Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program czytający książki na głos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2006 - 19:36

Jak w temacie, wie ktoś coś na ten temat? Może a nawet powinien czytać po angielsku. Wiem, że jest coś ze stajni MS ale platforma, wiadomo, nie ta. Chcę, żeby maczek czytał ludzkim głosem :)

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 27 lipca 2006 - 19:40

A ma czytać z pliku tekstowego? Poproś Viki to ci przeczyta :D

#3 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2006 - 19:43

Nie, raczej myślałem o czymś bardziej shumanizowanym :) Nie bardzo wyobrażam sobie jak to ma działać ale ktoś mnie pytał czy możliwe jest by mak czytał ludzkim głosem książki. Chodzi o naukę języka albo coś takiego... Może program, który ma już jakieś tytuły w sobie? Nie wiem. Po prostu pytam :)

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 lipca 2006 - 23:58

Krzyfar nie robi sobie z Ciebie jaj, tylko udzielil odpowiedzi szyfrem :) Vicki to jeden z przyjemnych glosow jakie mozesz wybrac przy TextEdicie zeby Mac zaczal przemawiac do Ciebie po ludzku. Jak to ma byc angielski, to sprawa prosta- przeklejasz tekst do TextEdita wybierasz Edit / Speech i zamieniasz sie w sluch. :) A tak na marginesie-kiedys na poczatku lat 90 byl w ktorejs polskiej polibudzie skaner do czytania ksiazek (takich z papieru, nie zadnych ebookow) dla niewidomych. Nie wiem czy tylko w fazie testow czy jak, bo potem juz o tym nie slyszalem.

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2006 - 05:53

No tak, i wyszło że się z kolegi nabijam :wink:

Miałem na myśli systemowego speech`a a konkretnie to:
Dołączona grafika

Zaznaczasz tekst gdziekolwiek, wciskasz wybrany wcześniej klawisz i czyta, po angielsku :D
Jest oczywiście kilka innych głosów do wyboru.

#6 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2006 - 11:09

A tak na marginesie-kiedys na poczatku lat 90 byl w ktorejs polskiej polibudzie skaner do czytania ksiazek (takich z papieru, nie zadnych ebookow) dla niewidomych. Nie wiem czy tylko w fazie testow czy jak, bo potem juz o tym nie slyszalem.


Takie coś istnieje i jest (chyba jeszcze) wciąż rozwijane - a zwie się "Autolektor". Oparte na PC + Windows. Z tego co wiem i słyszałem od znajomych, sprawuje się całkiem dobrze.

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipca 2006 - 13:22

No tak, i wyszło że się z kolegi nabijam :wink:

Miałem na myśli systemowego speech`a a konkretnie to:
Dołączona grafika

Zaznaczasz tekst gdziekolwiek, wciskasz wybrany wcześniej klawisz i czyta, po angielsku :D
Jest oczywiście kilka innych głosów do wyboru.


Dzieki. Po zapoznaniu sie z efektem uznaje, ze do nauki jezyka raczej sie to nie nadaje :)

Pozdrawiam

#8 kejti

kejti
  • 1 postów

Napisano 02 października 2006 - 21:13

A ma czytać z pliku tekstowego?

Poproś Viki to ci przeczyta :D

bu

#9 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 02 października 2006 - 21:54

Iwona
to jest najlepsze na świecie, i polskie :D

#10 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 02 października 2006 - 22:24

Iwona
to jest najlepsze na świecie, i polskie :D


A zeby bylo bardziej myapplowo to dodam, ze rozwijane na MacBookach Pro (nic to ze pod Win ;) ).

Cierpliwszym macortodoxom pozostaje poczekac na Leoparda pare miesiecy :)

#11 Dolju

Dolju
  • 1 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 20:23

Jeśli szukacie dobrego programu, który bedzie wam wszystko czytał, co tylko będziecie chcieli, to zapraszam TU:

[url=http://darkfiles.go.pl/]DARKfiles[/url]

Expressivo to najlepszy program do czytania tekstów oraz filmów. Pełna wersja znajduje sie na tej stronie. Polecam ten program jest SUPER.

#12 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 20:34

AssistiveWare - Proloquo augmentative and alternative communication for Mac OS X ma nawet polski :)

troche o t2s w macos
PlainTalk - Wikipedia, the free encyclopedia

I ogólnie "text to speech" w googlach wyrzuci mase fajnych linków :)

#13 Skipper

Skipper
  • 267 postów

Napisano 13 października 2007 - 20:38

szukam softu do czytania ksiazek po polsku w formacie .rtf

#14 larp

larp
  • 51 postów

Napisano 16 października 2007 - 16:30

A mi z kolei Vicki powtarza rzeczy które ktoś mi wysyła na chacie w skype i czy ktoś 'came or went offline'. To jest naprawde irytujące, zważywszy że speakable items mam off i voiceover również off. Czy ktoś wie, co mu dolega?

#15 (-:

(-:
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2007 - 14:32

A zeby bylo bardziej myapplowo to dodam, ze rozwijane na MacBookach Pro (nic to ze pod Win ;) ).

Cierpliwszym macortodoxom pozostaje poczekac na Leoparda pare miesiecy :)


Nie bardzo rozumiem?
Z tego co wiem IVONA dostała masę nagród na wszystkich światowych targach komputerowych! Jest to chyba w tym momencie najlepszy program tego typu na świecie. I to nasz - Polski!

No więc kiedy będzie na Maca?

#16 Calendhos

Calendhos
  • 2 postów

Napisano 07 września 2008 - 00:24

[url=http://www.assistiveware.com/voicedownload.php]AssistiveWare - Download Infovox iVox demo with voices in your language[/url] polecam

#17 antoni.zuraniewsk

antoni.zuraniewsk
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2008 - 11:42

program do czytania a zeby dzialal na mac os x leoparda10 i byl za darmo? prosze o podpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych