Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przegrywanie plyt DVD-R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 danna22

danna22
  • 1 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 19:52

podczas przegrywania plyty DVD-R 8x w nero na koncu przerywa mi i podaje komunikat ze operacja nieudana, a po wyjeciu plyty sprawdzilam czy jest nagrana w odtwarzaczu i jest cala nagrana, dlatego nie rozumiem dlaczego przerywa pod koniec, a z napedem 16 x DVD-R jest dobrze nagrywa bez problemu. Nie wiem w czym tkwi problem?

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 lipca 2006 - 19:55

Temat przeniosłem z Know-How do działu Windows - krzyfar MF

Po pierwsze: Dział Know-How nie nadaje się do zadawania takich pytań.
Po drugie : Nero? Czyli mówimy o Windowsie?
Po trzecie: Jesli tak, to czy ten Windows jest zainstalowany na Mac`u?
  • frycu lubi to

#3 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2006 - 22:50

A ja odpowiem na pytanie mimo iż forum jest o Makach ;). danna22 prawdopodnie Nero nie może "zamknąć sesji" na płytce. Dane są nagrane i płytkę można używać ale Nero chciał jeszcze dograć informacje o wprowadzeniu i wyprowadzeniu ścieżki (informacje do kolejnych nagrywań). Prawdopodobnie: a) płyta jest kiepskiej jakości i jest niedokładnie wykonana przy brzegu krążka przez co nagrywarka ma problem z zapisaniem w tym miejscu danych B) dane do nagrania są odrobinę za duże i mieszczą się na styk na płycie, ale już informacje dodatkowe dopisywane na końcu (kilka-kilkanaście MB) nie mają się gdzie zmieścić. Często Nero w takich wypadkach wyrzuca komunikat czy chcemy zamknąć sesję na końcu, bo wiadomo że jeśli dane się mieszczą a sesja nie będzie zamknięta to się nic nie stanie ;). Najlepiej jest nagrywać płytki z jedną sesją w trybie DAO (Disk At Once) czyli tak jak tłoczone sa płyty w tłoczni.... rozpoczecie ścieżki na początku płyty, potem dane i na końcu zakończenie. Nagrywanie w trybie TAO (Track At Once) używa się przy nagrywaniu płytek wielosesyjnych ale przy otwieraniu każdej sesji z płyty "Znika" nawet kilkanaście MB potrzebnych na zapisanie tablicy plików i informacji o każdej sesji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych