Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Różnica między użytkownikami Maca a Windowsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
701 odpowiedzi w tym temacie

#1 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpnia 2006 - 19:54

Dzisiaj jak przeglądałem forum myapple zastanawiałem się czym różnią się użytkownicy komputerów Mac od Windowsowców. I jak na razie doszedłem do dwóch różnic :lol: 1. Windowsowcy mają prawie zawsze cały pulpit zawalony ikonkami a Mac userzy mają prawie zawsze czyściuteńkie ;) 2. Zauważyłem, że userzy Maców są bardziej legalni ;) Na forach dotyczących PC jak jest rozmowa o jakieś aplikacji to nawet im na myśl nie przychodzi, że można tą aplikacje kupić a Mac userzy jednak zakładają tylko zakup ;) Zauważyliście jeszcze jakieś różnice? :P

#2 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2006 - 19:57

Makowcy bardziej kochają swoje maszynki :D

#3 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:02

1. PCeciarze kilka razy dzienne wciskaję RESET, Macuserzy nie potrzrebują takich rozwiązań 2. PCeciarze muszą pamiętać o ochronie antywirusowej, defragmentacji dysków, czyszczeniu rejestru, My już zapomnieli.my co to takiego :-)

#4 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:04

Dzisiaj jak przeglądałem forum myapple zastanawiałem się czym różnią się użytkownicy komputerów Mac od Windowsowców. I jak na razie doszedłem do dwóch różnic :lol:

1. Windowsowcy mają prawie zawsze cały pulpit zawalony ikonkami a Mac userzy mają prawie zawsze czyściuteńkie ;)

No z tymi ikonami to masakra :)

2. Zauważyłem, że userzy Maców są bardziej legalni ;) Na forach dotyczących PC jak jest rozmowa o jakieś aplikacji to nawet im na myśl nie przychodzi, że można tą aplikacje kupić a Mac userzy jednak zakładają tylko zakup ;)

3 programy kupiłem na os x'a, resztę no ten ;). Znam użytkowników systemu Windows, którzy są bardziej legalni niż ja ze swoim Mac os X'em, oryginalny XP Home i orygialne gry. Z resztą jak miałem PC to gry tez kupowałem.

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:06

Zauważyliście jeszcze jakieś różnice? :P


Użytkownicy Mac`a są w mniejszości... ;)

#6 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:06

Windowsowcy mają prawie zawsze cały pulpit zawalony ikonkami a Mac userzy mają prawie zawsze czyściuteńkie ;)


mysle ze to nie do konca tak, mi zostalo takie przyzwyczajenie jeszcze z czasow amigi, na pc tez mialem prawie pusty pulpit i jako taki porzadek, moim zdaniem to kwestia schludnosci uzytkownika

#7 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:07

Pamiętajmy że nie każdy użytkownik PeCeTa ma zinstalowany Łindołs , są jeszce Linuxy więc nie można uogólniać ;) Aha użytkownicy Maców nie używają Internet Explorera ( no "prawie" :) )

#8 db

db
  • 771 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:08

Podstawową różnicą między makowcami i pececiarzami jest taka że makowcy używają Maków a pececiażę pecetów... innych różnic nie dostrzegam :D

#9 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:27

Desktop to ja zawsze mam zawalony... Chce mieć porządek ale mi się nie udaje... Różnice ? Mac uzależnia ;)

#10 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:32

różnica w norton comanderze ponoć coś takiego jest na maca ale kto to używa chyba jako ciekawostkę :D i w tym że nie mają płytek z sterownikami do samego kompa:P

#11 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:52

Windowsowcy mają prawie zawsze cały pulpit zawalony ikonkami

no way. my mamy kreator oczyszczania pulpitu :D

PCeciarze kilka razy dzienne wciskaję RESET, Macuserzy nie potrzrebują takich rozwiązań

no... a po co wczolgiwac sie pod biurko by odlaczyc zasilanie gdy miekki reset nie pomaga to tylko macuser wie :D

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpnia 2006 - 20:56

no way. my mamy kreator oczyszczania pulpitu :D


A to nie wystarczy usunąć ikonki samemu? :>


no... a po co wczolgiwac sie pod biurko by odlaczyc zasilanie gdy miekki reset nie pomaga to tylko macuser wie :D


Co to jest reset?

#13 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:04

A to nie wystarczy usunąć ikonki samemu? :>

no, mozna... skrypty startowe tez mozna samemu pisac :D



Co to jest reset?

no wuasnie, o tym mowie. :> dokształć sie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Restart
:D

#14 belffer

belffer
  • 16 postów
  • SkądOlsztynek/Polska

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:08

Hej, to nie zupełnie tak. 1. Mak to też pecet (personal computer) 2. My mamy czyszczenie cache, naprawie przywilejów, przestawianie czcionek, wymuszanie końca itd 3. Makowcy też mają swoje serwery hotline, swoje cracki, seriale itd. 4. My tez mamy twardy reset z szarym ekranem z komunikatami w 10-u językach 5. Borykamy się ciągle z niekompatybilnością, brakiem sterowników, brakiem polskich liter itd 6. Odkąd w maku siedzi intel, komputery się grzeją a na forum coraz więcej pytań "jak go rozebrać, jak mu dysk wydłubać" itd Poza tym maki rulez. pozdrawiam Jarek

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:11

no, mozna... skrypty startowe tez mozna samemu pisac :D


Ale po co? To w Windowsie , żeby coś wystartowało trzeba skrypt startowy napisać?!?

no wuasnie, o tym mowie. :> dokształć sie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Restart
:D


Czy chodzi Ci o to:

http://www.apple.com/getamac/ads/

filmik "restarting" ?

#16 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:12

Czy ktos moglby mi przypomniec co to takiego: reinstalacja systemu?

#17 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:18

rozumiem że powinenem mieć zaawansowaną schizofremię, mam to nieszczęście używać jednocześnie mac i pc, resetuję pc równie rzadko co maca, pc jest włączony już przez tydzień bez przerwy i ani razu się nie zawiesił, używam go do 3dmax i do kilku innych programów dostępnych tylko na pc, równocześnie udostępniam z niego net dla maca bo to pc jest bezpośrednio podpięty do netu, mam na nim antivir avira który odpala się sam raz dziennie i to w zupełności wystarcza. PC duzo lepiej sie sprawdza jako platforma pod jeden program - typowa stacja robocza, natomiast mac jest duzo wygodniejszy do codziennej pracy, przyjemniejszy, bardziej płynny, to subiektywne odczucia, a z obiektywnych jest mniej drobnych usterek które utrudniają życie, soft się na tym mniej wiesza, nie zamyka się oprogramowanie "ni stąd ni z owąd" ;) co na pc zdarza się ciągle, mam wrażenie że jako uzytkownik mac'a jestem spokojniejszy, zrelaksowany, pc denerwuje, irytuje, zabiera czas np. instalacja sprzętu, konflikty sterowników i niekosekwencja systemu np. instaluje skaner i 5 razy z rzędu nie chce się odpalić a za 6 sterownik startuje i wszystko ok. itd, itp. na mac'ach z takimi rzeczami się nie spotkałem.

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:19

Użytkownicy windowsów nie zakładają debilnych wątków na forach internetowych o użytkownikach Maców.

#19 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:19

Czy ktos moglby mi przypomniec co to takiego: reinstalacja systemu?


No nie mow, ze az taki ciemny jestes, ze nie wiesz co to reinstalka ;)

A co do tematu... jest zalosny bo ile mozna sie podniecac i dogadzac sobie swiadomoscia posiadania jakiegos komputera.

#20 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:23

No, na posty tych dwóch kolegów czekałem :lol:

#21 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:39

No nie mow, ze az taki ciemny jestes, ze nie wiesz co to reinstalka ;)


Ciemna to jest bezksiężycowa noc, koleś.

#22 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:40

uzytkownik Mac'a to czlowiek zadowolony i szczesliwy ;) uzytkownik PC to czlowiek ciagle szukajacy i cos naprawiajacy :P

#23 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 05 sierpnia 2006 - 21:49

Ciemna to jest bezksiężycowa noc, koleś.

To sie nam kolega chyba obrazil :>
No to przepraszam kolege, po prostu mam taka wade, ze na glupie pytania udzielam glupich odpowiedzi :)

uzytkownik Mac'a to czlowiek zadowolony i szczesliwy
uzytkownik PC to czlowiek ciagle szukajacy i cos naprawiajacy :P


Faktycznie! Dzisiaj rano szukalem kluczy a potem naprawialem fotel :)

#24 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 sierpnia 2006 - 22:10

hmm od 2dni mecze maca i: uzytkownicy windows nigdy nie doczekaja sie stabilnego systemu, uzytkownikom mac brakuje kliku genialnych programow ktore maja windowsowcy ale jak sie znajdzie zdolny programista to moze sie to zmieni.

#25 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2006 - 22:26

6, jeśli musisz pytać, nigdy się nie dowiesz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych