Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukowanie z Maca na laserowce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 harfatraw

harfatraw
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2006 - 12:59

Moze wie ktos dlaczego przy druku z formatu Illustratora .ai wychodza czarne czcionki oraz linie wektorowe, jakby byly zrasteryzowane. Po wydruku czarny napis wyglada, jakby byl bitmapa. Z pdfa jest tak samo. Pozdrawiam

#2 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2006 - 13:12

Prawdopodobnie ma to związek z profilami kolorów i zarządzaniem kolorem. Miałem podobną sytuację, drukowałem z InDesigna gdzie czarny kolor nie wychodził 100% czarny (np. w PDFie można było zmierzyć że jest jaśniejszy) i drukarka taki "szary czarny" drukuje już w postaci gęstych kropek, czyli krawedzie sa postrzępione itp. Jeśli masz sam tekst i akurat taka kaszanka wychodzi to przed drukowaniem w opcjach drukarki wybierz ColorSync i zaznacz Quartz Filter > Black & White. Da się to pewnie rozwiązać bardziej elegancko szczególnie że drukując tekst i grafikę tego filtra już użyć nie można. DTP robiłem do tej pory na pecetach także nie znam jeszcze zarządzania barwą pod Makiem. Ktoś pomoże?

#3 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 01 sierpnia 2006 - 13:19

także nie znam jeszcze zarządzania barwą pod Makiem. Ktoś pomoże?


A to jest zagadnienie o ktorym sam byl chetnie poczytal troche.

Zainstalowalem drukarke kolorowa i doszlo kilka profili bez opisu. Jakies 3d wykresy przestrzeni kolorow i inne cuda mi nic nie mowia ;)

#4 harfatraw

harfatraw
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2006 - 15:31

Dzieki za odpowiedz. Ale ColorSync mam nieaktywne w moich opcjach. Sciagnelam tez jakis sterownik od producenta drukarki i nic sie nie zmienilo.

#5 harfatraw

harfatraw
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2006 - 08:02

Hey, jak zamienilam plik .ai na .epsa to jest troche lepiej, to znaczy nie ma otoczki kolorowej wokol czarnych tekstow, ale krawedzie sa nadal postrzepione. Moze ma to zwiazek z typem fonta? Albo rodzajem rozszerzenia pliku? Tylko dziwne, ze z peceta drukuje sie dobrze bezwarunkowo.

#6 harfatraw

harfatraw
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2006 - 15:12

Skonczylo sie na tym, ze drukarce brakowalo czegos w sterownikach i po wymianie drukarki wszystko wychodzi piknie :)

#7 ubuntu

ubuntu
  • 32 postów
  • SkądSawanna

Napisano 05 sierpnia 2006 - 03:37

WYMIANA DRUKARKI. Zależy od zależności. W InDesignCS2 jest na ten przykład osobna bździągwa* w preferencjach, która pozwala nam wskazać sposób traktowania czerni przez program na monitorze i urządzeniach wyjściowych. Można tam zaznaczyć w Preferences > Apperance of black opcję "output All blacks as rich black". CS tego nie miał. Najfajniej mieć drukarkę z prawdziwym PostScriptem, ale jak kto ma takie badziewie jak ja (tanie czarno-białe HP), to szybciej i prościej większy dokument wyeksportować do PDF i drukować z PDF niż bezpośrednio z InDesign. ------ *taki psztykulec, co się rozwija po jednomlasku myszy na unym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych