Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe Illustrator CS2 na 2 macach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 sierpnia 2006 - 20:38

Czy zna ktoś z obecnie tu zgromadzonych sposób,który pozwoli na korzystanie z tej samej kopii AI na 2 Macach.Zaznaczę,że należy ona do mnie,została legalnei zakupiona;problem polega na tym,że często "kończę" projekty w domu zaś program został zainstalowany w biurze .Niestety aby zainstalować i zarejestrować AI na MacBook'u żąda abym "przekazał" licencję z już zainstalowanego. Nie mam na tyle "sosiku" aby kupić licencję wielostanowiskową... a nie chcę być "drobnym złodziejaszkiem i "robić za pirata".

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 11 sierpnia 2006 - 20:48

Nie jestem pewien czy się da ale licencja na pewno nie pozwala na taki manewr... Aby to zrobić musisz jednak złamać 4pkt regulaminu forum a potem tłumaczyć się prze miłą panią sędzią... :P

#3 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 sierpnia 2006 - 21:13

dlatego powinny być przynajmniej wersje "studenckie" tak jak to robi np. AutoCad...albo wstawię sobie kanapę do biura i...wtedy pani miła sędzia nawet niech zakuje mnie w kajdany:-)) Pytanie było z gatunku "tonący brzytwy się chwyta".. ale dzięki za "sprowadzenie na ziemię"...kasa rządzi..a jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi:-(

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2006 - 23:13

A ja pozwalam sobie jeszcze raz wrócić do tematu, bowiem w licencji Adobe możemy przeczytać:

2.4. Użytkowanie Oprogramowania na Komputerach przenośnych i domowych.
Główny użytkownik Komputera z zainstalowanym Oprogramowaniem może zainstalować dodatkowy egzemplarz Oprogramowania do swojego wyłącznego użytku na Komputerze przenośnym lub na Komputerze w swoim domu, pod warunkiem, że Oprogramowanie zainstalowane na Komputerze przenośnym lub domowym nie będzie wykorzystywane w tym samym czasie co Oprogramowanie zainstalowane na Komputerze głównym.

Innymi słowy, jeżeli autor pytania ma problem z takową instalacją, powinien zadzwonić do firmy Wimal i zażądać pomocy w przeprowadzeniu operacji.

Ludzie! Czytajcie te cholerne licencje.

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 sierpnia 2006 - 07:35

:opps: ja mam po angolsku i widać mi umkneło :( Zasadniczo to wydawało mi się że licencja obejmuje tylko jedną stacje roboczą i w dodatku tylko jednego użytkownika.... ale może to była licencja od czegoś innego :(

#6 TaTa

TaTa
  • 104 postów

Napisano 12 sierpnia 2006 - 08:08

Heidi. Wyrazy uznania. Nie zawsze jesteś upierdliwy.

#7 joan miro

joan miro
  • 108 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpnia 2006 - 10:59

Dzięki Heidi.. ps. przyznaj ile instrukcji przeczytałeś:-))) do chwili gdy zostałeś zmuszony..

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2006 - 11:33

Żadnej, bo ja jestem jeszcze z pokolenia "kiedy już naprawdę nie wiesz co zrobić, sięgnij po instrukcję" ;-) Ale licencja to zupełnie co innego.

#9 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 sierpnia 2006 - 09:26

Na marginesie: ta sama zasada obowiązuje również w przypadku Quarka 6 i 7 (nie wiem niestety jak to jest w przypadku starszych wersji).

#10 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 31 sierpnia 2006 - 03:31

Jest jeszcze inny numer, o czym umowa nie do końca pisze. Na makach przy udostępnianiu jest możliwość korzystania z programów z drugiego maka. Zatem można tak zrobić, że na jednym komputerze instaluje się opgrogramowanie ( i nie używa) a na konkretnej końcówce (stanowisku) uruchamia się ten program sieciowo. Oczywiście musi być zachowana zasada, że uruchomiona jest jedna licencja naraz.

#11 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 31 sierpnia 2006 - 06:32

Oczywiście musi być zachowana zasada, że uruchomiona jest jedna licencja naraz.

Przy makach w takim przypadku, chyba się nawet nie da uruchomić na dwóch kompach jednocześnie. Pamiętam jak u nas w firmie, kumpel na drugim stanowisku przez pomyłkę zainstalował PhotoShop'a z tym samym serialem, który był już wykorzystany na moim stanowisku. Nie wiem jak to działa, ale jakoś przez sieć się rozpoznają. I można było uruchomić PhotoShop'a tylko na jednym Maczku. Na każdym startował, tylko nie mogły być odpalone równocześnie. (Żeby nie było nieporozumień, to były dwie legalne licencje)

#12 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 31 sierpnia 2006 - 06:42

co innego instalacja a co innego uruchamianie sieciowe, to jest dostępne już od classica

#13 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 31 sierpnia 2006 - 07:08

dobrze rozumiem? jest to nielegalne, ale można odpalić PS na dwóch i więcej stanowiskach jednocześnie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych