Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Moje przygody z BitTorrentem w Mac OS 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 18 listopada 2008 - 15:01

Witam

Po kilku podejściach udało mi się uruchomić klienta BT pod Mac OS 9, według FAQ zawartego na tej stronie:

Brian's BitTorrent FAQ and Guide: Mac OS 9

Jedyną wersją klienta która ruszyła bez potrzeby przeprowadzania poważnych zmian w kodzie jest ta:

BitTorrent-3.2.1b.tar.gz/ - Package Browser

Rozwiązanie bardzo niedoskonałe, parametry trzeba wpisywać ręcznie w bardzo niewygodnym okienku (nie można nic wkleić ani podejrzeć z innego okna), zero interaktywności, ale działa...

Tu nasuwa się konkluzja: Mam w swoich zbiorach kilka plików torrent które chciałem uruchomić, tak dla testów. Niestety przygotowywane są one trochę lekkomyślnie, klient nie potrafił pobrać żadnego pliku z powodu zbyt długich nazw plików pobieranych i występowania w nich znaków niedozwolonych. Dla użytkownika systemu Windows lub Mac OS X to pewnie żaden problem, jednak mi skutecznie uniemożliwia pobieranie prawie 90% torrentów. Cóż, trudno.

Wnioski - program działa, jednak jest praktycznie bezużyteczny.

Ktoś z Was ma jakiś pomysł na klienta bit torrent w klasycznym systemie makowym? Zastanawiałem się nawet nad jakimś kontem shell na którym działał by sobie jakiś demon ściągający pliki a potem można je pobrać na swój komputer przez ftp... Jak narazie nie znalazłem konta z odpowiednio dużą przestrzenią dyskową - 200 mb to stanowczo za mało.

#2 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 listopada 2008 - 15:18

Najlepiej się do tego nadają serwery dedykowane :) Dostajesz np 250GB na łączu 100Mbit i hulaj dusza... Przez jakiś czas używałem takiego rozwiązania i sprawdza się doskonale. Z tego co wiem to AppleTV też się sprawdza w takiej roli :D

#3 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 18 listopada 2008 - 17:50

A jakie sa koszty takiego konta? Zastanawiam sie czy nie wygrzebac z szafy jakiegos starego peceta i nie posadzic na nim debiana tylko w trybie konsoli, zeby robil za "wola roboczego" do p2p ew jakies EKG obslugiwane z OS9 przez ssh. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych