Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vim ktos korzysta ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 30 lipca 2006 - 08:52

Witam Moim ulubionym i jedynym jaki chciałbym używać edytorem tekstu i programem do programowania w LaTeX jest Vim. Wersja tekstowa (terminalowa konsolowa, jak zwał tak zwał) działa bez zarzutu. Mam zrobione DarwinPorts wersja 7.017 smiga ladnie. Mam jednak problemy z praroma rzeczami: 1. Jak zrobić by w terminal przyjmował moje mapowania przycisków - mam parę fajnych opcji poustawianych ale mi ich nie przyjmyje - w sumie to się nie dziwię, ale jak to zmienić lub jak dodać nowe. Moźe trzeba doddać do opcji Terminala znaki jakie ma wysyłać po wciśnięciu kombinacji. Jak ktoś ma rozwiązanie to prosiłbym o odpowiedź. 2. Jak podpiąć wykonywanie vima jako defaultowego czytacza i pisacza (zamiast TextEdit). Skompilowało się wszystko pięknie i działa (prawie doskonale). 3. Port utworzył mi w katalogu Applications nowy katalog Darwin i tam jest Vim.app, które otwiera jakby gvima. Działa poprawinie oprócz polskich czcionek, a do LaTeX'a by sie przydały. Jeżeli ktoś wie jak zrobić by wyświetlało polskie krzaki to byłbym wdzieczny za odpowiedź. Pozdrawiam Krystian P.S. 4. Już mnie tak wkurza brak wyświetlania polskich znaków w Vim.app, że chciałbym robić wszystko w wersji konsolowej. W jaki sposób ustawić by po kliknięciu na plik tekstiowy (lub inny) odpalał się terminal a w nim vim 'tenplik'? Grzebie już długo i nie doszedłem.

#2 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 30 lipca 2006 - 11:35

Z ciekawosci: po co port? W terminalu przecia jest z systemem (u mnie na 10..4.7 "VIM - Vi IMproved 6.2 (2003 Jun 1, compiled Mar 21 2005 02:12:42)")

#3 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 30 lipca 2006 - 12:09

Port po to by miec wersje 7.0, ktora udostępnia taby co jest bardzo bardzo pomocne i wygodne. Pozdrawiam Krystian P.S. W tej chwili to najważniejsze dla mnie jest to w jaki sposób uruchomić tekstowego vima jako defaultowego czytacza wszystkiego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych