Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Studio domowe - Jakie głośniki czy jednak monitory ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fafusta

Fafusta
  • 1 postów

Napisano 16 grudnia 2008 - 22:51

Witam! Posiadam komputer z kartą Creative Sond Blaster 24bit oraz keyboard Yamaha 780. Tworze od 4 lat amatorsko podkłady muzyczne, no i przyszedł końcu czas żebym sprawił sobie jakieś porządne odsłuchy, bo te moje to już staruszki… Kompletnie się nie znam na monitorach studyjnych, czytam na różnych forach i sam już nie wiem co myśleć, znajomy mi bardzo polecał Logitech Z-5500 cena około 1000zł, ale ten znajomy nie tworzy nic tylko słucha muzyki. Ja bym chciał bardzo dokładnie słyszeć hihaty elegancko stopy i werble a nie pierdzenie no i bas ma płynąć a nie również pierdzieć! Nie mam za dużo kasy, ale mam nadzieje ze w 2 000tyś. się zmieszczę? Pomóżcie!!! Proszę!

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2008 - 23:57


6,

przenoszę do działu audio.


A tu kolega poczyta sobie wątki dotyczące głośników.

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 17 grudnia 2008 - 00:15

Skorzystaj z darmowego doradztwa profesjonalistów i ciekawej oferty: http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/

#4 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 00:58

pfff tacy z nich profesjonaliści jak ze mnie śpiewak operowy. Byłem raz i podziękowałem im za współprace.

#5 positivo

positivo
  • 21 postów
  • Skądlublin

Napisano 17 grudnia 2008 - 01:46

polecam alesis m1 active 520 = mozna kupic za ok 650zl model wyzsze, 620, maja wieksza membrane i podobno troszke wiecej basu. ja osobiscie mam 520 i jestem mega zadowolony. najlepiej wybierz sie do jakiegos muzycznego sklepu i niech dadza Ci do posluchania kilka zestawow roznych firm. kazdy ma swoje wymagania wobec kolumn, jeden woli jak graja bardziej niskimi tonami, inni srednimi itd. jezeli chcesz na powaznie zajac sie produkcja muzyki i miec dobry odsluch nie kupuj kolumn firmy, ktora robi dobre myszki komputerowe (a propo logitech)

#6 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 09:14

Moim zdaniem potrzebujesz jakiegoś niewielkiego wzmacniacza stereo oraz kolumn - monitorów.
Wybór jest duży a opinii tyle ilu użytkowników. Odsłuch napewno Ci pomoże w wyborze.
Poczytaj opinie o kolumnach tutaj:
Kolumny podstawkowe - Sprzęt audio - opinie, testy, porównanie - Audiostereo.pl
Same kolumny nic nie dadzą bez dobrego żródła (wzmacniacza). Tylko wzmacniacz + kolumny zadowolą Twoje oczekiwania.
Kolumn to musisz posłuchać a ze wzmacniaczy mogę polecić NAD c315bee lub Cambridge Audio 540 lub 640.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 13:15

6,

w dwóch ptysiach się zmieścisz elegancko z małymi, aktywnymi odsłuchami bliskiego pola.

http://www.myapple.p...4-glosniki.html
http://www.myapple.p...e-glosniki.html
http://www.myapple.p...ne-do-domu.html

#8 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2008 - 13:29

Jakbys był zainteresowany to mam do sprzedania : yamaha msp-5, sa to monitory bliskiego pola aktywne. Jestem z Warszawy mozesz ich posluchac jakby co to 502-096-136. Cena: 1800 za oba.

#9 rokipat

rokipat
  • 172 postów
  • SkądFrankfurt am Main

Napisano 17 grudnia 2008 - 13:50

Ja tam profesjonalista nie jestem jednak do odsluchu sluza mi Logitech Z-2300 - 2.1 z certyfikatem THX. I odsluch dobry a i glosno posluchac tez mozna.

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 grudnia 2008 - 15:44

Monitory, tylko monitory. Dzisiaj kupisz juz w przystepnej cenie, spokojnie. Kiedys to byl sprzed studyjne, z tego co widac chociazby na tym forum, ludzie kupuja monitory nawet do sluchania muzy.

#11 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 17 grudnia 2008 - 16:43

pfff tacy z nich profesjonaliści jak ze mnie śpiewak operowy.
Byłem raz i podziękowałem im za współprace.


O dziwne ... to musisz być wyjątkowym marudą. To jedyna firma tego typu w naszym kraju która wie co sprzedaje. Wiem bo współpracuję przynajmniej z setką podmiotów które zaopatrują się prawie wyłącznie w tym sklepie. Nawet jak się Tobie nie spodoba towar możesz go odesłać- zawsze zwracają i to nie na zasadzie już nigdy więcej ciebie nie obsłużymy, wręcz przeciwnie ...

A może zadawałeś tendencyjne pytania ??? A może trafiłeś na kogoś nowo zatrudnionego ??? Więcej tolerancji ;)
Choć różnie bywa. Ostatnio szarpnąłem się na Z5500 wybrałem Agito, bo prawie najtaniej i sklep miał dobre opinie. Sprzedali mi używane porysowane, wszystko w porozrywanych, pogniecionych workach, kable byle jak związane itp. :( W każdym razie na pewno demo. Na stronie widniało "nowe". Niby mogłem popróbować reklamować wysyłać. Ale nie chciało mi się pakować z powrotem 26 kg !!! Tym bardziej że głośniki działały dobrze. Ale kombinatorstwo tej firmy spowodowało że stracili kilkadziesiąt klientów, przynajmniej z mojej strony :D
A tak nawiasem, kolejny raz odczułem jakość usług firmy UPS. Wyobraźcie sobie że sfałszowali list przewozowy a konkretnie wagę przesyłki. Napisali 34 choć to waży 26. Przez co musiałem targać sam z dworu na 4 piętro bo pod drzwi dostarczają tylko do 30 kg. A panów było dwóch :P Przestrzegam przed tą gównianą firmą. Znajomej zostawili przesyłkę pod drzwiami a podpis sfałszowali. Ale w jej przypadku skończyło się na sądzie bo zgłosiła to gdzie trzeba :D

#12 eryx666

eryx666
  • 5 postów

Napisano 20 grudnia 2008 - 10:33

@ fafusta : jeśli chcesz zrobić upgrade studia na troche bardzej profesjonalne i masz 2 tys to uwierz mi zrezygnuj z Creative Sond Blaster 24bit - to nie jest dobra karta tylko zabawka. Zakup uzywane m-audio najlepiej na FW (jakies 500 zl na ebay) + za reszte (1500 zl) kup odsluchy. w tej cenie polecam KRK RP6 lub jesli masz dobry sluch i mozesz sie nauczyc sprzetu Alesis m1Mk2, albo jakies uzywki z ebay (choc tu trzeba uwazac). na poczatek wystarczy ci w zupelnosci. pozdrawiam

#13 electroblack

electroblack
  • 172 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 grudnia 2008 - 14:43

przedewszystkim okres potrzeby: wielkośc pomieszczenia, w którym będą stały, tłumienie, jak daleko będą stały, czy z przodu, czy z tyłu Ciebie. Pomyśl o tłumieniu ścian (są takie fajne gąbki do przyklejenia.) Kluczowym parametrem jest czy głośnik ma być typu pola średniego, długiego czy krótkiego.

osobiście polecam takie modele za cene, która podałes:
1. Alesis M1 Active MkII [para] - djshop.pl . Nagłośnienie . Mach . Kolumna . Reloop . Behringer . Cena . Dystrybutor . Dystrybucja .[para].html
2. EVENT TR8 [para] - djshop.pl . Nagłośnienie . Mach . Kolumna . Reloop . Behringer . Cena . Dystrybutor . Dystrybucja .[para].html

ewentualnie mozesz sie zastanowic nad KRK - ale jezeli chodzi o modele średniego pola, mają nieprzyjemne środki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych