Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Archiwizery a podgląd plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:11

Witam Ze względu na to, że sporo czasu spędziłem na windzie, przyzwyczaiłem się do archiwizerów typu ultimatezip czy WinZip. Wiec mam pytanie, czy znacie może jakiś archiwizer na OSX, który obsługuje wiele rodzajów archiwów, oraz w którym (tak jak w np. WinZip) można najpierw przejżeć zawartość pliku a nie odrazu go wypakowywać ? Zdaża się czasami, że potrzeba tylko 1 czy 2 pliki z archiwum i nie trzeba wypakowywać całości. Pozdrawiam

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:24

StuffIt Deluxe

#3 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 20:02

no tak, zapomniałem zaznaczyć, że chodzi mi raczej o jakiś program darmowy :)

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpnia 2006 - 21:22

To może muCommander?

#5 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 07 sierpnia 2006 - 18:59

Ten program jest typu TotalCommander a pierwowzór to norton commander... Niewiem czy muszę podać screenshot z tego o co mi chodzi, ale każdy kto siedział nie tylko na OSX wie co to jest WinZip czy UltimateZip. Wyjaśniam : 2x kliknięcie na plik archiwum uruchamia program archiwizujący, w tym programie otwiera się OKNO, w którym widać całą zawartość pliku w postaci listy, z tej listy ( małe okienko ) można wybrać plik do rozpakowania albo wypakować wszystko ( jak wspomniałem wcześniej coś na styl WinZip ) Commanderem nieważne jaki to, można zrobić cuda, ale tutaj ma być małe okno a w nim zawartość skompresowanego pliku. Może cały kombajn jest do wszystkiego, ale wiem ( nauczyło mnie wojsko ), że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Prosty program (darmowy), który ma interfejs zbliżony do tych programów. Dzięki Heidi za zaangażowanie Pozdrawiam

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2006 - 19:52

:-) Ja wiem o co Ci chodzi, ale, poza StuffIt Deluxe, nie znam makowego odpowiednika takiego programu. Dlatego podrzucam Ci inne programy, posiadające funkcję, której szukasz.

#7 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 07 sierpnia 2006 - 20:54

No właśnie.... szkoda że jak na razie tylko płatne programy, które można mieć z ' sieci ' Jak ktoś coś znajdzie niech sie odezwie

#8 MB

MB
  • 21 postów

Napisano 08 sierpnia 2006 - 09:17

Przeglądnij tą listę i coś wybierz: http://www.pure-mac.com/compen.html

Powodzenia.

#9 Jackbox

Jackbox
  • 126 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 stycznia 2007 - 01:21

a czy znacie cos do pakowanie plikuw a rar albo zip?

---- Dodano 16/01/2007 o godzinie 03:29 ----
juz znalazlem, muCommander robi zip'y ;)

#10 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 16 stycznia 2007 - 02:51

Hej, ja w pewnym momencie najpierw nieśmiało a potem już pewniej zacząłem korzystać z zipa i unzipa, które siedzą w terminalu. Parę prostych instrukcji poznaje się w 5 minut, narzędzia są darmowe i od razu w systemie, jest możliwość dowolnego "miąchania" zipami, szybko i lekko, bez czekania na uruchomienie się programu. Wiem, że do takich rad podchodzi się z dystansem, ale polecam, naprawdę po kilku zipach robi się to pewnie i szybko. Zawsze też można (i nie jest to trudne) skonstruować odpowiedni workflow do automatora, żeby pliki do spakowania można było wybrać w GUI.

#11 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 16 stycznia 2007 - 19:57

Hahaha - Nawet nie podejrzewałem że z dostępnością programów na Mac'a jest aż tak ciężko. Żeby za odpowiednik WinRAR'a płacić 240zł? :o

#12 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 stycznia 2007 - 23:29

OS X to jest prostota - pakujesz i odpakowujesz dwoma kliknięciami.


Poza tym programy wymienione przez Ciebie (WinRar, WinZip) też są płatne a to tylko pokazuje Twoje podejście do legalności. Faktycznie strasznie jest z tym oprogramowaniem, strasznie.

http://www.winzip.com/

http://www.rarlab.co...php?prod=winrar

#13 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 01:00

Dlaczego oskarżasz mnie o piractwo? Jest wiele darmowych aplikacji działających na tej samej zasadzie co winrar pisanych pod windowsa. Jeżeli już mówimy o cenie, to wydaje mi się że 100zł to dużo mniej niż 240zł, tym bardziej że mówimy o prostym programie do otwierania archiwów. Dla mnie dużo wygodniejsze jest przeglądanie archiwum bez wypakowywania, łatwiej jest utrzymać porządek i jest to dużo szybsze.

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 stycznia 2007 - 01:24

Moment, Panowie. Przecież tworzenie archiwów ZIP i ich rozpakowywanie jest wbudowane w system. Po diabła inne programy?
A RARy można tworzyć i rozpakowywać darmowymi programami.

#15 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 02:19

Ale czy któryś z tych programów pozwala na podgląd archiwum i uruchomienie plików bez rozpakowywania?

PS. Znalazłem to http://www.macupdate...fo.php/id/21558 ale chodziło o bezpłatny program, a ten kosztuje 20$

#16 Jędrys

Jędrys
  • 65 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2007 - 03:58

W najnowszym Macworldzie opisaliśmy akcję Automatora do wyświetlania zawartości plików Zip. Za darmo :-)

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 stycznia 2007 - 04:56

Znalazłem na macworld.com
[Automator] Wyświetlanie zawartości plików ZIP

#18 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2007 - 19:07

Moment, Panowie. Przecież tworzenie archiwów ZIP i ich rozpakowywanie jest wbudowane w system. Po diabła inne programy?
A RARy można tworzyć i rozpakowywać darmowymi programami.


Oj co do tworzenia RARów to jedynie oryginalny RAR to potrafi, a ten jest płatny, jedynie unrar jest darmowy.

#19 mariannSS

mariannSS
  • 547 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 lutego 2007 - 19:08

ja uzywam betterZIP i bez problemu przegladam pliki przed rozpakowaniem, bardzo fajny prgramik, podoba mi sie.

#20 mayhem

mayhem
  • 38 postów
  • SkądOlkusz/Kraków

Napisano 09 marca 2007 - 10:29

Byłby ktoś na tyle miły żeby sciągnąć jakikolwiek plik z napisy org i sprawdzić czy mu się normalnie rozpakowuje? :) Systemowy zip wywala mi komunikat "Operation not permitted", a Stuffit "Format Error" (po czym tworzy folder z rozszerzeniem .tmp, w którym znajduje się rozpakowany plik).

#21 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2007 - 11:24

Byłby ktoś na tyle miły żeby sciągnąć jakikolwiek plik z napisy org i sprawdzić czy mu się normalnie rozpakowuje? :) Systemowy zip wywala mi komunikat "Operation not permitted", a Stuffit "Format Error" (po czym tworzy folder z rozszerzeniem .tmp, w którym znajduje się rozpakowany plik).


Często się to zdarza w przypadku archiwów z napisy.org, przy rozpakowaniu systemowym BOMArchiver rozpakowuje się ok, ale plik jest ukryty :)The Unarchiver działa ok oraz komenda unzip z poziomu terminala.

#22 zioper

zioper
  • 261 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 kwietnia 2007 - 17:13

A wiecie moze czego uzyc (darmowego oczywiscie) zeby mi plik ktory jest w kliku czesciach skleil ?? :D Z rarow oczywiscie :D

#23 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 07 kwietnia 2007 - 17:34

A wiecie moze czego uzyc (darmowego oczywiscie) zeby mi plik ktory jest w kliku czesciach skleil ?? :D Z rarow oczywiscie :D


UnRarX lub The Unarchiver sie do tego nadaja

#24 zioper

zioper
  • 261 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 kwietnia 2007 - 17:37

ale do unrarx musze "wrzucic" wszystki pliki... czy tylko pierwszy a on reszte "dopakuje"

#25 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 07 kwietnia 2007 - 17:40

ale do unrarx musze "wrzucic" wszystki pliki... czy tylko pierwszy a on reszte "dopakuje"


Nie musisz wrzucac wszystkich, wystarczy pierwszy. The Unarchiver dziala tak samo.
  • zioper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych