Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Discover


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 26 października 2008 - 12:23

[touchsmallimg]http://farm4.static.flickr.com/3292/2981890046_14f12d43f3_o.jpg[/touchsmallimg]

Discover jest darmową aplikacją, która umożliwia używanie iPoda touch lub iPhone'a jako dysku przenośnego za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Najciekawszą zaletą programu jest możliwość przegladania zawartości iPoda czy iPhone'a kolegi albo koleżanki, za pomocą własnego urządzenia. Wystarczy uruchomić aplikację, która sama wykryje urządzenie znajdujące się w pobliżu i jeżeli nasz znajomy zaakceptuje połączenie, wówczas będziemy mieli pełny dostęp do jego telefonu czy iPod'a. Istnieje również możliwość, by zaznaczone pliki (zdjęcia czy też muzykę) przekopiować bezpośrednio na swoje urządzenie.


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Aplikacja działa na podobnej zasadzie co bluetooth na telefonach, a do jej użycia wystarczy jedynie Wi-Fi. Umożliwia nam m.in. kopiowanie takich formatów plików jak: pdf,html, MP3 VBR, AAC, GIF, PNG, JPG, TIFF oraz wiele innych.

Link do strony aplikacji w App Store.

#2 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2008 - 17:59

czyżby konkurencja dla AirSharing ;)

#3 Jogus

Jogus
  • 215 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 28 października 2008 - 19:46

Ok, jeszcze ten program przydal by sie na symbiana i windows mobile i zeby byly kompatybilne miedzy soba ;) wtedy bylo by to cos pieknego ;) zeby mozna bylo laczyc sie z innymi telefonami

#4 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2008 - 19:54

No byłoby nieźle. :D

#5 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 28 października 2008 - 22:28

Fajnie by było żeby można było zrobić z jednego urządzenia hosta, a z drugiego klienta - bez potrzeby użycia istniejącej już sieci Wi-Fi ;P

#6 rafki

rafki
  • 240 postów
  • Skądz Brzóha

Napisano 29 października 2008 - 10:39

fajne. cos takiego jak bt info na komorke :D

#7 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 29 października 2008 - 13:43

A da rade wystawić własne pliki z mojego iP żeby mój kolega np. muzyka mogł do siebie przesłac?

#8 dymex

dymex
  • 139 postów

Napisano 29 października 2008 - 14:15

rafki > To nie ma nic wspólnego z BT Info ferrari > Sprecyzuj pytanie bo ja i pewnie wielu innych userów nie rozumie, masz na myśli wysyłanie plików z iP do innej komórki? Coś jak bluetooth tylko przez Wi-Fi? Czy co?

#9 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 29 października 2008 - 18:07

rafki > To nie ma nic wspólnego z BT Info
ferrari > Sprecyzuj pytanie bo ja i pewnie wielu innych userów nie rozumie, masz na myśli wysyłanie plików z iP do innej komórki? Coś jak bluetooth tylko przez Wi-Fi? Czy co?


Nie mam tego na myśli. Mi chodzi o to ,że mój kolega ma iPod Touch i ja chce żeby za pomocą tego programu uzyskać od niego muzykę, czy da się to zrobic ? Bo u mnie to tylko zdjecia jakis folder downloads i gówno xd. ?

#10 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2008 - 14:17

Mam mały kłopot z tą aplikacją. Otóż aby podłączyć iP powinno się wpisać http://. Wpisuje to dokładnie w przeglądarce i nic. Za ok 30 sekund wyskakuje komunikat że czas połączenia minął. Co mam zrobić aby to zadziałało. Dodam że mam komputer PC i korzystam z Mozilla Firefox iP soft 2.1.

#11 byte

byte
  • 10 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 18:38

Pod Windowsem nie działa upload przez przeglądarkę - musisz do tego celu zainstalować specjalny program:

[url]http://bbase.mobi/discover/discover.zip[/url]

Więcej na temat aplikacji:

[url=http://bbase.mobi/discover/]DISCOVER[/url]

#12 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 00:56

Zdjęcia do góry nogami pokazuje xP

#13 riffrav

riffrav
  • 30 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2008 - 10:50

co nie działa jak działa kulturalnie. Opera, adres ip do iphone'a, add i upload i leci.

#14 stypa

stypa
  • 75 postów

Napisano 13 listopada 2008 - 16:51

Mam chwilowe chwilowe zaćmienie. Czy ktoś może mnie uświadomić jak przerzucić dane z IP na kompa. W jedną stronę idzie mi spoko XP + Firefox, ale z powrotem nie i nie wiem jak to zrobić.

#15 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 14 listopada 2008 - 01:18

czyżby konkurencja dla AirSharing ;)


AirSharing kupiłem kiedy było za darmo - Discover kupiłem też za darmo - mam obie aplikacje, ale wstępnie zaczynam się przekonywać do Discover.

Mam mały kłopot z tą aplikacją. Otóż aby podłączyć iP powinno się wpisać http://. Wpisuje to dokładnie w przeglądarce i nic. Za ok 30 sekund wyskakuje komunikat że czas połączenia minął. Co mam zrobić aby to zadziałało.

Dodam że mam komputer PC i korzystam z Mozilla Firefox
iP soft 2.1.


- Zgaduję że masz sieć WiFi...
- Komputer Twój łączy się z internetem poprzez sieć WiFi
- Do tej samej sieci WiFi podłączony jest Twój iPhone
- dodajesz na końcu numer portu, czyli: http://129.168.10.1:8888 (podałem przykładowy adres IP) - nie zapominajmy o wpisaniu dwukropka - bez odstępu po wpisaniu adresu IP.

Przetestowałem przed chwilą - Windows Vista, Mozilla Firefox - działa.

Mam chwilowe chwilowe zaćmienie. Czy ktoś może mnie uświadomić jak przerzucić dane z IP na kompa. W jedną stronę idzie mi spoko XP + Firefox, ale z powrotem nie i nie wiem jak to zrobić.


Proponuję zajrzeć do pomocy w Discover. Dział: Use "Map Network Drive"

#16 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 13 grudnia 2008 - 14:24

mam problem z ta aplikacja. wszystko super dzialalo przez 2h. zgralam mapki geograficzne i pieknie odczytywalo je na iphonie, potem stwierdzilam ze skoro wszystko dziala to moge zrac wiecej zdjec w ten sposob (sumie bylo ich chyba 5 ) i kiedy za 2 razem z update'owalam i wlaczylam aplikacje na iphonie zawiesil sie i od tej pory wlaczajac aplikacje jest bialy ekran. probowalam wszystkiego, odinstalowalam i zainstalowlam ponownie, nic nie dziala. w czym tkwi problem?

#17 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 15 grudnia 2008 - 00:13

mam problem z ta aplikacja. wszystko super dzialalo przez 2h. zgralam mapki geograficzne i pieknie odczytywalo je na iphonie, potem stwierdzilam ze skoro wszystko dziala to moge zrac wiecej zdjec w ten sposob (sumie bylo ich chyba 5 ) i kiedy za 2 razem z update'owalam i wlaczylam aplikacje na iphonie zawiesil sie i od tej pory wlaczajac aplikacje jest bialy ekran. probowalam wszystkiego, odinstalowalam i zainstalowlam ponownie, nic nie dziala. w czym tkwi problem?



...ja wlasnie mecze sie z ta sama sytuacja od 2godz. ;/ uruchamiam aplikacje, wyskakuje komunikat o moim położeniu czy cos takiego i zostaje wkoncu bialy ekran:( Ponowna instalajca takze nie pomogla prosze o pomoc ehh

Mialem innego iphona tydzien temu w ktorym discover dziala bez najmniejszych problemow po podlaczeniu to itunesa programik skopiowal sie do niego i tamten iphone 3g zostal sprzedany, teraz czyli po dwoch dniach mam nowego iphona 3g ktorego tez podlaczylem do itunesa i synchronizowalem. No wlasnie m.in. na nowego iphona zgral sie programik "discover" i nie chce dzialac ;/ jak juz napisalem wyzej ponowna instalacja nie przyniosla efektu:( - bialy ekran Blagam o pomoc iz ta aplikacja jest dla mnie niezbedna:(

#18 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 16 grudnia 2008 - 17:17

jesli nikt nie wie w czym problem to moze ktos wie jakiej aplikacji mozna uzyc zamiast discover?

#19 AdamGl

AdamGl
  • 95 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 18 grudnia 2008 - 23:05

Czy da radę jakoś połączyć iPhona bezpośrednio przez WiFi z latopem bez użycia routera bo z tego co czytałem ro wymagany jest router? A co do przesyłania plików to jak mamy na PC zainstalowaną Safari to działa idealnie.

#20 N4RMER-d05228f507

N4RMER-d05228f507
  • 7 postów

Napisano 09 marca 2009 - 16:01

Ktoś może rozwiązał problem z brakiem możliwości wrzucania plików przez przeglądarkę pod Win XP? U mnie działa wrzucanie tylko wtedy kiedy wybiorę Simple Interface... co niestety nie jest ciekawą opcją ponieważ można wrzucać tylko pojedynczo pliki. Może ktoś wie gdzie na iPhone znajdują się katalogi tego programu, to po prostu sam będę tam wrzucał przez klienta FTP. A może jest jeszcze inna darmowa (albo nie darmowa ale ciekawa i prosta w obsłudze) aplikacja typu Disover?

#21 megusia

megusia
  • 28 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 19:37

witam, mam pytanie posiadam ipoda 3g uzywam programu discover do trzymania plikow pdf i txt... zrzucam je na ipoda za pomoca http 192.168.2.5.8888 - i tu jest wszystko ok wszystko wiem jak zrobic itp itd a czy da sie przerzucic te pliki ktore mam na ipodzie na pc (windows 7) jesli tak to jak to zrobic? bo zalezy mi na tym zeby przy jakiejs synchronizacji ipoda z itunsem nie stracic ksiazek ktore mam w programie discover... pomozcie bo nie moge sobie poradzic..:(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych