Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

We Want Apple Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

#1 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:26

W serwisie MacNewsPL - http://macnews.pl pojawiła się inicjatywa "We want Apple Poland", ze specjalnym stroną pod adresem http://WeWantApplePoland.com.

Przesłanie jest oczywiste: We want Apple Poland!
Czyż nie?

Więcej mozna poczytać tu: http://www.macnews.p...omla/inne/we_wa ? oland.html
  • mrfreeze lubi to

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:32

Ale dlaczego tam nie ma żadnej petycji do podpisania?:rolleyes:

#3 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:38

Juz zasugerowalam petycje;-)
Mozna rowniez wykorzystac nastepujace adresy do wysylania:

appleuk@euro.apple.com applefr@euro.apple.com

Alan Hely
Europe, Middle East & Africa
hely.a@euro.apple.com

katiec@apple.com - Katie Cotton
Vice President of Worldwide Corporate Communications

Jak w Amnesty International, oni juz sprawdzili skutecznosc zalewania korespondencja ;-)

#4 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:38

Przynajmniej jest ladny licznik odwiedzin, a swoja droga sama prawda napisana.

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:38

Dawać petycję! A strona leci do podpisu :)

#6 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:49

I Want Apple Poland! :mrgreen: Może w końcu zobaczę reklamę Appla w telewizji ;). Dawać petycję, cała rodzina się podpisze ;).

#7 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:53

"(...)Płacimy za nasze komputery więcej niż Amerykanie, czy Niemcy,(...)" A zarabiamy mniej . By mogło jeszcze być ;) Ciekawe czy ta akcja coś ruszy.

#8 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 02 sierpnia 2006 - 21:54

- jak juz napisalem i w moim komentarzu bodajze nr. 2, i w liscie email do autora strony, w moim rozumieniu sprawy nalezy wpierw zadbac, aby WSZELKIE teksty publikowane na stronie wewantapplepoland byly napisane po angielsku. Dopiero wtedy naglasnianie tej inicjatywy w kregach publicystow makowych - przede wszystkim amerykanskich - bedzie mialo jakis, chocby informacyjny sens. Jak zawsze Jacek A.R.

#9 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:02

W moim rozumieniu, wszystkie teksty sa napisane po angielsku a tlumaczenie jest po polsku dla tych zainteresowanych, ktorzy nie znaja angielskiego. W sumie nalezy czytac co sie podpisuje i rozumiec tez nie zaszkodzi ;-)))))

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:04

Jackowi przypuszczalnie chodzilo o to by wpisy komentarzy byly po angielsku. Ale to raczej niemozliwe. Poki co Polacy sprawniej i chetniej mowia po polsku i jest to calkowicie zrozumiałe.

#11 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:13

No to sie nie da, petycja moze byc po angielsku, do podpisania przez zainteresowanego nazwiskiem. Ale uzaleznienie mozliwosci komentowania od znajomosci angielskiego jest niemozliwe, poza tym bylo nie bylo to Polacy ktorych narodowym jezykiem jest Polski chca Apple Poland ;-) Tlumaczenie wpisow tez ne wchodzi w gre. Moim zdaniem jest OK, tylko jeszcze petycja z automatu i bedzie dobrze;-)

#12 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:13

mogliby tez bledy stylistyczne poprawic bo wstyd troche.

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:17

mogliby tez bledy stylistyczne poprawic bo wstyd troche.


Dzięki temu strona nabiera posmaku regionalnego i wiarygodności, taka od serca jest :) :D

#14 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:21

Ludzie! Do roboty! Zrobiłem ile dałem narazie radę, ale jak ktoś ma konkretne pomysły (zwłaszcza przykłady różnic między TAM a TUTAJ i to najlepiej od razu po angielsku), to walcie do mnie. Jak troszkę przybędzie komentarzy pod wpisami (po angielsku, może by przygotować tutaj jakieś gotowce, typu "popieram, bo też mi się nie podoba jak jest teraz, imię, nazwisko, miasto")... A co do krytyk typu "żeby błędów nie było", to może lepiej napisać konkretnie gdzie są błędy (bo mój angielski jest jaki jest)... No główkujcie...

#15 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:29

Jackowi przypuszczalnie chodzilo o to by wpisy komentarzy byly po angielsku. Ale to raczej niemozliwe. Poki co Polacy sprawniej i chetniej mowia po polsku i jest to calkowicie zrozumiałe.


- dokladnie tak, serdeczne dzieki za zrozumienie, wlasciwe odczytanie moich intencji. Przewiduje bowiem nastepujacy rozwoj sytuacji: w dowolnym momencie, kiedy poza tekstem wiodacym - takim editorial - i poza petycja podpisana przez X osob narosna komentarze, czyli teksty indywidualnych osob zawierajace, daj Boze, opisy konkretnych sytuacji, czyli bedzie zebrana jakas faktografia, osoby majace takie mozliwosci powiadomia portale opiniotworcze jak

www.macobserver.com
www.macopinion.com
moze tez
www.woz.org
oraz liczace sie duze grupy macuserow, jak www.capmac.org

i wtedy tresc kazdego komentarza winna byc zrozumiala dla czytelnikow i redaktorow z macobservera czy macopinion.

Oczywiscie moge nie miec racji; w sumie nie obiecuje sobie wiele po tej akcji poza jednym: naglosnieniem naszej sytuacji na terenie, jak to nazywam za nasza Przyjaciolka Nancy C. Gravley, "krainy Macintosha" czyli w USA. Aby to bylo skuteczne, nosne, pozwolilem sobie zaproponowac wlasnie taki warunek, tak przedstawic moj punkt widzenia.

Jak zawsze

Jacek A.R.

#16 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 02 sierpnia 2006 - 22:51

Ze wzgledow praktycznych jest to zrozumiale, niemniej nie wyobrazam sobie (w ramach demokracji) polskiej inicjatywy, w ktorej ograniczano by zainteresowanym jej wsparciem polakom mozliwosc zamieszczenia swojej opinni poniewaz nie potrafia zrobic tego po angielsku. Dobrym wyjsciem byloby napisanie tresci petycji po angielsku, ktora moznaby wkleic do maila, podpisac i wyslac, albo zamieszczeinie na stronie skryptu ktory automatycznie otwieralby klienta poczty i wklejal tresc do nowej wiadomosci. pozostawaloby tylko kliknac przycisc wyslij. Ale stanowczo, jestem za tym, zeby komentarze kazdy pisal jak potrafi. Jesli umie to zrobic po angielsku, niech pisze po angielsku. Jesli chce wyrazic swoje zdanie po polsku - niech rowniez ma taka mozliwosc.

#17 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2006 - 23:02

Przychylam sie do zdania Santee.

#18 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 02 sierpnia 2006 - 23:39

Ale stanowczo, jestem za tym, zeby komentarze kazdy pisal jak potrafi. Jesli umie to zrobic po angielsku, niech pisze po angielsku. Jesli chce wyrazic swoje zdanie po polsku - niech rowniez ma taka mozliwosc.

Ma to jedną zasadniczą zaletę, będzie takich wpisów dużo, dużo więcej.
Nie każdy zna angielski, np. ja doskonale rozumiem angielski, i choć na irc`u czy w MMORPGach ludzie twierdzą że całkiem nieźle mi idzie jak na nie anglika, to jak mam coś napisać to wydaje mi się że robie z siebie debila :D Za chiny ludowe mi gramatyka nie wchodzi.
Chyba lepiej mieć 5-10 tys. (strzelam, nie wiem ilu jest mak userów w polsce) wpisów w różnych językach, niż 500 po inglijzku.
IMHO oczywiście.

#19 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 02 sierpnia 2006 - 23:46

A oto mój komentarz do newsa o ilości Apple Stores w Polsce (mam nadzieję, że jakoś mi to wyszlo ;) ): "4 stores - 3 in Warsaw and only 1 in Wroclaw. Why Apple Stores are not in other big polish cities, for example Lodz (100 km to Warsaw), Poznan (200 km), Cracow and Gdansk (300 km), Szczecin (550 km) :( "

#20 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 02 sierpnia 2006 - 23:54

- alez oczywiscie, ja po prostu zwrocilem uwage, slusznie zrozumiana przez Insidera, na aspekt naglasniania tej inicjatywy w swiecie angielskojezycznym. Problem jaki wpisywac - po polsku czy po angielsku wydaje mi sie o tyle bezprzedmiotowy, ze juz na stronie glownej www.wewantapplepoland.com widnieja trzy nastepujace "mozliwosci" - linki:
-What it is All About
- News ( rozumiem ze po angielsku)
- Po polsku

I stad wyobrazam sobie, ze wpisujmy sie w odpowiednich dzialach/podstronach jak komu serce dyktuje, pamietajac jednak, iz w ewentualnej "kampanii naglasniajacej" na terenach angielskojezycznych wazna role beda odgrywaly wpisy po angielsku. Jak slusznie wspomnial bodajze Insider, nie chodzi o idealna poprawnosc jezykowa; chodzi o fakt glosnego powiadomienia o naszym istnieniu i o skali w jakiej istniejemy. Stad tez mysle sobie, aby zamiescic tam np dane dotyczace ilosci uzytkownikow, ilosci watkow, postow etc na naszych polskich forach makowych, poczynajac od MyApple.

Jak zawsze

Jacek A.R.

#21 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 sierpnia 2006 - 23:55

Bardzo spodobała mi się ta inicjatywa. Temat zostaje "przyklejony"

#22 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 03 sierpnia 2006 - 00:01

W Polsce nie ma Apple Stores

A oto mój komentarz do newsa o ilości Apple Stores w Polsce (mam nadzieję, że jakoś mi to wyszlo ;) ):

"4 stores - 3 in Warsaw and only 1 in Wroclaw. Why Apple Stores are not in other big polish cities, for example Lodz (100 km to Warsaw), Poznan (200 km), Cracow and Gdansk (300 km), Szczecin (550 km) :( "


- bardzo przepraszam, na prawde sie nie czepiam, ale w sensie merytorycznym to NIE SA Apple Stores; to sa sklepy firmy IMC Apple Poland SAD. Polska znajduje sie na terenie CEMEA, gdzie produkty Apple sprzedawane sa przez firmy istniejace w formule IMC.

Sporo na ten temat na naszym Forum.

Jak zawsze

Jacek A.R.

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpnia 2006 - 00:09

Jar, czy coś to zmienia? Jesteśmy rozwijającym się rynkiem, dosyć dobrym kąskiem, nie wiem czy akurat użytkownicy chcący kupić Apple wnikają czy tpo jest cemea czy inne coś. Co do nazwy Apple store: Apple zdaje się*podarowało naszemu IMC wyłączność na reprezentowanie marki, niejako automatem, z przyzwyczajenia ludzie więc mówią Apple Store a nie iSpot.

#24 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 03 sierpnia 2006 - 00:17

Jesteśmy rozwijającym się rynkiem, dosyć dobrym kąskiem

Smutne jest to iż my użytkownicy musimy się prosić Apple o to by przyszło i zarobiło na nas :(
Czy jesteśmy w ich oczach aż tak mało atrakcyjni???

#25 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 03 sierpnia 2006 - 00:17

Wlascicielom stron i blogow polecam serdecznie wsparcie inicjatywy przez zamieszczenie banerka, np tak jak tutaj:http://santee.pl/bloggerKod obrazka:We Want Apple Poland!
Sam obrazek:http://www.santee.pl/obrazki/we.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych