Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak odblokowć dysk zewnętrzny w Mac os 9?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 04 listopada 2008 - 14:59

do iMaca G3 (os 9.2 spolonizowany softem Gregora) podłączam sobie po kablu usb swoją nokię n95 w trybie "transfer danych" i widzę dysk, a na nim pliki. mogę te pliki otwierać (status dostępu: odczyt) ale nie mogę ani ich skopiować ani na ten dysk wrzucić... proszę o pomoc!

#2 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 04 listopada 2008 - 17:08

W przypadku normalnego dysku zaznaczasz go, wybierasz file - get info - sharing i w przywilejach właściciela wybierasz zapis i odczyt (teraz wygląda na to, że ustawiony jest tylko odczyt). Jeżeli Nokia widziana jest jako dysk, powinno zadziałać.

#3 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 05 listopada 2008 - 18:36

Dzięki Jurant, ale tego to już próbowałem, w tym leżał problem, że te przywileje ustawione były na "tylko odczyt" i nie dało się ich przestawić na "odczyt + zapis" :(

#4 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 06 listopada 2008 - 11:59

Tak na wszelki wypadek tylko zapytam, czy "zaczekowałeś" kwadracik "share this item...(wtedy można zmieniać przywileje dostępu).

#5 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 06 listopada 2008 - 12:20

Tak, współdzielenie było zahaczone. no i aktywna jest funkcja odczyt. mogę ją zmienić tylko na "żadne" a nie mogę na "odczyt i zapis", czy "tylko zapis (wrzut)".

#6 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 11 listopada 2008 - 18:47

Może to pomoże. Sprawa dotyczy systemu OS X ale możliwe że w OS 9 jest ten sam problem.

Write to MS-DOS (Fat16) problem [Archive] - The macosxhints Forums

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych