Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS 9.2.2 na Quicksilvera G4 - gdzie zdobyc ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 01 grudnia 2008 - 12:43

Witam Jak w tytule , skad zassac/zdobyc wyzej wymieniony system operacyjny, tak sie złozyło ze mam kilka programow na classica, a zgodnie ze specyfikacja to najnizszy system jaki na Quicksiverze mozna zainstalowac ( moje proby zainstalowania 9.1 zgodnie z przewidywaniami zakonczyły sie fiaskiem ;) Jesli byłby ktos skłonny takowy udostepnic, moge sie zrewanzowac kopiami OS 8.5.1 dedykowany do G3 B&W, płytek software restore z 9.1 do imaca, badz kopiami innego oprogramowania do classica ( kwestia dogadania) Pozdr.

#2 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 01 grudnia 2008 - 13:40

a osx i srodowisko classic nie da rady? :)

#3 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 01 grudnia 2008 - 16:58

Interesowała by mnie "czysta" instalacja na drugim dysku, gdyż cala sprawa bedzie potraktowana czysto doswiadczalnie ;), ale dzieki za uwage , tym tropem również podążę.

#4 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 01 grudnia 2008 - 17:10

Nie musisz instalować na osobnej partycji. Jeżeli zainstalusze Classica nawet z płytek swgo czasu dostarcznymi razem z Tigerem albo Pantherą (*.pkg), to komputer odpali Ci z tego samego katalogu co Classic natywnie (tj. wybierasz Startup Disk, znajduje Ci teczkę z OS9 i wio!).

#5 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 01 grudnia 2008 - 17:29

doświadczenie z 9 wspominam niezwykle miło....ale chyba głównie dlatego, że minęło już troszkę czasu od czasu gdy go używałem ;) Rebusy jeżeli chodzi o naukę polskiego tego systemu. Acz system bardzo lekki, i jeżeli oprogramowanie masz pod niego z pewnością będziesz zadowolony.

#6 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 01 grudnia 2008 - 23:26

Dzieki panowie za wszelkie uwagi, sam OS 9 znam, mialem takowy ( 9.1 PL) na G3 B&W, ale komputer poszedl w charakterze pozyczki/darowizny do znajomego ;), a nie przypuszczalem ze bede mial jeszcze potrzebe wrocic do classica, no jak widac zycie niesie rozne niespodzianki wiec stanałem przed koniecznoscia uruchoniemia 9.2.2 na Quicksilverze ...... no nic, bede sie zajmowal tym problemem na dniach. Pozdr.

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 02 grudnia 2008 - 01:43

nie wiem czy to Ci może pomóc, ale na stronach apple jest do ściągnięcia chyba upgrejd 9.2.2 wymagający posiadania 9.2.1. Mac OS 9: Available Updates Nie wiem jak to działa nie mam jak sprawdzić.

#8 grzeku

grzeku
  • 105 postów

Napisano 02 grudnia 2008 - 20:28

jeśli jesteś zainteresowany to mam kopie, zostały mi po qs 733 tj. restore 9.2.1 i 10.0.4 (4cd) pozdrawiam

#9 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 03 grudnia 2008 - 16:56

jeśli jesteś zainteresowany to mam kopie, zostały mi po qs 733
tj. restore 9.2.1 i 10.0.4 (4cd)
pozdrawiam

Jestem zainteresowany, prosiłbym o kontakt na sebb_obstacle@op.pl , z jakiejs przyczyny nie moge wysłac tutaj PW




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych