Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Bitmapowa] IV Warsztaty Cyfrowej Kreacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 22 czerwca 2005 - 18:12

A niech to... Se przenieście ten temat gdzie chcecie, bo oczywiście gdzie indziej albo nie pasuje, albo nie mam uprawnień... kujna : P


Organizowane przez SAD co prawda, ale jednak nie dość, że darmowe to podobno całkeim przyzwoite (ja w każdym razie się już zapisałem):

IV Warsztaty Cyfrowej Kreacji

zobaczymy... :twisted:

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 22 czerwca 2005 - 18:20

Ehh.... właśnie jestem w trakcie pisania o tym newsa... Mac_Abra, ubiegłeś mnie :evil: :mrgreen:

Tak czy siak zapowiada się fajna imprezka Makowa, na dodatek DARMOWA. Tak więc zapraszam do rejestracji, bo zostało już tylko parę miejsc... (poniżej 10)

Ja (nie)stety nie pojadę - mam wtedy wyjazd na Oazę (nie, nie do Afryki ;-))

#3 Abyssal

Abyssal
  • 102 postów

Napisano 22 czerwca 2005 - 19:20

...i tak oto MacDada rozpoczal macewangelizacje :mrgreen:

Na warsztaty takze chcetnie bym sie wybral, tylko nasz kochany profesorek zazyczyl sobie egzamin 30 :evil:

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2005 - 20:06

zarejestreowalem sie ok 21,00 zobaczymy czy mnie przyjma ;)

[ Dodano: 2005-06-22, 21:09 ]
a mozna pojechac tam z wlasnej reki? wpuszcza mnie? jesli tak to ile bilet kosztuje ?:?:

#5 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 22 czerwca 2005 - 23:03

uuuuu dla Ciebie plus opłata za twarzowe... wiesz co, nie stać Cię :P :mrgreen: MD to Cię ubiegłem, tylko mogłem o tym napisać kilka dni temu jak się rejestrowałem... Ale mi wypadło z głowy :? Szczerze mówiąc to aż się zdziwiłem że tu jeszcze o tym nie ma (widać jak często ludzie odwiedzają strony SADystów :wink: )

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 czerwca 2005 - 00:04

A ja właśnie rozpocząłem dzisiaj sobie małą seryjkę po stronkach makowych.... zacząłem od allegro (i używane Maczki), przez Cortlandy i SADysty, żeby na koniec poczytać newsy i forum... 8) Tak czy siak mam pecha :? Że też akurat 30czerwca :evil:

#7 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2005 - 10:01

uuuuu dla Ciebie plus opłata za twarzowe...


trudno zaplacil bym :mrgreen:

o tym napisać kilka dni temu jak się rejestrowałem..


fajnie :) mozna na Tobie polegać ;) :mrgreen: :mrgreen: :P

#8 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 23 czerwca 2005 - 12:59

a teraz powinni weryfikacje zrobic dla tych co na sad jechali heheheheh fajna impreza :(

#9 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2005 - 13:44

jednak mnie przyjeli(dostalem zaproszenie) jeszcze to tego zabieram brata i kumpla. o 18.15 ma byc "ogródek piwny" ;) kto z forumowiczow tam jeszcze bedzie?? postaram sie zabrac cyfraka na Warsztaty zeby porobic fajniuśkie zdjecia ale jesli to nie wypali bede robil zdjecia aparatem z Nokii 6230.

#10 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 23 czerwca 2005 - 21:19

jednak mnie przyjeli(dostalem zaproszenie)

:shock: niemożliwe! pewnie pomyłka, bo oni tam mają bajzel... :wink: :mrgreen:

jeszcze to tego zabieram brata i kumpla. o 18.15 ma byc "ogródek piwny" ;) kto z forumowiczow tam jeszcze bedzie?? postaram sie zabrac cyfraka na Warsztaty zeby porobic fajniuśkie zdjecia ale jesli to nie wypali bede robil zdjecia aparatem z Nokii 6230.

uhuuu mocna ekipa się szykuje :wink: No właśnie, to może się jakoś warto przy okazji zebrać olltugeder? Hehe wpadniemy do ogródka a potem zrobimy fotki, opublikujemy... i trzeba będzie wprowadzić na forum cenzurę :P :mrgreen:

a teraz powinni weryfikacje zrobic dla tych co na sad jechali heheheheh

oj, nie! :shock: 8)

fajna impreza :(

a to się okaże...

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 czerwca 2005 - 22:32

I ja tam będę :twisted:

#12 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwca 2005 - 12:49

trzeba sie umowic co do spotkania. i jakies fotki waszych facjat by sie przydaly zebysmy sie rozpoznali ;] ( a co do mojej ekipy to jeszcze niepewne bo wczoraj wyslalem formularze rejestracyjne dla brata i kolegi ale jeszcze nie otrzymali potwierdzenia)

#13 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 czerwca 2005 - 14:58

Ehh... dostałem potwierdzenie, że... wyjazd na Oazę mam od tej niedzieli przez dwa tygodnie :D Tak więc się na imprezie nie zjawię :evil: Liczę na dużą ilość zdjęc zrobionych przez Was i później na jakiegoś porządnego newsa... :P

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 czerwca 2005 - 17:48

Ach pewnie będzie ciekawie. Ja niestety też nie mam czasu aby się wybrać, ale bylem na podobnej imprezie jakiś tydzień temu w Hilversum w Holandii (serce telewizjyjne Holandii, same studia telewizyjne). To był pokaz Apple i chwalili się oczywiście Final Cut Studio, a tym Soundtrack Pro, Motion2, itp. Pokaz był niesamowity, niestey nie zrobiłęm żadnych fotek bo mi cyfrówka padła kilka tygodni temu... Pokazywali też jak na Shaku4 robili m.in Harrego Potter'a i Batman:Początek (widziałem już ten film w kinie, jest super!), dodatkowo - pamiętacie reklame Citroena - tańczący samochód, tak to też Shake4 i Final Cut Pro... generalnie show był o video, i tylko tka tematyk byla poruszna, ale impreza super. Oczywiście pokaz na G5 ( a nie jakiś IntelMac'ach), powie tyle byłm pod wrażeniem. Podejrzewam, że wasze warsztaty wizualizacji będą bardzie rozszerzone, więc na pewno ciekawe, Zróbcie foty i opis imprezy. :-)

#15 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwca 2005 - 22:50

ciekawe czy beda mieli MacIntele u nas w Wawie :D heh

#16 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 25 czerwca 2005 - 10:59

haha napiszemy że z wrażenia zaniemówiliś?y i nawet zapomnieliśmy aparatu wyjąć :wink:

#17 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2005 - 12:38

ee tam. dobrze ze tan ogodek piwny jest po calej imprezie a nie przed bo gdyby byl przed to jeszcze ciekawiej mogloby byc;) jak narazie to spodziewamy sie 3 osob na imprezie: 1. Mac_abra 2. insider 3. no i ja cos malo osob ;) :mrgreen:

#18 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 29 czerwca 2005 - 14:41

Ej! ludziska!

Zgłaszać się!

Bo się nie załapiecie na nasz "MacAutobus" jadący na Warsztaty, który specjalnie wynajęliśmy! :D (nie ma w nim co prawda wyznaczonego ogródka... bo cały pełni taką funkcję :wink: :mrgreen: )

myapple musimy ustalić jakiś znak rozpoznawczy (tylko nie okrzyk!) - mamy na to już tylko kilka godzin... :!:

#19 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2005 - 18:15

ja bede krzyczal "GRANAT!!!" a ten kto nie upadnie to bedziesz ty? pasuje?:)

#20 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 30 czerwca 2005 - 06:36

Fire in the hole! :twisted: ;P

#21 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 30 czerwca 2005 - 08:25

Z tego co widzę to niezła impreza się szykuje jak razem tam jedziecie :mrgreen: .

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 czerwca 2005 - 21:14

Ja właśnie wróciłem. Na gwóźdź programu się nie załapałem bo musiałem pędzić na pociąg :/ Ech... Fajnie było dopóki prezentacje prowadzili dwaj profesjonalni i świetnie przygotowani Szkoci. Choć dla znawców tematu to co pokazywali nie było może nowe to jednak większość laików i posiadaczy pecetów wywaliło szczęki na widok możliwości oprogramowania i prostoty jego obsługi... Kłopot się zaczął gdy na scenę weszli SAD-yści i próbowali marudzić o zaletach polonizacji. To raczej było śmieszne a czar wywołany prezentacjami Szkotów, prysł w oka mgnieniu. Z ust piecowców siedzących przede mną rozległo się przeciągłe: "ueeee" a potem rotfl gdy SAD-yści mówili, że to i to nie działa, tego nie można zrobić, z tym jest kłopot, to nie spolonizowane a w ogóle to instaluje się na raty wykonując mnóstwo restartów a spolszczenie QT nie działa... Sadysta siedzący za eMac'iem wykonywał popisową instalację polonizatora, IMO próba ta raczej była próbą rozpaczliwego udowodnienia, że spolszczenie zrobione na siłę jednak zadziała. W końcu zadziałało, owszem. Tyle, że ilość problemów odstrasza użytkownika, który właśnie dlatego płaci większe pieniądze za Mac'a by takich żenujących niespodzianek nie mieć. I właśnie taką konkluzję dało się usłyszeć z ust pececiarzy najpierw zachwyconych potem niestety, brutalnie przez SAD sprowadzonych na ziemię. Żartobliwy i troszkę niefortunny był występ jednego z redaktorów Linux Magazine. Chciał przekonać użytkowników Apple do zapoznania się z Linuksem ale to co pokazał było raczej zniechęcające dla userów przyzwyczajonych do bezproblemowego posługiwania się Mac OS X. Prezenter bowiem wyliczył co nie działa, co nie zadziała, z czym jest kłopot, wyświetlił na ekranie listingi z konsoli, miał dwie nieszczególne zrzutki z ekranu , dodatkowo musiał gonić z prelekcją ( i w tym upatruję częściowego niepowodzenia jego występu) bo SAD-yści zapowiedzieli losowanie nagród na parę minut po godzinie 18-tej i chcieli dotrzymać terminu. Również z sali emanowała presja rychłego zakończenia prelekcji przed nagrodami. Organizacyjnie natomiast nie ma się specjalnie do czego przyczepić, jestem zadowolony, że pojechałem, moim zdaniem natomiast lepiej w przyszłości całą imprezę zbudować z występów fachowców miast na siłę wciskać prelekcję o kiepskim polonizatorze SAD-u i o tym, że to nie wina SAD-u, że ów polonizator jest kiepski a prelekcje zachęcające na przykład do używania Linuksa na Mac'u uczynić dodatkowymi lub opcjonalnymi, może w innej sali, może na osobno ustawianym komputerze w holu, jako jedna z atrakcji to się po prostu nie sprawdziło i większość znudziło. Środowisko grafików, filmowców, muzyków, nawet amatorów raczej długo nie zainteresuje się Linuksem z braku funkcjonalnego softu i nawet najbardziej oddany sercem zapaleniec i mówca nie zmieni tego faktu.

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 czerwca 2005 - 23:37

Masz może foty tych szkotów ??? Chyba widziałem ich w Hilversum, prezentacja Final Cut Studio.

#24 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 01 lipca 2005 - 08:48

moj braciszek mlodszy sie wybiera - moze i ja tam zajrze na pare minut...

#25 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 01 lipca 2005 - 12:22

insider chyba zdjąłeś kaptur, bo Cię nie widziałem : P

Ufff wróciłem jakieś pół godz temu :mrgreen: Ach, to darmowe piwo; PPPP

myapple gdzie jesteś, trzeba zająć się fotkami i krótką recenzją...
btw zakładamy nowy topic, czy damy to tutaj?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych