wersja beta... Undercovera, to tak... ale: http://www.orbicule.com/theftsensor/ - jest darmowy, więc jak masz FrontRowa i Ci się podoba pomysł to do dzieła :D

#20 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 12:22

a co daje ten theftsensor bo wlonczyc i wylonczyc umiem za pomoca pilota a cos wiecej z tym zwiazanego?

#21 Lonekkk

Lonekkk
  • 38 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 16:43

http://www.orbicule....theftSensor.mov - przedstawia działanie TheftSensora który w momencie ruszenia nim/użycia(?)/zamknięcia(pewnie też otwarcia) wydaje głośny alarm... jeśli jest to jakaś firma bądź biuro, koleś który to włączy będzie miał z pewnością nieciekawą minę, a delikwenta można oczernić w oczach innych... Bo myślę, że każdy usłyszawszy taki alarm będzie chciał wiedzieć co się dzieje. I każdy się zorientuje ;-)

#22 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 sierpnia 2006 - 18:10

no, ale przegladac pliki mozna i lookac wszzedzie dopoki sie go nie ruszy lub zamknie

#23 pegass

pegass
  • 15 postów
  • SkądBędzin

Napisano 19 sierpnia 2006 - 12:19

fajny pomysl tylko wolal bym tym przyciskiem plokowac ekran albo cos w tym stylu :) wlanczac wylanczac screenserver znacie jakis program typu bindkey do pilota do macosx ? z opcja on/off screensherver ? rozumiem ze nikt niezna takiegos softu i niejest mi w stanie pomoc

#24 no.logo

no.logo
  • 176 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 sierpnia 2006 - 12:27

Off topic: Chłopaki, zainstalujcie sobie cocoAspell, bo tych waszych tekstów nie da się normalnie czytać!

#25 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 19 sierpnia 2006 - 13:27

te zainstaluj se, jak u mnie pisze ze zainstalowany a sie nie pojawil w SP???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych