Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Różnica między użytkownikami Maca a Windowsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
701 odpowiedzi w tym temacie

#26 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 sierpnia 2006 - 22:32

duh... a ja miałem wczoraj taką sytuację. Kumpel, który od lat korzysta z PC (za równo win jak i linux) i o Mac raczej nie myślał poważnie dotąd, widzi jak pracuje na OS X i wykorzystuje go do różnych celów (btw do niczego go nie namawiam, bo nie o to tu chodzi, ważne by mieć wybór i by być zadowolonym z dokonanego wyboru) i widać czasem zwraca uwagę na szczegóły: *siedzi przy kompie, widać krople potu lejące się po karku choć za oknem pada deszcz i jest raczej chłodno* - Kór**! Dlaczego? Dammit! - Co jest? - odpowiadam na jego litanię. - Do tej pory zdawało mi się, że mam porządną alternatywę (mowa o lin), ale do diabła to nie jest tak daleko od OS X, czemu to po prostu nie może działać?!?! No cóż.... my od większości użytkowników PC różnimy się tym, że mieliśmy wybór, podjęliśmy go na własne ryzyko i odpowiedzialność i tego nie żałujemy. Dlatego też powstają takie tematy. Użytkownicy PC z Win boją się jakiejkolwiek alternatywy lub o niej nie słyszeli, a użytkownicy lin korzystają z niego bo nie znają (bądź nie dostrzegają) innych rozwiązań i z dwojga złego lepiej w tą stronę.

#27 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 05 sierpnia 2006 - 22:54

hmm od 2dni mecze maca i:
uzdykownicy windows nigdy nie doczekaja sie stabilnego systemu,

uzydkownikom mac brakuje kliku genialnych programow ktore maja windowsowcy ale jak sie znajdzie zdolny programista to moze sie to zmieni.

A co to jest uŻYDkownik?

#28 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 22:57

To jest dowód na to, że wielu użytkownikom brakuje, z niewiadomych przyczyn, kontroli pisowni ;-)

#29 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:01

tsiksiu, miej litosc i zedytuj swojego posta, przekroczyłeś linię za która jest wielka przepaść + kilka ugrupowań politycznych czyli najkrócej najdobitniej to ujmując żenada. Maryo666, jakie programy konkretnie masz na myśli ?, nazwy poproszę ;)

#30 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:05

tsiksiu, miej litosc i zedytuj swojego posta, przekroczyłeś linię
za która jest wielka przepaść + kilka ugrupowań politycznych
czyli najkrócej najdobitniej to ujmując żenada.

Maryo666, jakie programy konkretnie masz na myśli ?, nazwy poproszę ;)

Raczej poczucie humoru, którego brakuje kilku ugrupowaniom politycznym. Maniszma eyedropper

#31 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:08

tsiksiu, miej litosc i zedytuj swojego posta, przekroczyłeś linię
za która jest wielka przepaść + kilka ugrupowań politycznych
czyli najkrócej najdobitniej to ujmując żenada.

Niesłusznie się czepiasz. Wytknął jedynie pisownię "uzydkownik" (było też "uzdykownik"). A że tam pojawia się zbitka "żyd"... no cóż, może nie przesadzajmy z poprawnością polityczną, bo to zaczyna być lekko irracjonalne.

#32 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:11

Rozumiem, że kochacie Maki, ale po co tak głupio "krytykujecie" PC i Windowsa? To, że u Was był niestabilny, to raczej Wasza wina, bo jest mnóstwo użytkowników Okien, którzy takiego problemu nie mają(w tym ja). Ktoś tu pisał o reinstalacji systemu - a z tego co zauważyłem na tym forum, to dosyć często ktoś reinstaluje Mac OSa - więc o co chodzi? Ja Windowsa nie musiałem ponownie instalować od czasu mojej pierwszej instalacji XP na swoim komputerze, tj. od stycznia. By the way, na pulpicie nie mam żadnej ikonki ;)

#33 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:24

Rozumiem, że kochacie Maki, ale po co tak głupio "krytykujecie" PC i Windowsa? To, że u Was był niestabilny, to raczej Wasza wina, bo jest mnóstwo użytkowników Okien, którzy takiego problemu nie mają(w tym ja).
Ktoś tu pisał o reinstalacji systemu - a z tego co zauważyłem na tym forum, to dosyć często ktoś reinstaluje Mac OSa - więc o co chodzi? Ja Windowsa nie musiałem ponownie instalować od czasu mojej pierwszej instalacji XP na swoim komputerze, tj. od stycznia.

By the way, na pulpicie nie mam żadnej ikonki ;)

Uuuuulalaaaaaaa... sploniesz na stosie, zobaczysz... ;)
P.S.
Mozesz jeszcze przyznac sie do winy to wtedy Cie litosciwie udusza ;)

#34 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:28

Niesłusznie się czepiasz. Wytknął jedynie pisownię "uzydkownik" (było też "uzdykownik"). A że tam pojawia się zbitka "żyd"... no cóż, może nie przesadzajmy z poprawnością polityczną, bo to zaczyna być lekko irracjonalne.

Nie mówiąc, o tym że nie jest to słowo zakazane ani obraźliwe. No ale przecież wszyscy bali się rycerzy mówiących Ni (a nie nu) :-)

#35 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 sierpnia 2006 - 23:48

nie chodzilo o samo slowo raczej rodzaj poczucia humoru + slowo

#36 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 06 sierpnia 2006 - 00:35

To czy mamy ikony na pulpicie i ile ich mamy zależy od nas samych, a nie wyższośći OS nad resztą systemów. Sam mam więcej przykrych doświadczeń z maciem niż z PC. MIałem niejdenego PC i każy windows chodził poprawnie*, teraz mam linuksa. Po polsku w 100% Nie muszę się użerać ze ścierwem, OS X, po angielsku**, i mogę obejrzeć film na pełnym ekranie w QuickTime nie kupując wersji Pro. *XP miałem przez półtora roku na dysku i nie wymagał naprawy/ grzebania w ustawieniach, 98 na starszym sprzęcie również... **znam angielski na dosyć dobrym poziomie W OS widzę wiecej ograniczeń niż w windowsie czy linuksie. Mówcie co chcecie, ale po 4 miesiąch wciąż nie umiem odkryć tej "wyższości" maca nad PC.

#37 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 sierpnia 2006 - 01:15

I tu zgadzam się z lackiem , jest to naprawde zbędny wątek . Każdy używa tego co jest mu wygodniejsze . Przez te wątki coraz bardziej zaznacza się typowe "fanbojstwo" . :\

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 sierpnia 2006 - 04:33

I tu zgadzam się z lackiem , jest to naprawde zbędny wątek .
Każdy używa tego co jest mu wygodniejsze . Przez te wątki coraz bardziej zaznacza się typowe "fanbojstwo" . :\



Wiesz... Czekam na dzien, w ktorym taki watek bedzie kulturalna, nieszkodliwa, lekka, dowcipna wymiana drobnych prztyczkow w nos. No ale moze po prostu od niektorych uzytkownikow oczekuje zbyt wysokiego poziomu i elegancji w wymianie nieszkodliwych zlosliwosci. Lub po prostu ktoras z grup uzytkownikow (MACjuzerzy czy PeCetowcy?) pozbawiona jest poczucia humoru.

#39 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 06 sierpnia 2006 - 06:42

Przepraszam za te bledy ale moj tygrys nie mowi po polsku i musialem wylaczyc kontrole pisowni. do tematu, owe "genialne" programy wg mnie to: Miranda IM - program o otwartym kodzie ale kozysta z win API wiec nikt nie podjal sie jego przerobieniu na inne platformu, takze na linuxie go nie ma Total Commander - sama nazwa powinna mowic za siebie Media Player Classic - moze nie genialny program lecz duzo lepszy od QT, i nie trzeba sie bawic z instalacja tak jak przy PYM Player itp wiecej grzechow nie pamietam, tych programow mi altualnie brakuje.

#40 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 07:03

Wiesz... Czekam na dzien, w ktorym taki watek bedzie kulturalna, nieszkodliwa, lekka, dowcipna wymiana drobnych prztyczkow w nos. No ale moze po prostu od niektorych uzytkownikow oczekuje zbyt wysokiego poziomu i elegancji w wymianie nieszkodliwych zlosliwosci. Lub po prostu ktoras z grup uzytkownikow (MACjuzerzy czy PeCetowcy?) pozbawiona jest poczucia humoru.


A ja czekam na czasy, kiedy moderatorzy na myapple.pl naucza sie od swoich odpowiednikow z forow PC, ze trollowate tematy sie zamyka ;)

#41 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:34

Wiesz... Czekam na dzien, w ktorym taki watek bedzie kulturalna, nieszkodliwa, lekka, dowcipna wymiana drobnych prztyczkow w nos. No ale moze po prostu od niektorych uzytkownikow oczekuje zbyt wysokiego poziomu i elegancji w wymianie nieszkodliwych zlosliwosci. Lub po prostu ktoras z grup uzytkownikow (MACjuzerzy czy PeCetowcy?) pozbawiona jest poczucia humoru.

@insider mam ogrome poczucie humoru, no ale wskaż mi prosze forum internetowe na którym użytkownicy windowsa jadą po mac-u ?
Drugą sprawą jest to iż ta złośliwość jest manifestowana coraz częściej poprzez MacUserów.
Nie mam nic do użytkowników maca sam pod koniec września zostane też szczęśliwym userem. Ale czy nieuważasz że lepiej jest napisać jakiś konstruktywny post, o wadach OSX [ nie zaletach, ale wadach z którymi spotyka się user ] a nie wypisywać bzdety o windowsie jeżeli się go wogóle nie używa ?? Nie zapominajmy że nie kupuje się komputera dla platformy, a do konkretnego zastosowania .
Proponuje utworzyć temat, dotyczący Windowsa oraz OS X w którym ukażemy plusy i minusy obu systemów ba możemy nawet dodać to tego GNU/Linuxa, swoisty temat będą mogli edytować tylko moderatorzy forum dzięki temu uniknie się odpowiedzi typu bo fajnie wygląda . Plus i minus każdego systemu powinien być poprzedzony wyjaśnieniem :] . I skończy się wkońcu ta święta wojna.

#42 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:47

OT:"Prelegent: Rozklad jazdy komunikacji miejskiej bedzie dostepny w wersji dla Windows i dla Linuksa. Uzytkownikow Mac Os X stać na wlasne samochody. Glos z sali 1: Nieprawda, z nami przyjechal jeden uzytkownik Mackintosha, pociagiem... Glos z sali 2: ... swoim."

#43 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:52

insider mam ogrome poczucie humoru, no ale wskaż mi prosze forum internetowe na którym użytkownicy windowsa jadą po mac-u ?


A widziałeś forum windowsowe na którym użytkownicy mac`ów narzekają jaki windows jest be? ;)

#44 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 sierpnia 2006 - 11:54

@Dr.Logic - aż mnie korci aby coś napisać... nie wiem czy nie zauważyłeś wzrostu ilości tematow w ostaniem czasie zakładanych przez użytkowników Windowsa. Na dodatek z postawą bardzo roszczeniową, że trzeba wszytsko tlumaczyć dlaczego ten OSX jest taki lubiany przez nas, a taki człowiek nawet nie zada sobie trudu poczytania więcej tylko rzuca błotem na lewo i prawo. Pomine, że wszelakie takie tematy się z reguły zamyka, bo zmieniają się we "flame wars". Sam szczerze mówiąc nie mam ochoty czasami pisać czemu mac, bo i tak zaraz ta osoba stwierdzi, że jesteśmy bandą bufonów, w nosie to zaczynam mieć, a jak mnie który poważniej zdenerwuje się to sie go zbanuje i spokój.

A z tym "wskaż mi forum internetowe internetowe na którym użytkownicy windowsa jadą po mac-u ?" ech, wybacz, że nie będe komentował. Bo tyle czasu co ja, Code i inni moderatorzy tracili na wywalanie takich wątków i banowania użytkowników za podstawowy brak kultury to chyba nie zliczę (a kilku z nich bylo upartych i wracało...).

Forum jest bardzo obszerne, i jest wiele takich wątków, na jeden tekst bym nie liczył, bo takowy zawsze będzie dotyczył jakiegoś podejścia, zastosowania, itp. Interesuje cię mac w fotografii - zadaj pytanie, jako maszyna do gier - zadaj pytanie, jako maszyna do robienia filmów - zadaj pytanie, a nie licz na JEDEN tekst opisujący "zalety i wady" osx. Sam piszesz "że zapominajmy że nie kupuje się komputera dla platformy, a do konkretnego zastosowania", więc się zastanów raz jesczez z tym jednym tekstem. A ta "wojna" się nigdy nie skończy, bo zawsze ktoś będzie chciał dowalić drugiemu, taka nasza natura, bo mam zły dzień, w pracy mnie gnębią, kobieta mnie wkurzyła lub inny strasznie istotny dla "mojego" wszechświata problem.

#45 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:01

A widziałeś forum windowsowe na którym użytkownicy mac`ów narzekają jaki windows jest be? ;)


Oczywiscie. Na żądanie podam adres forum i nick macewangelizatora

#46 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:05

Oczywiscie. Na żądanie podam adres forum i nick macewangelizatora


Daj, poczytamy czy prawde pisze :)

I to jest prośba a nie żądanie.

#47 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:30

Daj, poczytamy czy prawde pisze :)

I to jest prośba a nie żądanie.


Swego czasu na forum.infojama.pl bardzo aktywnie udzielal sie TomkOx. Nie wiem czy jeszcze tam pisze, bo ja bardzo rzadko. TomkOx uswiadamial windowsowcow jacy sa biedni i udreczeni. Po jakims czasie zaczal luzowac z jakiegos powodu.

#48 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:33

@Marcin1979 - TomkOx był tutaj dłuższy czas... ale po banie nie wrocił, a długo tu siedział... :D

#49 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:43

@Marcin1979 - TomkOx był tutaj dłuższy czas... ale po banie nie wrocił, a długo tu siedział... :D


No i? mnie nie interesi czy byl tutaj czy nie. Podalem przyklad z forum ukierunkowanego przede wszystkim na Windows.

#50 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 06 sierpnia 2006 - 12:46

@insider mam ogrome poczucie humoru, no ale wskaż mi prosze forum internetowe na którym użytkownicy windowsa jadą po mac-u ?
Drugą sprawą jest to iż ta złośliwość jest manifestowana coraz częściej poprzez MacUserów.

syndrom twierdzy oblezonej. czeste zjawisko wsrod malych wspolnot zrzeszających ludzi o silnie zideologizowanym podejsciu do codziennosci. mieli tak wczesni chrzescijanie, niektorym zostalo do dzis, maja swiadkowie jehowy, ortoksyjni zydzi, linuksowcy, mac'owcy i inni. windowsowcy sa od tego wolni, bo idea "PC pod kazda strzecha" sie de facto spelnila. innej nie mamy. mozemy wiec rozkoszowac sie naszym nowym, wysnionym swiatem, gdy inni czekaja az ich mesjasze beda mogli spokojnie odejsc na "emeryture", tak jak Bill Gates :D :D :D

To w Windowsie , żeby coś wystartowało trzeba skrypt startowy napisać?!?

he...? widzisz, Ty zapomniales juz co to skrypty startowe w *nixach: http://www.usenix.or...z/sanchez_html/
bo masz graficzne kreatorki... my, windziarze, poszlismy o krok dalej - zapomnielismy co to wlasnoreczne czyszczenie pulpitu, twystarczy, ze klikniemy OK... po co sie meczyc? :>


Czy chodzi Ci o to:

http://www.apple.com/getamac/ads/

filmik "restarting" ?

hmm... od kiedy apple robi reklamy mac'ow dla posiadaczy mac'ow...? bo ja jedynie audio odbieram :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych