Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook - czy to normalne ze tak sie grzeje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2006 - 22:00

SMC FanControl
Fan Control

A i jeszcze temat o tym: http://www.myapple.p...ead.php?t=19312

#27 elwis

elwis
  • 57 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 13:37

moj MB C2D @GHz przy lekkim uzywaniu ma 52-55 st. C... o ile pamietam maksymalnie doszedl mi do 75 st. podczas jakiejs zabawy z video... podczas bardziej ambitnej pracy oscyluje w okolicach 60 st. C... jak dla mnie dobry wynik...

#28 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2006 - 14:33

ja mam ok pol rocznego MB i nie zauwazam zeby sie grzal. dziala normalnie ;)

#29 Kkropka

Kkropka
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 grudnia 2006 - 11:44

Mój maczek przy używaniu Safari, Mail, iTunes, Adium przy wielu otwartych oknach ma 43 - 46 stopni. Przy pracującym PS temp. nie przekracza 60 - 62 stopni. Nie sprawdzałem jeszcze jak podczas np. gry w civ 4 ale myślę że ogólnie nie jest źle ;)

#30 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 31 grudnia 2006 - 13:25

a jak masz ustawione gdy klikasz na baterie? nie masz przypadkiem better battery life?


Adams a nie pracujesz przypadkiem pod kabelkiem ale bez bateri wyciagnietej??

#31 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 31 grudnia 2006 - 19:32

Kazdy laptop sie grzeje. MBP (te nowe) nie powinny sie grzac gdyz maja specjalna rame w srodku, ktora po prostu dziala jak radiator i chlodzi calego kompa wiec jest chlodniejsze od starszych MBP i PowerBookow. MacBook jest dosc cieply po pracy, ale to normalne w kazdym laptopie. Pozdr.

#32 Ranger

Ranger
  • 4 postów

Napisano 16 maja 2007 - 22:04

Hmm... Z tego co mowicie to wasze temp. sa straszne u mnie jak konwertuje film to nigdy nie przekracza 60st. gdzie pracuje caly czas na 2GHz 100% A przy normalnej pracy kolo 25-37st. pokazuje mi termometr ze stronki podanej tutaj. (MacBook 2GHz, 1GB RAM)

#33 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 16 maja 2007 - 22:20

ja mam procki wiecznie powyzej 50 a dysk pod 40 bywa o wiele wiecej ;)

#34 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 17 maja 2007 - 01:59

Sluchaj, jezeli temperatura nie powoduje nic innego oprocz goracego spodu to nie ma sie o co przejmowac! To jest laptop. Maly i zgniecony w srodku wiec musi byc goracy. Nic na to nie poradzimy. Po prostu pracuj, a jak cos sie stanie to serwis jest juz od tego :) Pozdr./

#35 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2007 - 07:40

I nie zapominajmy że te czujniki nie są zbyt dokładne. U mnie też pokazują do 75 stopni. Zwykle jest koło 60 na procesorze ale za to około 30 w obudowie. Namacalnie zaś Maczek jest ledwie ciepły. Zacznę się martwić jak zacznie mnie parzyć, niezależnie od tego co pokaźą czujniki ;)

#36 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 17 maja 2007 - 07:49

I nie zapominajmy że te czujniki nie są zbyt dokładne. U mnie też pokazują do 75 stopni. Zwykle jest koło 60 na procesorze ale za to około 30 w obudowie. Namacalnie zaś Maczek jest ledwie ciepły. Zacznę się martwić jak zacznie mnie parzyć, niezależnie od tego co pokaźą czujniki ;)


dokladnie tak... poki jest gwarancja nie ma stresu ;)

#37 BilboBaggins

BilboBaggins
  • 398 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 lipca 2007 - 14:05

iStat Pro pokazuje nastepujace info o moim systemie: CPU A - 60-65 st. Heatsink A - 53-58 st. Heatsink B - j/w Enc. Bottom - 30-38 st. Northbridge 1 - 50-54 st. Northbridge 2 - j/w Mem Bank A1 - 48-52 st. HDD - 35-41 st. Warunki pracy: jade na zasilaczu, w biurze (niestety brak klimy) przy temp. otoczenia zaleznej od warunkow atmosferycznych (powyzsze dane to efekt siedmiu godzin pracy na kompie przy niezlej patelni za oknem), odpalonych aplikacji troche jest: iTunes, Camino, Adium, gVim, Dashboard, iTerm z kilkoma zakladkami, MySQL Query Browser, Apache z PHP, serwer MySQL i AirPort pracujace na pelnych obrotach (uzycie proca od 3-10%). Czy w takich warunkach mojemu Makowi nic nie grozi? Czy ta maszyna, jesli stwierdzi ze jej za cieplo to sie grzecznie wylaczy? Co zrobic, zeby kompowi nie bylo az tak goraco (przyznam szczerze ze po calym dniu z tak nagrzana maszyna troche mnie bola dlonie od ciepla)? Czy mam oblozyc kompa lodem?

#38 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 17 lipca 2007 - 20:30

Jeżeli stwierdzi, że jej gorąco to skutecznie się ochłodzi wiatrakami, uwierz mi ;) Nawet jeżeli nie ochłodzi, to nie dopuści do wzrostu temperatury, chyba, że postawisz MacBooka na kuchence ;)

#39 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 20 lipca 2007 - 17:59

MacBook na skwar:Przy obecnie panujących, straszliwych upałach, moj maczek ostro grzeje gdy trzymam go na nogach. Na szczęście nie parzy. A biorąc pod uwagę temperaturę otoczenia plus fakt, źe maczek spoczywa na ciele (które chłodzic wcale nie pomaga) jest nieźle. iStat pokazuje temperatury rzędu 57-60 st, co uważam za wynik dobry, biorąc pod uwagę warunki w jakich komputer pracuje. Najwaźniejsze, że nie parzy i jest cichutki. Pozdrawiam

#40 pangalaretka

pangalaretka
  • 5 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 19:00

Nie wiem czy te temperatury ktore osiaga moj Macbook (2.16Ghz, 1GB, 160GB) sa normalne... Podczas "dodawania" muzyki do iTunes (uruchomione Safari i Adium) temperatura procesora wynosila 78 stopni. Normalna temperatura przy odpalonym iTunes, Adium i Safari wacha sie miedzy 55-60 stopni. Pozdrawiam :)

#41 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 20:25

Normalna temperatura przy odpalonym iTunes, Adium i Safari wacha sie miedzy 55-60 stopni.


MB 2.16/2GB i wydaje mi się że osiągam zbliżone temp.

Przykład: komp chodzący na okrągło od xx godzin, Safari, AdiumX, Transmision, czasami iTunes. Temp. otoczenia to ciężko powiedzieć ale chyba powyżej 25C i osiągam:

Dołączona grafika

Co tu dużo pisać. Te typy tak mają.

#42 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lutego 2010 - 23:44

Kilka ladnych lat minelo od ostatniego postu w tym temacie, ale co tam... :-) Ja co wieczor biore MB White do lozka i sie klade, tak ze bialas lezy na poscieli. I powiem Wam, ze sie grzeje, oj grzeje sie! srednia temperatura to 60*C, jak mam odpalone Adium, Safari, iTunes, Mail. Jak cos wiecej dzialam np Aperture, to 95*C to jest norma. Chwile pochodzi cooler, spadnie temp i za chwile znowu 90*C. Jakos sie tym nie przejmowalem, bo czytalem wczesniej, pobieznie ale czytalem, watki o grzejacych sie MB. Ale tak zastanwiajac sie nad tym, dochodze do wniosku, ze przeciez ten plastik w koncu moze sie zaczac topic. Bo jak go dotkne w miejscu gdzie jest CPU to nie da sie reki trzymac tak goraco. To Intel, wiec o to sie nie martwie, ze mu sie cos tanie. Ale bardziej o to, ze ten plastik tego nie wytrzyma i w kocu odmowi posluszenstwa. Pzdr Q.

#43 signor_parwano

signor_parwano
  • 19 postów
  • SkądW-ek

Napisano 25 grudnia 2010 - 02:48

Ja się dziś przeraziłem trochę, chociaż patrząc na post kuby006 to nie jest najgorzej.
MB black (te same parametry co wyżej - oprócz większego dysku).
Odpalone: Mail, Adium, iTunes, Firefox, a w Firefoxie odpalony poker na facebooku we flashu. Zaglądam do iStat Pro i temperatura wynosi 88°C. Zwykła praca mojego macbooka to ok. 60°C.

Znalazłem jeszcze taki temat o temperaturach powyżej 100°C:
[url=http://www.mackozer.pl/2010/03/31/apple-mac-104-stopnie-celsjusza/]Apple Mac: 104 stopnie Celsjusza | Krystian MacKozer Kozerawski[/url]

To

#44 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2010 - 07:35

Tak to normalne Mac i Flash się nie trawią kompletnie i niestety Mac reaguje wysoką gorączko na Flasha

#45 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 25 grudnia 2010 - 07:51

po przesiadce z iBooka też się zdziwiłem jak to się grzeje,ale poradziłem sobie z tym,w smcFanControll ustawilem profile,i staram się trzymać temperaturę na poziomie ok 50 stopni




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych